UFC Fight Night Dariush vs Tsarukyan: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC Fight Night, který se koná v Texasu. V hlavním zápase večera uvidíme souboj lehkých vah mezi Beneilem Dariushem a Armanem Tsarukyanem. Na turnaji se představí také Jalin Turner, Rob Font, Deiveson Figueiredo, Kelvin Gastelum nebo Sean Brady. Celý galavečer UFC můžete sledovat v sobotu už od 22:00 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Hill může mít smůlu? Šampion Pereira prozrazuje, jakého těžšího soupeře by si radši vybral

Beneil Dariush vs Arman Tsarukyan – Vítěz Beneil Dariush 3,28

Překvapuje mě, že je Tsarukyan takový favorit. Dariush se vrací po prohře s Charlesem Olivierou, takže to z něj nyní dělá velkého outsidera? Tsarukyan je úžasný zápasník, který ovládá soupeře svým wrestlingem a kontrolou. Jenže v případě Dariushe nejspíš narazí, protože Beneil se může pochlubit efektivní obranou proti takedownům, která je skvělých 80 procent! Byť tato rovnice funguje málokdy, tak Tsarukyan prohrál s Mateuszem Gamrotem a Dariush Gamrota porazil, protože Dariush dokázal zmařit Gamrotovy pokusy o takedown a udělat z toho zápas v postoji, kde se v poslední době Beneil radikálně zlepšil. 

Tsarukyan má průměr 3,82 významných úderů za minutu a přesnost úderů 48 %. Absorbuje 1,91 úderů a jeho obrana před údery dosahuje 54 %. Jeho grappling je zatím elitní, v průměru 3,43 takedownů na každých 15 minut. Dariush má průměr 3,79 významných úderů za minutu a jeho přesnost úderů je 49 %. Absorbuje 2,63 úderů a jeho obrana před údery dosahuje 58 %. Tento souboj může být dosti podobný zápasu Tsarukyana s Gamrotem a myslím, že bude rozhodovat každý úder a každá menší chyba. Vzhledem ke kurzu je sázka na Dariushe povinností, ale pěkný kurz najdeme také u sázky, že souboj skončí na body 2,20. 

 

Sean Brady vs Kelvin Gastelum – zápas skončí na body 2,05

Sean Brady je v tomto zápase mírným favoritem a vypadá to, že je na správné straně. Má výhodu v postoji a grapplingu a celkově jsou jeho výkony mnohem konzistentnější, v posledním zápase utrpěl první porážku v kariéře. Kelvin Gastelum má v posledních 7 zápasech UFC bilanci 2-5, ale po osmi letech se vrací do welterové divize. 

Stejně jako Gastelum je i Bradyho základem grappling s neuvěřitelnými dovednostmi v jiu jitsu a zápasech, nicméně svůj soubor dovedností doplnil také o dobrý technický kickbox. Gastelumovým největším problémem v kariéře byla konzistence. Potýká se špatnou disciplínou v podobě diety a shazování váhy. Zároveň je velmi tvrdý a za celou jeho kariéru ho ukončili pouze dva zápasníci na submisi! Ovšem ani on sám moc neukončuje zápasy a když se podíváme na to, kdy Gastelum naposledy ukončil zápas, tak se dostaneme až do roku 2017, kdy knockoutoval odcházejícího Michaela Bispinga. 

TIPY UFC:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *