Velká změna?! Dana White už není prezidentem organizace UFC

White UFC

V roce 2016 došlo k masivnímu obchodu, kdy bylo UFC odkoupeno společností Endeavor za neuvěřitelné 4 miliardy dolarů, což je v přepočtu astronomických 86 304 000 000 Kč, což by některým zemím vystačilo jako rozpočet na několik let. Nedávno pak stejná společnost realizovala další velký obchod, díky kterému včera došlo ke spojení značek UFC a WWE do jednoho zatím nevídaného impéria. Nová značka TKO, která má údajně hodnotu 490 miliard korun, s sebou přinesla i jednu velkou změnu. Dana White už totiž není prezident UFC.


 

RFA promotér Marhanský vrací úder, pálí do Nerudy a připomíná jeho temnou minulost

Vedení společnosti TKO v úterý zazvonilo na zvonek na newyorské burze, aby oznámilo vznik nové veřejně obchodované společnosti, pod kterou spadají značky UFC a WWE. Společnost Endeavor Group Holdings Inc. má v nové společnosti 51% kontrolní podíl. Stávající akcionáři WWE drží 49% podíl. Novou společnost povede generální ředitel Endeavor Ari Emanuel. Vince McMahon, výkonný předseda WWE, bude v nové společnosti zastávat stejnou funkci a údajně kontroluje více než 16 procent hlasovacích práv a celkový podíl v TKO. Dana White, který byl doposud prezidentem, pozici mění a nově má titul „generální ředitel UFC“, k čemuž se vyjádřil na poslední tiskové konferenci.
„Normálně tyhle věci zase nějak výrazně neprožívám. Prostě si jedeme svoje a to je hlavní, ale tohle spojení je jednou z největších událostí v historii sportu. X let už nakopáváme prdele a stejně se dařilo i WWE. Myslím si, že tohle spojení posune celý náš sport na novou úroveň. Jsem rád, že jsme toho součástí. Moc se těším na to, co to přinese. Jsme teď mnohem mocnější.

V rámci spojení jsem si nijak neupravoval podmínky. Ani to, že už nejsem prezident, ale že jsem nyní generální ředitel, nijak neprožívám. Není to pro mě nějaké povýšení. Doposud jsem řídil vše a bude to tak i nadále. Vše mám pod palcem, na tom se nic nemění. Změnila se jen písmena, nyní jsem CEO.
 

Nic jiného se v podstatě nemění. Pořád budeme makat a pořád budeme nakopávat prdele, jako tomu bylo doposud. Jsme nyní jen mocnější a to platí i pro bojovníky, média a všechny, kteří mají s tímto světem něco společného. Mám v hlavě hodně plánů a díky spojení bude snazší je realizovat. 

Performance Instituty nejsou levné. Je to hodně drahá záležitost, ale věřím, že jsou budoucností tohoto sportu. Půjdeme do Afriky, Mexika a tak dále. Budeme vychovávat bojovníky, ale i trenéry a tak dále,“ reagoval Dana na změnu a vysvětlil, co to znamená pro celý sport.


1 komentář na “Velká změna?! Dana White už není prezidentem organizace UFC”

  1. Pingback: RFA promotér Marhanský znovu vysvětluje titul pro Růžičku a naznačuje cestu k bitvě se Sivákem | Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *