Tyson Fury prozradil, na jaký balík si Francis Ngannou v souboji s ním přijde

Fury Ngannou

Ngannou se 28. října v saúdskoarabském Rijádu utká v boxerském super-zápase s neporaženým šampionem organizace WBC Tysonem Furym (34-0-1 box). Po možnosti boxovat s Furym bývalý šampion UFC v těžké váze dlouho toužil a také to byl jeden z hlavních faktorů, které vedly k jeho bezprecedentnímu odchodu z pozice šampiona UFC, protože představitelé UFC odmítli Francisovi podobný zápas umožnit. Mnozí měli za to, že Ngannou odchodem udělal chybu, ale opak je nejspíš pravdou.

Není čas ztrácet čas! Karlos Vémola znovu potvrdil svou pověst

Ngannou všem zavřel pusy už ve chvíli, kdy se dohodl s organizací PFL, díky čemuž si přijde na velký balík peněz, ale bude i jednou z hlavních postav nové divize PFL Afrika. Následně se mu pak podařilo domluvit vysněný souboj s Tysonem Furym, do kterého sice vstupuje jako velký outsider, ale to neznamená, že je úplně bez šance.

Francis si každopádně splní sen a navíc si i královsky vydělá. „Sledoval jsem, jak všichni na Francise plivali za to, že odešel z UFC. Předpovídali mu, že se s nikým nedohodne a že bude litovat. Najednou ho však všichni mají za génia. Však ten kluk si soubojem se mnou přijde na 10 000 000 dolarů. To už je pořádný balík peněz. Francis by se teď všem mohl klidně vysmát do obličeje, protože ho čeká královská výplata,“ prozradil totiž přímo Tyson Fury na tiskové konferenci.

Pokud jsou informace pravdivé, což by být měly, když pochází přímo od Furyho, tak to znamená, že si Francis opravdu královsky vydělá. Deset milionů dolarů je totiž téměř čtvrt miliarda korun, tedy částka, kterou by v UFC získal za 3-4 zápasy, což je velký rozdíl.

UFC se snažilo souboj Fury vs Ngannou zablokovat?

Podle Ngannouova dlouholetého zástupce Marquela Martina, který pro UFC dříve pracoval, bylo evidentní, že se Dana White snaží duel Fury vs Ngannou zablokovat tím, že mluvil o souboji Jones vs Fury. „Myslím, že pro každého, kdo byl v UFC a tak nějak tomu opravdu rozumí, to není žádné překvapení, že?“ řekl Martin v pořadu The MMA Hour. „Dana je jedním z nejlepších promotérů, jaké jsme kdy viděli. To budu říkat vždycky. Takže když jsme se doslechli o tom, že dali Furymu nabídku na duel s Jonesem, tak jsme si řekli: ‚Samozřejmě‘. Samozřejmě, že se o to pokusili.

Myslím, že nám opravdu chtěli zkazit naše šance. Myslím, že z nějakého důvodu mají v ústech kyselou pachuť, pokud jde o Francise. A ano, nechtěli, aby Francis dostal tuhle velkou příležitost. Nebo ne? Myslím, že nám to bylo nějakou dobu jasné. Z jakého důvodu? Nevím, to se musíte zeptat jich,“ dodal Martin.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *