Ty blázne! Ilia Topuria tvrdě zdemoloval Volkanovskiho a je novým šampionem

Topuria

Ilia Topuria předpovídal, že Volkanovskiho tvrdě ukončí hned v prvním kole, což se mu sice nepodařilo, ale tvrdé ukončení jsme nakonec viděli. Ilia se totiž za ničím nehnal a trpělivě čekal na příležitost, která nakonec přišla. „Může mě trefit a vypnout mě, ale nemůže mě porazit na body,“ předpovídal Volkanovski, který šel nakonec ve druhém kole po přesně mířeném háku tvrdě k zemi. Stačila jedna rána a skončila dlouhá vláda skvělého šampiona, kterého nyní vystřídá hladový nástupce.


 

VIDEO: Smutný pohled na zklamaného Brichtu, který byl velice blízko KSW titulu

„Vidím to tak, že ho ukončím v prvním kole – knockautem,“ předpovídal Topuria před soubojem. „S největší pravděpodobností to bude knockout, pokud se mi ponoří pod nohy, tak se mu chystám zhasnout světla. Jsem součástí nové generace MMA. Přináším rozvinutý styl ve všech oblastech sportu: na nohou, v zápase, v grapplingu. Považuji se za mnohem komplexnějšího a účinnějšího bojovníka než Volkanovski.“

A jak řekl, tak také učinil. Topuria se však za ukončením rozhodně nijak nehnal. Naopak trpělivě čekal na příležitost, která nakonec přišla. V prvním kole Ilia soupeře zasypával hlavně jedovatými kopy, na které navazoval tvrdými údery. Postupně tak soupeře tlačil na pletivo, kde nakonec přišla i osudová rána. Ilia totiž zkrátil vzdálenost a vyslal pekelný hák, který Volkanovskimu explodoval na bradě a byl konec.
Topuria tak pokračuje v kariéře, která v mnohém kopíruje vzestup Conora McGregora. Topuria sice nedoručil ukončení za 13 sekund, ale, stejně jako Ir, porazil dlouholetého vládce divize a to v hodně velkém stylu. Topuria má navíc výhodu v tom, že je stále neporažený. K tomu všemu je neuvěřitelně komplexní, takže dokáže se soupeři držet krok v postoji i na zemi. Zkrátka je to prototyp moderního MMA bojovníka, který vládne všem aspektům boje, což pro budoucí vyzyvatele znamená, že to budou mít s případným sesazením z trůnu sakra těžké.
2 komentáře na “Ty blázne! Ilia Topuria tvrdě zdemoloval Volkanovskiho a je novým šampionem”

  1. Pingback: Je to tady! Dana White konečně oznámil hlavní zápas turnaje UFC 300 a budete koukat

  2. Pingback: Jiří Procházka s pokorou reaguje na nově oznámený titulový duel Pereira vs Hill

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *