Náhoda? Ale kdeže… Makhachev vysvětluje, jak byl kop na hlavu precizně připraven

Makhachev

V návaznosti na první souboj se očekávalo, že v odvetě Makhachev vs Volkanovski 2 dostaneme hodně vyrovnanou podívanou. Samozřejmě bylo ve hře to, že jde Alexander do souboje bez pořádně přípravy, ale to se vlastně nestačilo projevit, protože přišel konec hned v prvním kole. Islam si totiž skvěle připravil kop na hlavu, který znamenal druhou titulovou obhajobu.


 

Walker odhaluje, co řešil s doktorem, který nakonec nesmyslně zastavil zápas

„Trenér mi vždy říkal, že mám dobrý kop na hlavu. Snažil jsem se to prosazovat v zápasech, ale doposud si to úplně nesedlo. Dneska to však vyšlo. Volkanovski byl k tomu ideální, protože je přeci jen trochu menší, takže se to tam dá propasírovat snáze. Je k takovému kopu ideální. Povedlo se. Donutil jsem ho udělat chybu. Schválně jsem mu svými kopy šel po nohách a těle. Chtěl jsem, aby se mu to dostalo do hlavy. Myslel na to.

O to větší překvapení pak bylo, když přišel kop na hlavu. Byl to jasný plán. Pracovali jsme na tom poslední měsíce přípravy. Původně jsem si to chystal na Oliveiru, ale Volkanovski byl na to nakonec úplně ideální. Před zápasem jsme to v šatně hodně najížděli a pak to tam sedlo. Jsem šťastný,“ vysvětlil Makhachev, že rozhodně nešlo o náhodu, ale o předem připravený plán, který dokonale vyšel.

     

Volkanovski se sice snažil kop blokovat, což se mu částečně podařilo, ale noha i přesto sjela po spánku a vrchní části hlavy, což stačilo na to, aby šel šampion péroví váhy k zemi, kde se na něj Islam vrhl a zasypal ho salvou úderů, které přerušil až přítomný rozhodčí.

Zajímavostí je, že má Islam aktuálně na svém kontě 2 titulové obhajoby, ale ani jedna nebyla s bojovníkem z lehké váhy, To se však určitě v dalším souboji změní. Tedy pokud nevyzve vítěze bitvy Edwards vs Covington, jak sám avizoval.

    

Volkanovski přiznal psychické problémy

„Takhle to prostě chodí,“ reagoval Volkanovski na po-turnajové tiskové konferenci. „Trefil mě a bylo hotovo. Musím se na to podívat znovu, ale prostě mě trefil. Do té doby jsem se cítil dobře. Před zápasem jsem mluvil o tom, že budu muset hned od začátku zabrat, že budu muset tlačit, o což jsem se snažil, ale nemohl jsem se do toho dostat. Byl jsem trochu váhavý, což jsem sám od sebe nečekal. Říkal jsem si, že to rozjedu a pak přišel ten kop a byl konec. Co se dá dělat.

Nebudu se tady nijak vymlouvat. Jsem bojovník, který čerpá hodně sebevědomí z přípravy, která teď nebyla ideální, což na mě asi dolehlo. Proto jsem asi tak váhal. Bylo to však moje rozhodnutí. Můžeme se teď bavit o tom, že jsem se měl rozhodnout jinak.

   

Islam asi není borec, na kterého jdete na poslední chvíli. Já jsem však ten zápas potřeboval. Jasně, lidé budou mluvit o tom, že mi jde o peníze, ale věřte mi, že je v tom mnohem víc. Já ten zápas potřeboval.

Nikdy jsem nevěřil, že bych měl takový problém, ale z nějakého důvodu jsem nutně potřeboval zápas. Nebyl jsem sám sebou a pak přišla tahle nabídka a já po ní skočil. Ano, neměl jsem tolik natrénováno, ale věřil jsem, že to zvládnu. Chtěl jsem ten zápas, protože jsem na tom nebyl úplně dobře.

   

Nechápejte mě špatně, mám skvělou rodinu a skvělý život, ale z nějakého důvodu jsem potřeboval do boje, protože mě doháněly deprese. Proto po UFC chci, abych měl pořád zápasy, protože pak se moc propadám do vlastní hlavy a není to dobré. 

Těžko se to vysvětluje. Nečekal jsem, že bych se do téhle situace někdy dostal. I přesto, že mám skvělý život, tak jsem si ho vlastně úplně neužíval. Nevím, je to zvláštní. Možná to je tím, kolik se toho teď dělo kolem mě. Byl jsem na operaci a máme doma nové miminko, takže to na mě asi nějak dolehlo. Potřeboval jsem naskočit do přípravy a objevila se šance. Možná to bylo hloupé rozhodnutí.“

Volkanovski se rozhodně nemá za co stydět. S minimální přípravou šel na jednoho z nejlepších bojovníků současnosti. Nic to však nemění na tom, že je sám skvělý bojovník, který může ještě hodně dlouho vládnout pérové váze.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *