Vémola přiznává, kvůli kterému soupeři by se klidně vykašlal na rivala Kincla

Vémola Kincl

V poslední době se ukazuje, že je Karlos Vémola na konci kariéry doslova plný překvapení. Na turnaji OKTAGON 47 nám totiž doručil nevídané KO za 7 sekund, na které navázal výzvou směrem k rivalu Kinclovi. Rád by totiž završil trilogii, ale zároveň nabídl jméno, kvůli kterému by souboj s Kinclem klidně oželel.


 

„Rozleželo se mi to v hlavě,“ přiznal Vémola a přeci jen změnil názor

„To bych si přál taky. Možná, kdyby mi dal někdo na výběr mezi Kinclem a Pudzianowskim, tak bych Kincla klidně shodil, protože to by byl největší zápas v historii česko-polské scény. Kdybych mohl zápasit s Pudzianowskim, který je obrovská legenda světového sportu, tak to bych bral všemi deseti. Takový štěstí však asi mít nebudu.

Nikdo podobný se ani nerýsoval. Proto jsem si řekl o Kincla, protože jsem se nechtěl dostat do podobné situace, jako tomu bylo na Štvanici, kde lidé říkali, že jsem měl slabého soupeře a tak dále, i když slabý vůbec nebyl, když mě potrápil.
       

Pokud máte někoho, jako je Pudzianowski nebo třeba Diaz, který by mohl do O2 Arény zaskočit, tak úplně klidně. Klidně bych to za Kincla vyměnil a to hlavně z toho důvodu, že bych nemusel shazovat do střední váhy, což je také jediný důvod, proč se mi do toho nechce,“ prozradil Vémola ve svém živém vysílání, že má v hlavě pár jmen, kvůli kterým by dal Kinclovi košem, ale na ta asi nedojde.

Letos se hodně mluvilo o možném souboji s jinou polskou legendou Materlou, což už prý bylo hodně blízko, ale nakonec do plánů hodily vidle zranění, takže souboje Vémola vs Materla se asi jen tak nedočkáme a možná už se nedočkáme vůbec, protože Terminátor už má před sebou jen několik posledních zápasů.
      

Vémola dokonce uznal, že je Kincl lepší

„Z mého hlediska je to nyní za mě tak, že on je momentálně lepší. Já jsem ho porazil před pěti lety a nedávno jsem s ním prohrál. Abych dokázal, že jsem lepší já, tak ho musím porazit znovu. Proto chci ten zápas a je to moje poslední příležitost, kdy mohu skončit jako dvojnásobný šampion na konci kariéry.

Střední váhu pak už totiž nikdy nepůjdu. Vím, že jsem to říkal i předtím, ale nevěděl jsem, že se ten zápas s Attilou Véghem odsune do léta a že Materla bude dlouhodobě zraněný. Jinak tam pro mě nic jiného a adekvátního není.
       

Já rozhodně nechci zažít něco podobného, co jsem zažil na Štvanici, kde lidé bučeli, protože si mysleli, že mám slabého soupeře. Já už jsem však říkal několikrát, že v TOP 10 OKTAGONu není v 84 a 93 nikdo, kromě Kincla, koho, kdyby by Ondra s Palem dali, že by lidi nebučeli nebo by neříkali, že jsem si vybral snadného soupeře. Já si lehké soupeře nevybírám. Podíval jsem se na těchto 20 soupeřů a nejtěžší tam je Kincl, tak jdeme na to,“ vysvětlil během svého živého vysílání Vémola, proč nyní bere Kincla jako lepšího bojovníka a proč o souboj s rivalem tak moc stojí.

To, co Vémola říká, má samozřejmě smysl a my můžeme být jen rádi, že chce na konci kariéry doručit jen ty největší zápasy. Trilogii je v podstatě nakloněný i Patrik Kincl, jen má dvě zásadní podmínky, které by však nemělo být problém s trochou vůle splnit.
      

Kincl si stanovil jasné podmínky, aby trilogie dopadla

„Co by mě hnalo do odvety? Když se zamyslím, tak jsem v průběhu kariéry neměl jedinou odvetu a nyní je na stole trilogie. Je to zajímavé. Nevím jestli je to hlavní věc, ale asi jo. Původně to byla hlavní věc, že jsem si řekl, že do toho půjdu. Jsou to peníze.

Mám určitý kontrakt, kde s tím nejde hnout. S Vlastem bych šel podle kontraktu, ale pokud bych měl někomu darovat trilogii, tak bych to chtěl mít zaplacené o dost lépe, než je nyní v kontraktu. Vím totiž, že Karlos si za naší odvetu řekl raketu a dostal jí, takže to by bylo velké slovo do pranice. 
     

Čím více však o tom přemýšlím, tím více je tam i motivace. Nechci se totiž dostat do fáze kariéry, kdy budu brát zápasy za peníze. Nikdy to tak nebylo, byť tady kolovaly různé fámy, ale vždy to pro mě bylo o tom sportu. Bojím se, aby se to pak nezlomilo.

Hledám si v tom motivaci toho, že chci předvést lepší výkon, než tomu bylo v posledním zápase, což by neměl být problém, což je na tom dobré. Myslím si, že mohu dát ruku do ohně za to, že neuvidíte to samé, co se stalo na jaře. To je moje motivace – vypustit tu šelmu z vodítka a ideálně zápas ukončit před limitem. 
     

To je asi vše. Kdybych to shrnul, tak nevybírám z dobré ani špatné možnosti. Oba zápasy jsou dostatečně zajímavé a velké. To je asi nejlepší pozice pro mě, OKTAGON i pro vás fanoušky. Když jsem dělal anketu, tak jsem se díval, že je to u vás hodně vyrovnané. Nemohu vyhovět všem, ale rozhodně se k drtivé většině neotočím zády,“ vysvětlil Patrik Kincl na svém YouTube kanále, že je souboji s Vémolou otevřený, ale že si za něj chce nechat pořádně zaplatit.

Kromě peněz chce šampion také zaručit, že Vémola splní váhu, Po odvetě poté, co z té klece utekl, se vyjadřoval v tom smyslu, že se střední váhou úplně končí. To byl také důvod, proč jsem ho úplně pustil z hlavy. Najednou je tady však tato výzva. Jediné, co mě aktuálně zajímá, je, zda udělá váhu. Štve mě čekat pod jara na termín zápasu, který bude prosinec, a pak neudělá váhu a já přijdu o zápas a budu zápasit jednou ročně? To se mi opravdu nechce. Chtěl jsem být letos aktivnější a dát minimálně 3 zápasy. To se nepovedlo. Zkusím si spravit chuť ten příští.
     

Bohužel asi nemám tak silnou pozici jako Karel, abych si houkl o zápas a byl mi nabídnut. Řešil se říjen, ale to jsem odmítl skrze UFC zápas Davida Dvořáka, který byl důležitý. Ten se nakonec zranil, takže na to nedošlo. Když jsem dostal nabídku na Bratislavu, tak bych nastoupil, ale nevyšel soupeř. Nyní čekám na O2 Arénu. Pro mě by bylo nejhorší, kdyby soupeř neudělal váhu a já jsem měl jeden zápas za rok. To je moje aktuální vyjádření.“

Pomyslný míč je tedy nyní na straně OKTAGONu a Vémoly. OKTAGON totiž musí navrhnout zajímavé finanční podmínky a Vémola zaručit, že splní váhu, což se vlastně zaručit nedá, ale dá se tomu jít naproti. Například by se mohl stanovit nějaký protokol s milníky, tedy že by Vémola musel mít v určitou dobu před zápasem určitou váhu, čímž by se zabránilo tomu, že bude den před zápasem shazovat neuvěřitelnou porci kil, kde pak hrozí, že se tělo sekne, zkolabuje nebo se objeví jiný problém. Do toho se sice Terminátorovi asi nebude chtít jít, protože nedávno vysvětloval, proč tolik hubne až na poslední chvíli, ale pokud zápas s rivalem tak moc chce, tak mu možná nic jiného nezbyde.

Co chceš vidět?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
    

Co nás čeká?

4.11. Manchester – OKTAGON 48

Aby vs Garcia – titulová bitva v rámci muší váhy

Finále OKTAGON Výzvy Anglie vs Irsko

Askham vs Doussis

Quickenden vs Smith

Austin vs Mysiala

Rock vs Pokorný

Wanliss vs Bahník

Yousaf vs Deh

Carthwright vs Račić

Lohoré vs Surdu

Chadwick vs Úškrt
 

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49

Moeil vs Todev o titul těžké váhy

Eckerlin vs Apollo

Engizek vs ?

Ilbay vs Fry

Eckerlin vs ?

Dyrschka vs ?

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

Lengál vs Bark

Kuzník vs Hosseinpour

Bartl vs Lewis

Široký vs ?

Raška vs ?

Roušal vs ?

 

29.12. Praha – OKTAGON 51 

Veličković vs Michailidis – Finál Tipsport Gamechanger

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *