Tak pozor, držte si klobouky! Jiří Procházka má oficiálně potvrzenou titulovou válku

Jiří Procházka

Ještě před pár týdny jsme jasně vyhlíželi titulový duel Hill vs Procházka, ve kterém měl mít český samuraj šanci znovu se chopit titulu, který na konci minulého roku velkoryse uvolnil kvůli zranění ramene. Jamahala však bohužel potkal hodně podobný osud. Utrhl si totiž Achillovu  patu, takže bude až rok mimo hru, takže se po vzoru BJP rozhodl, že rovněž uvolní titul, aby divize zbytečně nestála. Bylo tedy jasné, že Procházka bude bojovat o titul, ale už tak jasné nebylo, proti komu se postaví a kdy to bude? Na tyto otázky už však nyní známe odpovědi. Jiří Procházka má totiž oficiálně potvrzený další zápas!


Až tak? Karlos Vémola bagatelizuje Kinclovu výhru ve velkolepé odvetě

Organizace UFC totiž oficiálně potvrdila, kdy a proti komu Jiří Procházka nastoupí. V návaznosti na prohlášení Conora McGregora, který avizoval, že se v prosinci utká s Chandlerem, panovaly obavy, aby se BJP nevrátil do boje až na začátku příštího roku, ale panika naštěstí byla zbytečná. Jiří totiž bude bojovat ještě letos.

Vedení ligy mistrů totiž potvrdilo, že se 11.11. na turnaji UFC 295, který se koná v legendární Madison Square Garden v New Yorku, dočkáme v hlavním před-zápase velkolepé titulové bitvy Jiří Procházka vs Alex Pereira. Nejen domácí komunita víská nadšením. O tomto souboji se totiž spekulovalo jako o možné epické bitvě, kterou však asi jen tak nedostaneme. Díky tomu, že Pereira úspěšně přestoupil do polo-těžké váhy, kde zdolal Blachowicze, se však nakonec cesty obou borců přeci jen protnou dříve, než jsme čekali, což slibuje nádhernou podívanou. O hlavní zápas celé akce se pak postará titulový duel Jones vs Miocic, takže je BJP v hodně dobré společnosti.

Samozřejmě nás znovu čekají infarktové momenty, ale všichni jistě věříme, že Procházka Pereiru porazí a získá tak titul a zároveň hodně cenný skalp. To se však dozvíme až za 2 měsíce.
Jiří se nechal slyšet, že pro výhru udělá doslova cokoliv

„Pereira dokáže dobře bojovat s rukama dole. Myslím si, že Pereira má jeden z nejlepších postojů ve střední váze. Propíše se to i do polo-těžké váhy? Uvidíme. Jsem připravený, ostatně tak jako vždy. Pro výhru udělám cokoliv. Pokud se budu muset změnit, tak to udělám. Stejně jako s Gloverem. Toho jsem uškrtil, takže pokud budu muset Pereiru uškrtit, tak to udělám. Je mi to jedno. Právě o tom boj je – člověk se musí umět přizpůsobit. Myslím si, že skrze tento zápas jasně ukážu, že je polo-těžká váha moje,“ varoval Jiří Procházka v posledním rozhovoru, že nebude tvrdohlavě trvat na souboji v postoji, ale že pokud se objeví šance na submisi, tak jí pohotově využije.

O tom ví své Pereirův trenér a kamarád Glover Teixeira, který v pátém kole titulové bitvy vedl na body, ale Jiří nakonec v poslední minutě nasadil škrcení, které byl zkušený Brazilec nucen odklepat. Samozřejmě není třeba zmiňovat, že právě na zemi bude mít Pereira stále velké mezery. V duelu s Blachowiczem však skvěle bránil, takže se zase nedá říct, že přenos boje na zem se rovná výhře. Pereiru dostali na zem Blachowicz i Adesanya, ale větší šanci z toho nakonec nevykřesali. Jiří je však jiný kalibr, tak uvidíme, jak se nakonec souboj vyvine.


2 komentáře na “Tak pozor, držte si klobouky! Jiří Procházka má oficiálně potvrzenou titulovou válku”

  1. Pingback: Máme bohužel špatné zprávy! David Dvořák do dalšího UFC zápasu nenastoupí

  2. Pingback: BREAKDOWN - OKTAGON 46, UFC, KSW 86, RFA, IAF, Novinky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *