Steven Krt reaguje na nečekaný skalp domácí legendy Monstera

Krt

V hlavním zápase proběhnuvšího turnaje RFAxIAF se utkali Kníže a Krt s tím, že nestárnoucí český veterán byl obrovským favoritem. Tuto pozici hned v prvním kole potvrdil, kdy nabídl velkou dominanci, ale soupeře ukončit nedokázal. Krt navíc začal postupně obracet a díky přesunům na zem bodoval až si nakonec došel pro překvapivé, ale hodně cenné vítězství.

„11.11. 2023 jsem se zapsal do historie českého MMA, porazil jsem velkého zápasníka, sportovce a muže Petra „Monsta“ Knížete. Není to pouze má zásluha, ale hlavně mého týmu. Na Monstra jsme se strategicky a takticky připravili. Měsíce jsme drilovali pořád jedno a to samé a to tak, že do perfekcionismu.

Největší zkouška tohoto zápasu byla pro mě hlavně po psychické stránce. Monster, leč věk nehraje v jeho prospěch, stále aktivní zápasník, který vyhrává a poráží soupeře. Známý svou tvrdostí a zarputilostí. Nebudu lhát, měl jsem toho člověk v hlavě 24/7.

Avšak do zápasu jsem nastupoval bez respektu a šel si čistě za svým. Do Prahy přijelo 6 lidí z mého týmu a já jim musím poděkovat.

V prvé řadě Gonzáles, absolvoval se mnou každičký dril, jak na zemi, tak v postoji, tak ve vzduchu. Tahal semnou fýzu, výbušnost a dělal to jen pro mě. Opravdu parťák na život a na smrt. Tohle vítězství patřilo hlavně tobě.

Alberto – veškerou strategickou práci na zemi – sweepy, pozice, betonovaní, submise.

Huny a lůbl štrůdl – striking a špinavosti, ruce nahoře (sorry v prvním kole) míček, pohyb.

Čábi a Štěpin – wrestling, technika, taktika.

Jirka Dlouhásek – Neuro, síla, mobilita.

Díky Falcons Fighters Sokolov – kluci z malého gymu s velkým srdcem. Hecovali, pomáhali v přípravě, točili se na mě, nesmírně si vážím každého z nich.

Díky IAF a RFA za možnost rovnat se s velikány je Monster.

Díky mým sponzorům NY Burger, VIP Rakys, Cannavea, Lion Bowling, Ultimate Crossgym, CK Montage & Personalservice. A v poslední řadě díky Davidu Vyvážilovi a RPG zápasníkům za poskytnuté zázemí a pomoc při sparringách v přípravě.

Chtěl bych se ještě omluvit své ženě, že jsem jí nemohl být takovým manželem, jako si zasluhuje a nemohl jsem jí tolik pomáhat s naším novorozeným synem Travisem, ale zápas pro mě hodně znamenal a pro vyšší dobro mi snad bude odpuštěno. Jdeme dál, je na čem pracovat,“ reagoval Krt na svém IG profilu.

Monster neměl důležitou informaci

„Ke svému zápasu jen mohu říct, že se omlouvám všem, kteří věřili v moje vítězství. Příště se připravím lépe,“ reagoval Monster na svém IG profilu.

Kníže a Krt bojovali o speciální opasek, který byl vytvořen právě v souvislosti se společnou akcí dvou domácích organizací. Z toho však nejspíš pramenil i menší komunikační šum, „Děkuji organizátorům za to, že mi oznámili teprve na veřejném vážení, že místo 3 kolového zápasu, budu zápasit na 5 kol. Celou přípravu, ačkoliv byla časově v podstatě poloviční, jsem se připravoval na 3 kola.“

Kníže počítal s tím, že jde o klasický netitulový zápas na 3 kola, ale ve skutečnosti o šlo o pěti-kolový titulový duel, což se evidentně podepsalo i na výkonu českého veterána, který měl už tak kratší přípravu, než je běžně zvyklý.

Navzdory okolnostem však Krtovi patří obrovský respekt, protože překvapil a připsal si cenný skalp domácí legendy, který mají jen Kozma a Vémola.

Výsledky RFAxIAF:

1. zápas, 3×3 minuty, lehká váha: Tobiáš Barták vs. ERIK NAGY – na body

2. zápas, 3×5 minuty, bantamová váha: Natálie Trikalová vs. KAMILA ŠIMKOVÁ – TKO 2. kolo

3. zápas, 3×5 minuty, pérová váha: MATĚJ VAL vs. Krishan Rawat – TKO 1. kolo

4. zápas, 3×5 minuty, lehká váha: DAVID ZOULA vs. Dömök Ákos – TKO 1. kolo

5. zápas, 3×5 minuty, catchweight do 80 kg: Jan Králík vs. Nick Stamidis – REMÍZA

6. zápas, 3×5 minuty, catchweight do 74 kg: ADAM HERAJN vs. Krizstián Simon – TKO 3. kolo

7. zápas, 3×5 minuty, velterová váha: ADAM ŠINDELÁŘ vs. Michal Duba – škrcení 1. kolo

8. zápas, 3×5 minuty, těžká váha: JEVGENIJ ORLOV vs. Arya Sheikh Hosseini – TKO 2. kolo

9. zápas, 5×5 minuty, střední váha: David Hošek vs. VIKTOR ČERVINSKÝ – škrcení 1. kolo

10. zápas, 5×3 minuty, Realfight titul do 70 kg: TADEÁŠ RŮŽIČKA vs. Jacob Mikula – TKO 2. kolo

11. zápas, 5×5 minuty, velterová váha, super pás RFA vs. IAF: Petr Kníže vs. STEVEN KRT – 3:0 na body