Walker odhaluje, co řešil s doktorem, který nakonec nesmyslně zastavil zápas

Walker

Jedním z hlavních taháků proběhnuvší karty turnaje UFC 294 byl i souboj Ankalaev vs Walker, který mohl rozhodnout o tom, kdo dostane šanci vyzvat vítěze zápasu Procházka vs Pereira a tedy šampiona divize. Bohužel jsme však místo skvělé bitvy dostali hodně kontroverze a zvláštní rozhodnutí doktora, který souboj zbytečně zastavil, což se ani jednomu z bojovníků vůbec nelíbilo, takže hrozilo, že bude mela.


 

Podvodná Kudlanka? Překladatelka z čínštiny odhalila romského kung-fu mistra

„Zeptal se mě, jestli chci dál bojovat,“ řekl Walker v rozhovoru s Arielem Helwanim. „Řekl jsem: ‚Ano.‚ On se zeptal: ´Kde jsi?´ Nechtěl jsem říct špatnou odpověď, protože jsem byl vzrušený. Myslel jsem, že řeknu Abu Dhabí… a pak jsem řekl: ‚Fajn, jsem ve zkurvené poušti, brácho. Jsem tady. Jsem v pohodě. Jsem v poušti. Jsem na Blízkém východě.´

Umím dobře anglicky. Doktor však neměl angličtinu jako rodný jazyk a měl také silný přízvuk. Rozuměl jsem však, co říkal. Snažil jsem se mu to vysvětlit a dát správnou odpověď, ale uprostřed situace, kdy možná bojuji o titul a všechno ostatní, mi v hlavě šrotuje tisíc věcí. Mysl mi jede jako o závod. Dostal jsem ránu do obličeje a byl jsem v pořádku, abych mohl bojovat. 

   

Je to velmi složité, protože vám hlava jede tisíc mil za hodinu, protože bojujete o život a kariéru. Doufáte, že potom dostanete šanci na titul, a pak to takhle skončí. Je to velké zklamání.

Možná se mě ještě zeptal, který zápas to je, možná jsem odpověděl: ‚Brácho, je to velmi důležitý zápas. Je to zápas o šanci na titul, o šampiona, no tak.´ Pak se na něj podíval. Snažil jsem se ukázat, že jsem v pořádku. Začínal jsem být trochu zoufalý, protože jsem nechtěl, aby ten zápas skončil. Na tu chvíli tak tvrdě trénujeme, že jsem byl v tu chvíli také trochu zoufalý.

Myslím, že by mi měl dát nejdřív pět minut na to, abych se uklidnil a až pak se mě přijít zeptat. Mohl si také vzít tlumočníka, pokud mi pořádně nerozuměl.

   

Nedali mi čas, abych se uklidnil, abych se vzpamatoval. Kdyby mě kopli do koulí, mám pět minut na to, abych se vzpamatoval. Když jsem dostal kolenem do obličeje, nemám se z čeho vzpamatovat? Nedovolené koleno do obličeje? Je to spíš zklamání, protože totéž se stalo Aljamainovi a ten se po takovém koleni stal šampionem.“

Bohužel tedy evidentně došlo k velké chybě v komunikaci, která nakonec vedla k tomu, že se souboj zastavil, což ani jeden z borců nenesl vůbec dobře, takže do klece musel i ředitel Dana White, aby vše uklidnil.

  

Dana White o celé situaci a zásahu v kleci

„Lékař, kterého jsme tady dnes měli, je bohužel hodně nezkušený. Mohlo to mít více důvodů, ale co vím, tak se Walkera ptal, kde je, a on odpověděl, že v poušti,“ kroutil Dana White hlavou. „Vlastně se nepletl. Bohužel tam asi byla hodně velká jazyková bariéra. Hodně hrála roli i ta nezkušenost. Bohužel to dopadlo takhle. Naštve to, ale určitě uděláme vše pro to, abychom to napravili.“

Nedovolené koleno tak vedlo k zastavení zápasu, který byl vyhlášen jako no contest. Dá se však očekávat, že dojde na odvetu, protože by borci měli dostat šanci se utkat.

Obzvlášť poté, co mezi nimi byla po souboji zlá krev. Do klece dokonce musel přijít i ředitel Dana White, aby vše uklidnil, protože se zdálo, že se dočkáme další hromadné bitky.

 

„Vypadalo to, že by se to mohlo hodně ošklivě zvrtnout. To jsme opravdu nepotřebovali, takže jsem tam šel, abych to uklidnil,“ pokračoval Dana White.

Rozhodčí se bohužel během turnaje předvedl hned několikrát. Kromě „zaříznutí“ souboje Ankalaev vs Walker totiž v podstatě přemlouval Henryho, že je po tvrdém kopu do slabin v pořádku. Henry se přitom svíjel na zemi a nakonec ho museli z klece odnést s tím, že v zákulisí prý zvracel a hned putoval do nemocnice.


2 komentáře na “Walker odhaluje, co řešil s doktorem, který nakonec nesmyslně zastavil zápas”

  1. Díval jsem se na to několikrát a těžko říct, ale když to rozhodčí před Walkerem odmává, tak ten vůbec nevypadá, že by ho vnímal, a hrne se dál bojovat.

  2. Pingback: Náhoda? Ale kdeže... Makhachev vysvětluje, jak byl kop na hlavu precizně připraven

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *