Vážně?! Proč by prý Jake Paul Diaze v MMA odvetě porazil?

Bývalý youtuber a nyní boxer Jake Paul chce ve svém profesionálním debutu v MMA bojovat s Natem Diazem a minimálně jeden z aktuálních bojovníků UFC se domnívá, že je to pro Paula velmi výhodný zápas, ve kterém by mohl pomýšlet na vítězství.


UFC ředitel Dana White naprosto souhlasí s Jiřím Procházkou

Během pátečního turnaje PFL Championship 2023 Paul zdvojnásobil svůj požadavek utkat se s Diazem, až konečně přejde z boxu do MMA, což by se mohlo stát do konce roku 2024. Zakladatel PFL Donn Davis zvýšil sázku a zároveň prohlásil, že by za uskutečnění zápasu zaplatil Diazovi peněžitou odměnu ve výši 15 milionů dolarů. Matt Brown, welterová váha UFC, je naprosto přesvědčen, že by Diaz měl tuto nabídku přijmout, ale hvězdě ze Stocktonu se výsledek zápasu ve skutečnosti líbit nemusí.

„Na vítěze tohoto zápasu bych tipoval Paula,“ řekl Brown v poslední epizodě pořadu The Fighter vs. The Writer. „Budu tipovat, že Jake Paul porazí Natea Diaze v MMA.“ Diaz, který se v roce 2012 ucházel o titul UFC v lehké váze, je v malých rukavicích mnohem zkušenější než Paul. Diaz má ve svém profesionálním životopise 41 zápasů v MMA, nicméně Brown se domnívá, že v tomto zápase existuje spousta faktorů, které Paula skutečně zvýhodňují.
„Už víme, že ho dokáže přeboxovat,“ řekl Brown o Paulovi „Kdy jste naposledy viděli, že by Nate Diaz někoho vzal na zem? Nemyslím si, že ho bude schopen sundat, i když se o to pokusí. Je hodně, hodně poddimenzovaný. Jake Paul je mnohem větší než on. Nevím, v jaké to váze bude, pravděpodobně střední. Nate není velký zápasník, nakonec zápas může zůstat v postoji. Jaký by to byl rozdíl oproti jejich boxerskému zápasu, kdyby to zůstalo v postoji?“

Protože Diaz už s Paulem prohrál v poměrně jednostranném boxerském zápase, Brown prostě nevidí, že by se toho v případě jejich souboje v MMA příliš změnilo. 

„Zaprvé, Nate málokdy používá lokty,“ řekl Brown. „Kopy opravdu moc neumí. Je to především MMA boxer. Jeho styl MMA spočívá v tom, že na vás tlačí, přebíjí vás a tlačí na vás, dokud ho nevezmete na zem, což je to, co chce. Pak může předvádět svou hru v jiu-jitsu. Je to prostě špatný zápas. Nemyslím si, že Nate bude schopen doručit takedown, a už víme, co se bude dít na nohou.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *