To ještě v UFC nezažili? Lajoš Klein přiznal, za co se mu jeho manažer vysmál

Dana White Lajoš Klein UFC

Aktuálně má Lajoš Klein na kontě 4 zápasy bez prohry s tím, že třikrát vyhrál a jednou remizoval. Ne vždy se však tak dařilo. Do roku 2022 totiž Lajoš vstupoval se dvěmi prohrami v řadě, takže bylo jasné, že pokud se chce v lize mistrů udržet, tak musí vyhrát, což se podařilo. Vítězství nad Murphym mu navíc vysloužilo novou smlouvu, o které se však nemohlo moc vyjednávat.


 

Tadeáš Růžička reaguje na doživotní ban, který mu dal Ondřej Novotný

„Bohužel jsem byl v takové pozici, že jsem nemohl vyjednávat. Byl jsem šťastný, že se mi podařilo druhou smlouvu získat. Můj manažer se mi dokonce smál, že jsem první zápasník, který se ani nesnažil vyjednávat o financích. Šlo mi jen o to, abych ji získal, a ve finále mi bylo jedno, jaké peníze tam budou. A když ukážu, že teď na to mám, tak v další smlouvě si o ně můžu říct.,“ rozpovídal se Klein pro Sport.cz.

Lajoš by se prý sice dokázal uživit i pouze skrze zápasy, ale naštěstí má za sebou i silné partnery, kteří mu pomáhají. „Myslím si, že ano,“ reagoval na dotaz, zda by ho dokázaly uživit pouze zápasy. Obecně se totiž ví, že bojovníkovi z výplaty zbyde zhruba jen 50 %, protože musí odevzdat daně, ale také podíly managementu a gymu. To ani nemluvím o přípravě a dalších nákladech, které zápasy provázejí.
   

„Musel bych se ale víc uskromnit, protože bez mých sponzorů a partnerů by to bylo komplikovanější. I příprava, která také něco stojí. Pro mě je důležité, abych měl kvalitní přípravu, což by bez podpory nešlo. Rozhodně ale nemůžu říct, že by mě to neuživilo, jen se člověk musí uskromnit. A když kolem sebe má různé sponzory, tak si může žít komfortněji a nemusí mít v hlavě, že musí shánět peníze.“

Lajoš také prozradil, že to má nyní nastavené tak, že ho z 60 % živí partneři a ze zbylých 40 % právě odměny za zápasy, ve kterých se mu v poslední době dařilo, takže jeho odměna postupně narůstá.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *