Účastníci druhého ročníku Tipsport Gamechanger: Kdo je favorit?

Aktuálně je ve svém finále první milionový projekt Tipsport Gamechanger, který odstartoval na ostravském turnaji OKTAGON 40 a zakončí ho galavečer OKTAGON 51 v pražské O2 aréně, kde dojde na finálový souboj Veličković vs Michailidis. V Ostravě se v pátek konala tisková konference OKTAGON Time, kde byly odhaleny plány na další ročník tohoto úspěšného projektu a byla představena první dvanáctka zápasníků.

Kdo je králem OKTAGONu? Organizace zveřejnila oficiální žebříček!

V pomyslném prvním kole projektu, který má potenciál se pravidelně vracet, samozřejmě padla volba na welter, tedy kategorii do 77 Kg, která v OKTAGONu dlouhodobě hraje prim a která nabízí celou řadu kvalitních borců, ke kterým se navíc přidala ještě další jména, která jsme v OKTAGONu neviděli a která vytvořila hodně zajímavý mix borců. Nyní už je jasné, že další ročník projektu Tipsport Gamechanger bude o váhu níže, tedy v lehké váze. A na koho se fanoušci mohou těšit? 

Oznámení účastníci a postavení ve světovém žebříčku Fightmatrix: 

Daniel Torres – 39. featherweight

Makwan Amirkhani – 103. featherweight 

Rony Paradeiser – 117. lehká váha

Acoidan Duque – 136. welterweight

Mochamad Machaev – 163. featherweight

Mateusz Legierski – 167. lehká váha

Marcel Grabinski – 186. welterweight

Predrag Bogdanovič – 202. lehká váha

Konrád Dyrschka – 204. lehká váha

Miloš Janičič – 227. welterweight

Vladimír Lengál – 236. featherweight  

Akonne Wanliss – 418. lehká váha

Kdo může být největším favoritem?

Zatím je těžké predikovat konečného vítěze, protože projekt Tipsport Gamechanger doplní ještě osm bojovníků a není jisté, jestli mezi nimi bude například Losene Keita, který by jistě mohl zamíchat konečným pořadím. Sázková kancelář Tipsport kurzy zatím nevypsala, ale my jsme si trochu zatipovali, kdo ze základní dvanáctky bojovníků, může mít největší šance na konečné vítězství. A jak to máte vy? 

Favorité Tipsport Gamechangeru v lehké váze podle MMA Shorties:

 1. Acoindan Duque / Makwan Amirkhani
 2. Mochamed Machaev 
 3. Daniel Torres / Rony Paradeiser 
 4. Mateusz Legierski 
 5. Marcel Grabinski 
 6. Predrag Bogdanovič
 7. Akonne Wanliss
 8. Vladimír Lengál 
 9. Miloš Janičič  
 10. Konrád Dyrschka

Slovensko bude reprezentovat stálice organizace OKTAGON Rony Paradeiser (17-8). Za Česko se pak představí multi-talentovaný zápasník Vladimír Lengál (6-1). 

Dalším účastníkem Tipsport Gamechangeru bude bývalý šampion organizace KSW v pérové váze Daniel Torres (14-5-NC), který skončil v PFL, kde mu byl prokázán doping. Ovšem Daniel Torres byl jediným zápasníkem, který se připojil k jednání a omluvil se komisi za pozitivní test. NAC poté oznámila, že Torresovi byl udělen nižší než obvyklý trest za jeho spolupráci a schopnost předložit lékařskou dokumentaci, která prokazuje zdravotní potřebu (což dříve neuvedl). Kromě toho si odpykává devítiměsíční suspendaci a musel zaplatit pokutu 2 826 dolarů (2 500 dolarů + 326 dolarů na poplatcích). 

Do Tipsport Gamechangeru se chystá také bývalý dlouholetý zápasník UFC Makwan Amirkhani (17-9) z Finska, který na celý projekt v minulosti upozornil a prozradil, že se druhý ročník Tipsport Gamechangeru odehraje v lehké váze. Amirkhani absolvoval v UFC 14 zápasů s bilancí 7-7. Narazil na jména jako Arnold Allen, Edson Barboza, Jack Shore nebo Shane Burgos. 

Kromě nových tváří se v projektu představí i známí bojovníci. Představí se bývalý a zároveň první šampion lehké váhy OKTAGONu Polák Mateusz Legierski. Z Anglie dorazí nájezdník Akonne Wanllis (7-2-1NC), ze Srbska Predrag Bogdanovič (14-1), ze Španělska Acoidan Duque (19-4). 

Do Tipsport Gamechangeru se podařilo sehnat také talentovaného bojovníka, který už dříve v České republice působil – Mochamed Machaev (13-1-1NC). Ten absolvoval hned pět zápasů v dnes již zaniklé organizaci XFN, kde zdolal například Jardu Pokorného nebo Tomáše Kvapila. Dalším jménem je zápasník z Černé Hory Miloš Janičič (16-3). Za Německo do nového ročníku Tipsport Gamechanger naskočí Konrád Dyrschka (16-2-1NC) a Mohamad Marcel Grabinski (23-9), který si tak po welterové váze vyzkouší i druhý ročník tohoto projektu. Organizace ještě doplní dalších 8 zápasníků, kteří budou postupně oznámeni. Druhý ročník odstartuje 2.3. na turnaji OKTAGON v Ostravě.  

Podrobná pravidla projektu Tipsport Gamechanger

OBECNÁ PRAVIDLA

 • Pyramidy se účastní 20 vybraných bojovníků
 • Váhová kategorie – 70,1kg.
 • Délka kola – Zápas trvá 3 kola po 5 minutách. Finálový zápas pyramidy trvá 5kol po 5 minutách.
 • Remízový zápas – Jde o pyramidový souboj. V případě remízového výsledku bodů u bodového rozhodčího, musí určit tento bodový rozhodčí vítěze, a to jeho zakroužkováním. Každý jednotlivý rozhodčí musí určit vítěze zápasu.
 • Odvolání se proti výsledku musí proběhnout do 24h a nejpozději do týdne se musí rozhodnout (v případě osmifinále není odvolání možné)
 • Projekt Tipsport Gamechanger trvá dle pravidel smlouvy – pakliže nic nepředvídatelného nevstoupí do hry, tak začne 4.3. a neskončí později než 31.12.2023
 • Zápasí se dle pravidel MMA
 • Finance a podmínky vyplácení jsou popsány ve smlouvě
 • Pokuty a sankce jsou detailně popsány ve smlouvě
 • První turnaj je 4. 3. a konání ostatních turnajů bude upřesněno
 • Klíč pro nasazení do prvního kola turnaje určí organizátor sám
 • Po skončení prvního turnaje bude vylosováno a nasazeno čtvrtfinále samotnými aktéry a určí tak pavouka a postup až do finále
 • Losování probíhá tak, že dle žebříčku Oktagon MMA (mimo žebříček Fightmatrix) si vylosují zápasníci náhodně číslo 1-8 a v tomto pořadí se pak sami umístí do jednotlivých čtvrtfinálových zápasů
 • Čtvrtfinále může být rozděleno do dvou turnajů
 • Semifinále se odehraje na jednom turnaji
 • Po oznámení turnaje dostanou evropští bojovníci šanci se přihlásit do druhé poloviny osmifinále – Posledního 16. bojovníka zvolí fanoušci svými hlasy v internetovém hlasování (vybírat budou maximálně mezi 3 bojovníky)
 • Žádný zápasník nemůže odmítnout svého soupeře (viz smlouva)
 • Vážení probíhá dle bodů určených ve smlouvě Tipsport Gamechanger

PRAVIDLA REZERVNÍCH ZÁPASŮ

 • Rezervní zápasy jsou určeny pro doplnění pyramidy v případě zranění nebo nemoci postupujícího bojovníka.
 • Náhradníci budou vybráni organizátorem pro první turnaj, případně nastoupí v tzv. rezervním zápase
 • Bojovník nemůže v žádné fázi turnaje odmítnout soupeře
 • Fanoušci po skončení 1. kola svými hlasy určí, kdo se stane Lucky Loserem (výběr bojovníků do hlasování je volbou organizátora)
 • V případě zranění zaskočí Lucky Loser, který v hlasování získal největší počet hlasů, za zraněného bojovníka pyramidy a naskakuje tak zpátky do zápasu v hlavním pavouku.
 • Hlasovat se může pro poražené z turnaje a vítěze z rezervních zápasů či bojovníky dosazené organizací
 • Rozhodčí musí v každém zápase rozhodnout o vítězi, remíza není možná
 • Rozdělení v osmifinále nasazuje organizátor

LUCKY LOSER

 • V případě zranění nastoupí „lucky loser“ s nejvyšším počtem hlasů za zraněného bojovníka a naskočí tak zpátky do pyramidy. Tento princip se může opakovat i před semifinále. Hlasovat se může pro poražené z turnaje a vítěze z rezervního zápasu či bojovníky dodané organizací.

Výše zmíněný výčet najdete na webu https://tipsportgamechanger.com/cs/rules/


2 komentáře na “Účastníci druhého ročníku Tipsport Gamechanger: Kdo je favorit?”

 1. Pingback: Přestup do UFC se nekoná? Venom Page se představil na turnaji PFL!

 2. Pingback: PFL Europe v Dublinu korunovala první šampiony! | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *