Záděra v Rusku předvedl skvělý výkon a dostal hned několik dalších nabídek

Světoběžník Martin Wodecki momentálně buduje silný tým značky EGO Combat, ale kromě toho se na začátku tohoto měsíce postavil do rohu Patrika Záděry, který se představil na turnaji RCC Fair Fight, kde předvedl velmi dobrý výkon a zvítězil na body. Martin Wodecki mimo jiné prozradil, jak si užil koučování s Ondrou Hutníkem, ale také to, jaký dojem zanechal Patrik nejen u hlavních představitelů organizace RCC Fair Fight.


„Za to se budu bít s Leem Brichtou,“ říká odhodlaně promotér Novotný o soudním sporu

Zdravím Martine, jak jste si společně s Ondrou „Spejblem“ Hutníkem užil koučování v rohu Patrika Záděry na turnaji RCC Fair Fight?

Tak upřímně byl jsem trošku nervózní, jelikož jsem v RCC byl poprvé v modrém rohu. Moji bojovníci vždy byli v rohu červeném. Zadruhé nerad sekunduji, když s kluky netrénuji. Je to vždy těžké, aby člověk nezměnil něco, co tým připravoval nebo má naučené. Bylo to dost podobné, jako když jsem šel s Dominikem Humburgerem na debut v KSW. Ale s Ondrou jsme si vše dopředu naplánovali. Takže to bylo fajn a taky zápas se od první chvíle vyvíjel dobře a šel dle gameplanu. Kromě třetího kola, kde Patrikovi začala docházet fyzička. Ale Patrik má bojového ducha a zvládl to. Byla tam zajímavá situace při vyhlášení, soupeř si myslel že vyhrál. Emoce jsou emoce, ale na to mám už starý fígl. Řekl jsem mu, že to musí jít za rozhodčíma a ne za námi. 
Přeci jen máte blízko k hlavním představitelům organizace RCC Fair, jak se jim líbil Patrikův výkon a nenabídli mu další souboj?

Patrik předvedl skvělý výkon a soupeř nebyl vůbec špatný pro první zápas. Byť jsem se snažil při domlouvání najít někoho rámcově vhodného, tak na Patrika byl kurz 4,12,  takže byl v očích bookmakerů velký outsider. Ale my jsme s Ondrou Hutníkem a Patrikem nepochybovali. Ovšem shazování váhy na postoj byla trošku křeč – Patrik musel shodit osm kilogramů.

Patrik samozřejmě dostal hned několik nabídek na další působení v RCC Fair Fight, RCC Fair Fight Extrém i dokonce RCC Hard, což je box bez rukavic. Je tam dobrá možnost dostat se k titulu ve Fair Fight Extrém. Ale teď to budeme ladit s Patrikovým týmem, abychom to vyjednali dobře a příliš nespěchali. Patrik z Jekatěrinburgu odletěl trénovat na Phuket. RCC mu zaplatilo cestu, takže to byl takový malý bonus. Za mě bylo velkou poctou, když Andrei Gridin po zápase Patrika chválil za dobře zvládnutý zápas. Andrei Gridin je legendární trenér, který v současné době má dva úřadující šampiony organizace ONE FC – Romana Krikliu a Chingize Alazova.
Má aktuálně organizace RCC (ať už jde o postoj nebo MMA) v hledáčku nějaké další české/slovenské zápasníky, kteří by se mohli představit na některém z následujících turnajů?

Uvidíme, kdo bude mít opravdový zájem a bude ochotný tam nastoupit. RCC je tvrdá organizace, ale myslím, že je spravedlivá k bojovníkům a nabízí dobré možnosti jak v MMA, tak v postoji. V MMA se už domlouvá debut Antonína Becka. Tonda to bude mít těžké, jelikož v profi teprve začíná a v RCC mají rádi vyrovnané boje, tak pro něj čekám mladého hladového soupeře. Ale věřím, že Tonda bude dobře připraven a poradí si.

Co se týče Patrika, tak při dalších úspěších v RCC se mu můžou otevřít další možnosti – třeba ONE FC, ale teď se vrací do hry i japonská K-1, kde bude mít RCC pravděpodobně dva zástupce ve váze -70 kg. V organizaci ONE FC má teď RCC okolo deseti bojovníků.
Nemohu se nezeptat na váš projekt EGO Combat tým, do kterého nedávno přibyl Karlos Vémola. Co si od něj slibujete a jste spokojený s aktuálním složením týmu a je možné, že do něj ještě někdo přibude?

Ego Combat Tým je takové moje dítě. Jako spolumajitel EgoCombat.cz (EGO Combat má dnes nejširší výběr top značek na českém trhu) jsem po vzoru thajských firem začal budovat něco, kde se snažím bojovníkům pomoci materiálně, mentorsky, ale třeba i manažersky ve smyslu domlouvání zápasů. Snažím se otevírat dveře mladým a pomoci i těm etablovaným bojovníkům. 
Samozřejmě v současné době už máme hodně jmen, ale i tak nabíráme nové tváře. V našem týmu jsou známí bojovníci jako Vašek Sivák, David Kozma, Karlos Vémola, Dominik Humburger, Eliška Zemanová, Martin Viktorín. Také mládí amatéři jako Patrik a Erik Kutilovi a mnoho dalších. Teď i Vasil Ducár, za kterého jsem rád. Ale jednáme ještě s dalšími. Kluci bojují v předních organizacích jako jsou OKTAGON MMA, KSW, RCC, RFA atd… Tím nám dělají reklamu a snaží se radit nám, co zrovna musíme zlepšit. 

Třeba co se týče našich volně stojících pytlů, tak dnes jsme jednička na trhu. Vyřešili jsme opravdu dobře stabilitu toho pytle, takže oproti konkurenci na tom pytli můžete výborně trénovat. Ten pytel je návykový, stabilní a příjemný na úder. A je tak dobrý, že si i Karlos po trénicích na tom pytli začal věřit v postoji. Což mnozí hejtují, ale předposlední zápas vyhrál KO, myslím, že to bylo nejrychlejší KO v OKTAGONu. V posledním zápase sice prohrál, ale i tak se snažil boxovat. A kdyby to padlo podruhé, tak by to bylo super. Až se bojím, že ho ten pytel tolik baví, až se z něj stane ještě postojář – ideálně v Edenu. Chystáme také další velkou posilu do našeho projektu, což myslím ocení hlavně fanoušci OKTAGONu. Můžete tipovat kdo to bude.
1 komentář na “Záděra v Rusku předvedl skvělý výkon a dostal hned několik dalších nabídek”

  1. Pingback: UFC 298 Volkanovski vs Topuria: Analýza, Tipy a Sázky | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *