UFC muselo v rámci soudu vyložit karty! Díky tomu víme, jaký balík dostal Nate Diaz

Diaz

UFC je stále terčem anti-monopolní žaloby, která jde postupně do finále. V dubnu příštího roku by mělo být jasno o tom, jak dopadne a jaký bude mít vliv na celé odvětví. V rámci řízení muselo samozřejmě UFC předložit celou řadu dokumentů a důkazů, které jsou většinou veřejné a volně dostupné. Díky tomu například víme, na jaký balík si Nate Diaz přišel souboji s Conorem McGregorem.


 

Jiří Procházka prozradil, jakou zprávu dostal od vedení organizace UFC

Nate Diaz měl být jen další velké jméno, které Conor McGregor na své spanilé cestě porazí. Místo oslav irského vítězství jsme však sledovali obrovský šok. Diaz totiž přežil prvotní tlak a ve druhém kole se vytasil s ofenzivou, která nakonec vedla ke škrcení, které tehdy šampion pérové váhy pohotově odklepal. Tím vznikla obrovská rivalita, která vlastně doposud není ukončená. V odvetě se totiž z výhry radoval McGregor, takže to máme 1:1. Koneckonců se však mohli radovat oba borci, protože si přišli na neuvěřitelný balík peněz.

Diaz a jeho výplaty:

Diaz vs Maynard – 180 000 dolarů = 80 000 dolarů výplata plus 80 000 bonusy

Diaz vs dos Anjos – 56 000 dolarů = 16 000 dolarů výplata plus bonusy

Diaz vs McGregor – 2 838 158 dolarů

Diaz vs McGregor 2 – 4 315 490 dolarů = 2 050 000 dolarů výplata plus bonusy

Skrze odvetu si tak Diaz přišel na téměř 100 milionů korun, což už je pořádný balík peněz. Nyní má však na stole nabídku, díky které by mohl vydělat několikanásobně tolik.


  

PFL nyní za odvetu s Paulem nabízí několikanásobně tolik

„Je to šampion lidu,“ řekl představitel PFL Davis v rozhovoru pro The MMA Hour. „Natea si vážíme. Kdyby ten zápas přijal, tak by ho fanoušci milovali. My bychom ho rozhodně rádi pozvali do naší organizace. Nabízíme mu víc peněz než ostatním, protože je to o respektu. O Nateovi, bojovnících nebo podnikatelích platí jedna věc, jsou hodně sví. Dělají si, co chtějí. Nate to udělá, až to bude chtít udělat, takže se jen snažím vytvořit podmínky, které by ho mohly zajímat. Jen těžko ho k něčemu přinutíme.

Tady je 15 milionů dolarů, tady je Jake, máme veškerou infrastrukturu PFL a snadno se s námi pracuje,'“ pokračoval Davis. „10 až 15 milionů dolarů. Jen mu dávám vědět, že ten rozsah tu je. Je tam vyšší a nižší hranice, aby měl představu, v jakých částkách se pohybujeme.“


 

Diaz by si tedy skrze zápas, který se jeví jako jednoduchý, mohl přijít na opravdu královské peníze. V boxu sice na Paula nestačil, ale to se vlastně dalo čekat. Bývalý YouTuber měl totiž váhovou převahu a Nathana navíc hodně trápila záda. V MMA by to bylo jistě jiné. Tam by stačilo přejít na zem a během chvíle by bylo jistě hotovo.

Diaz je známý tím, že dělá jen to, co on sám chce, ale na podobnou nabídku by mohl přeci jen slyšet. 15 milionů dolarů totiž jen tak nenajdete na ulici a i když má Nate peněz jistě dost, tak podobnou nabídku jistě rád zváží.

 

 PFL chystá hned několik bomb

„Od samého začátku, kdy jsme s Francisem uzavřeli dohodu během dvou dnů, jsme chtěli pro Francise to nejlepší,“ řekl Davis v pořadu The MMA Hour. „V podnikání platí, že když děláte to nejlepší pro své partnery, bývá to nejlepší i pro váš byznys. V jednom z deseti případů je váš partner špatný partner a je to pro vás špatné. Myslím, že jsme pro Francise chtěli to nejlepší, podporujeme ho a myslíme si, že díky tomu to pro PFL dopadne nejlépe.“

Ngannou podepsal lukrativní partnerství s PFL na začátku tohoto roku, než si rezervoval boxerský zápas proti Furymu. Očekávalo se, že Ngannou bude v PFL debutovat někdy na začátku roku 2024, nicméně těsná prohra s Furym může jeho debut oddálit. Po zápase Ngannou prohlásil, že zvažuje možnosti svého dalšího zápasu, a uvedl, že se chce věnovat jak MMA, tak boxu. Davis má však i třetí možnost, kterou by mohl přihodit do hry.

„Francis si dělá svoje plány,“ řekl Davis. „Víme, na čem pracuje. Myslím, že existuje cesta, která by se mohla ubírat jedním ze dvou způsobů. Myslím, že pro něj existuje další boxerská cesta a myslím, že pro něj existuje další MMA zápas, který bude vypadat trochu jinak. Myslím, že soupeři v MMA nejsou v současnosti tak zajímaví. Jsme na tom stejně jako fanoušci a bojovníci. Nejsme jako ostatní společnosti. V MMA je teď pro Francise zajímavý jen jeden člověk: Jon Jones. Všichni říkají, a co Stipe? Možná. Nechci říkat, kdo by mu mohl dát dobrý zápas. Jsou tu tři nebo čtyři další chlapi, kteří by mohli Francisovi dát konkurenceschopný zápas.“

Ačkoli existuje řada potenciálních soupeřů v boxu, včetně odvety s Furym nebo super-zápasu s Anthonym Joshuou, zdá se, že jedno jméno získává na popularitě pro možný zápas: Deontay Wilder. Ngannou v pořadu The MMA Hour prozradil, že Wilder údajně již nějakou dobu trénuje MMA a sám Wilder se již dříve zmínil o tom, že by si rád vyzkoušel boj v kleci. Kdyby však měl Davis na výběr, rád by viděl, kdyby se ti dva střetli v kleci za vyrovnanějších podmínek.

„Myslím, že by to bylo fantastické,“ řekl Davis o souboji Ngannoua s Wilderem. „Myslím, že se k tomu ještě vrátí. Ale co by podle mě bylo fascinující? Deontay Wilder v zápase podle MMA pravidel. Vždycky říkám, co chci vidět. Vím toho hodně o boxu a o MMA, ale nejsem žádný divoch. Takže rád zkouším, co si myslím, že by miliony lidí rády viděly. Myslím, že to je to nejzajímavější, co bychom aktuálně mohli všichni vidět.“

Právě Davis po odkupu organizace Bellator prozradil, že se souboje Ngannou vs Wilder pod hlavičkou PFL opravdu dočkáme. Zatím však není jasné, podle jakých pravidel a hlavně kdy.


1 komentář na “UFC muselo v rámci soudu vyložit karty! Díky tomu víme, jaký balík dostal Nate Diaz”

  1. Pingback: Pyramida a titulové bitvy! MG Fight Night představuje našlapanou kartu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *