UFC ředitel White ostře, ale s úsměvem reaguje na spojení PFL a Bellatoru

White

Společnost Professional Fighters League (PFL) oznámila, že dokončila akvizici společnosti Bellator od společnosti Paramount Global, čímž vytvořila globální velmoc ve smíšených bojových uměních a urychlila nástup spojené společnosti na pozici „spoluvládce“ na trhu MMA. Co na novinky říká ředitel MMA jedničky Dana White?


 

UFC ředitel Dana White naprosto souhlasí s Jiřím Procházkou

„Chcete znát můj názor? Je to kurevsky k popukání. Dobře pro ně. Přeji jim všechno štěstí světa. Už jsem o tom sice mluvil, ale klidně to řeknu znovu. Vnímám to tak, že jedna na hovno organizace, která neprodává žádné lístky a nikdo jí nesleduje, koupila druhou na hovno organizaci, která neprodává žádné lístky a nikdo jí nesleduje. To mi zní jako kurevská výhra,“ reagoval Dana White s širokým úsměvem na tváři.

Zdá se tedy, že jednička trhu novinky v MMA světě nijak extra neprožívá. Uvidíme však, jak se situace postupně vyvine, protože je evidentní, že PFL z nastoleného tempa jen tak nesleví. Je však pravda, že pokud má někde PFL obrovské mezery, tak je to v promu a schopnosti vyprodávat velké haly. Klidně se tedy může stát, že do budoucna znovu uvidíme v boji Francise Ngannou, kterého však přímo v hale bude sledovat jen několik tisíc lidí.
   

Jak situaci vnímá Ondřej Novotný?

„Přiznám se, že můj vnitřní MMA kompas říká, že to není zajímavá věc, že to nevydrží dlouho a že je to přechodné řešení. Mít šest lig a myslet si, že to běžný fanoušek, ne nějaký zažranec, zvládne odsledovat a odvnímat? Neumím si to představit. Já sám nedokážu odsledovat a odvnímat PFL, vůbec.

Pouštím si to, ale, ne že bychom měli být konkurence, ale nic to se mnou nedělá. Nedokážu se s tím sžít, aby pro mě byl ten ligový systém zajímavý. Když bych se vás zeptal, kolik z šesti posledních vítězů znáte jménem a dokážete o nich něco říct, tak si myslím, že by většina sledujících tohoto streamu měla problém říct jediné jméno, natož víc.
  

Je to zajímavý moment ve světě bojových sportů, kdy jsou organizace koupeny a následně se vždycky všechny zavřely. Bylo to tak s PRIDE i WEC… Tohle je jeden z největších nákupů, byť do něj prý nespadly žádné peníze, ale akcie. Není to úplně specifikované. Údajně se to týká přes 200 bojovníků. Něco se vypráví ze strany PFL a něco ze strany manažerů. PFL to prodává tak, jak to prodávat musí, tedy že jde o největší den v MMA, že jsou skutečnou dvojkou a že mají v TOP 30 stejný počet bojovníků jako UFC…,“ reagoval Ondřej Novotný ve svém vysílání.

PFL, které profituje z obrovských zahraničních investicí, má velké plány, ale je pravda, že všechno zatím působí hodně chaoticky. PFL má navíc dlouhodobě problémy s promováním a zaplňováním turnajů, tak uvidíme, jak se situace v příštím roce vyvine.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *