V souvislosti s turnajem OKTAGON 55 přeci jen padl protest a podle Novotného uspěje

OKTAGON Novotný

V souvislosti s turnajem OKTAGON 55 se hodně mluvilo o možném protestu skrze bodový výsledek souboje Bahník vs Najand, který českému borci doporučoval i promotér Ondřej Novotný, který s výsledkem nebyl vůbec spokojený. Tým se však hned z několika důvodů, které najdete níže, rozhodl, že protest nepodá. Jeden protest však v souvislosti s turnajem nakonec přeci jen padl a podle promotéra má velkou šanci na úspěch.


Promotér Novotný vysvětluje, proč Kelt Jungwirth nevěděl, že jde 5 kol

„Pak tam byl souboj Taburceanu vs Avramović, kde je podaný protest a jestli je podaný protest, tak to podle mě skončí NC. Neumím si představit, že by to tak neskončilo. To koleno na palici tam bylo, že jo… Já jsem to měl jakoby zády a jak se pokračovalo a nikdo neprotestoval, tak jsem to hned vyhodnotil, že to trefil dobře, ale byla to čistá hlava,“ prozradil promotér Novotný ve svém vysílání.

V průběhu souboje to nebylo úplně viditelné, ale na opakovaných záběrech se pak ukázalo, že Avramović na zemi nejspíš inkasoval nedovolené koleno, na které měl rozhodčí reagovat. To se nestalo, v souvislosti s čímž je nyní evidentně podán protest, který má podle promotéra velkou šanci na úspěch. Že by tedy Taburceanu nakonec přeci jen o první OKTAGON výhru přišel? To se jistě brzy dozvíme.

 

Bahníkův tým protest nepodá

„Protest nakonec podávat nebudeme. Bodové rozhodnutí se v 99,99 % prostě nemění. Šance by byla v případě, že rozhodčí nevěnovali zápasu pozornost, což by odpovídalo situaci, ale nemáme to jak prokázat. Nebo v případě (opět prokazatelných) vazeb na zápasníka. Jinak vyhodíš 500 euro (poplatek za podání protestu) a německá asociace rozhodčích si to odůvodní. A jsem přesvědčen, že i kdyby bylo každé kolo 10-8 pro Kubu, tak si budou schopni okecat i tohle. Kuba ten zápas vyhrál, ale zase to nebyl úplně rozdíl třídy, takže bez šance,“ vysvětlil Patrik Kincl v rámci otázek a odpovědí na IG, proč se nakonec protest podávat nebude, což je rozumné rozhodnutí, protože šance na jeho úspěch se blíží nule.
1 komentář na “V souvislosti s turnajem OKTAGON 55 přeci jen padl protest a podle Novotného uspěje”

  1. Pingback: BREAKDOWN - Evropská jednička OKTAGON vs KSW, UFC, IAF 11, Novinky | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *