UFC 298 Volkanovski vs Topuria: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC 298, který se koná v Anaheimu. V hlavním zápase večera uvidíme souboj o titul pérová váhy mezi dlouholetým šampionem Alexanderem Volkanovskim a neporaženým Iliou Topuriou. Na turnaji se představí také Ian Garry, Henry Cejudo, Merab Dvalishvili, Robert Whittaker nebo Paulo Costa. Celý galavečer UFC můžete sledovat v neděli od 00:30 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Záděra v Rusku předvedl skvělý výkon a dostal hned několik dalších nabídek

Merab Dvalishvili vs Henry Cejudo – Vítěz Cejudo 2,65

Merab Dvalishvili je neúnavná „mašina na takedowny“, která je schopná svým tlakem, tempem a grapplingem udolat téměř kohokoli. To z něj dělá velmi dobrého zápasníka, ale věřím, že Cejudo má na to, aby tyhle aspekty dokázal překonat. Nejenže je Cejudo olympijským wrestlerem, což by mu mělo umožnit, aby se s Dvalishvilim utkal na zemi, ale má také kardio, které se Gruzínci vyrovná, a je o něco lepší v postoji. 

Představuji si vyrovnaný zápas, který bude v mnoha věcech podobný souboji Sterling vs Cejudo. Cejudo se vrací po operaci ramene a předtím, než v květnu prohrál velmi těsně se Sterlingem, byl tři roky ve sportovním důchodu. Ovšem právě s tréninkovým parťákem Dvalishiliho svedl Cejudo hodně vyrovnaný zápas, který nakonec prohrál na Split Decision. Cejudo bude potřebovat hlavně kvalitní postoj, aby Dvalishviliho zpomalil. Pokud to zvládne a eliminuje jeho takedowny, tak může pomýšlet na vítězství – pravděpodobně na body (Kurz 5,20!). 

 

Rinya Nakamura vs Carlos Vera – Nakamura zvítězí na body 2,50

Rinya Nakamura (8-0) završil svou dominanci v projektu Road to UFC tím, že ve finále za 33 sekund ukončil na submisi svého krajana Toshiomiho Kazamu. V jeho druhém zápase v UFC se postavil zkušenějšímu Ferniemu Garciovi. I zde dominoval a nakonec si odnesl jasné vítězství na body. Rinya je synem Kozo Nakamury, který se v 90. letech podílel na počátcích rozvoje Shooto, tudíž má zápasení v genech. 

Ekvádorec Carlos Vera (11-3) se se sérií čtyř vítězství dostal do projektu The Ultimate Fighter (TUF), kde reprezentoval tým Conora McGregora. Stejně jako většina jeho týmových kolegů i on v něm působil krátce, když v úvodním kole podlehl pozdějšímu vítězi TUF Bradu Katonovi. Jestli má Vera někde slabinu, tak je to obrana proti takedownům a nyní jde se zápasníkem na olympijské úrovni. Nedokážu si představit, že by zápas udržel v postoji, a i kdyby se mu to podařilo, musí se vypořádat s Nakamurovou nebezpečnou levačkou. Vera se bude muset spolehnout na svůj grappling, ale nemyslím si, že to bude na talentovaného Japonce málo. 

TIPY UFC:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *