„Slušný kluk z kvalitního gymu,“ říká o Růžičkovi jeho manažerka Sedláková

Sedláková Růžička

Domácí scénou poslední dny hýbe kauza kolem Tadeáše Růžičky, která se dostala i do předních domácích médií. Zatím se neví, co šokujícímu videu předcházelo, ale to, co je na záběrech vidět, samozřejmě u většiny vyvolalo odpor a rozhořčení. Sociálními sítěmi se navíc začínají šířit i další videa, která Růžičku nevykreslují v dobrém světle. Mawar však našel i zastání. Alexander Cverna například upozornil, že je třeba dbát presumpce neviny. K věci se pak vyjádřila i manažerka Nina Sedláková.

Velký motivátor Revolta pohotově reaguje na výzvu od Karlose Bendy

Pro mě je Mawar slušný kluk z kvalitního gymu. Tolik k celé kauze. Násilí odsuzuji, ale je třeba počkat, co se vlastně stalo,“ reagovala manažerka Sedláková na svém FB profilu na aktuálně zuřící kauzu.

V komentářích se pak samozřejmě rozběhla vášnivá debata, protože ne každý s jejím názorem souhlasí. „Nevíme přesně, co se tam stalo. Bojovník tohle nesmí dělat. Musí udržet emoce na uzdě. Souhlasím. Ale to z něj nedělá vraha. Nikdo nesouhlasí s násilím, jen píšu, jaký mám na Mawara pohled,“ reagovala pak Sedláková v komentářích.

„Tak se nám tu sešli všichni bez viny. Jste pokrytci plní frází, ale když je třeba vytáhnout kreditky pro nemocné děti, tak najednou jsou ta moje nemocná monstra dobrá. V živé paměti mám hejty na Vaška, Gábora a podobně. Samozřejmě, že se Mawara nezastávám, ale vím, jaký je a za tím si stojím. Lidi, kteří se tváří, že nikdy nic neudělali, mi lezou nejvíc na nervy,“ uzavřela pak debatu.
 

Cverna a jeho vyjádření

„Vyjádřilo se k tomu hodně mých kamarádů a sportovců, ale když nemáme pořádný důkaz. Máme jen video, kde někdo někde leží. To, že k němu Tadeáš přišel a dal mu facku, aby se probral, neznamená, že mu mohl něco udělat. Dokud mu to někdo neprokáže, tak je to nevinný člověk. Já jsem si zažil věci, kdy jsem byl obviněn z něčeho, co člověk opravdu neudělal. U nás je takový stav, že člověk musí dokázat nevinu, což je špatně. Pokud něco chcete, tak to dokažte. Dokud mu to nedokážou, tak je nevinný,“ rozpovídal se Alex Cverna v pořadu K.O. Magazín, čímž navázal na svou myšlenku, kterou už započal ve svém IG story.

Moderátor Matouš Rajmont však upozornil, že na videu je slyšet Růžičkův komentář a že video bylo zavěšeno na sociální sítě, což Cverna také vidí jako problém, „To by se dít nemělo. Sociální sítě jsou smrt pro kluky, kteří žijí na ulici. Dokud to však nedokáží, tak je nevinný. V Praze takových lidí na zemi leží. K ránu kolem čtvrté a páté hodiny pěsti létají. Kluků jsou na zemi desítky. Vypadnou z podniku, dostanou pěstí. Mohlo se také stát, že někdo přiběhl, dal klukovi pěstí a utekl. Tadeáš tam třeba zrovna byl a vynadal mu, protože se s někým popral. Je tam to ALE. Pokud mu to dokážou, tak ať si to odsedí nebo dostane trest. Budu s tím smířený. Dokud mu to však policie nedokáže, tak je to nevinný člověk.
 

Samozřejmě to však vrhá špatné světlo na celou komunitu kolem bojových sportů. Lidi si říkají, že jsme vrazi a zabijáci a že jim naše ruce mohou ublížit. Jde však o jedince. Všichni nejsou takoví. Je třeba se ponaučit a něco změnit.“

Cverna také zmínil, že by si měli trenéři s Tadeášem promluvit, což prý mají po jeho návratu z dovolené v plánu, a případně stanovit podmíněný trest.

Sám Růžička se k věci zatím vyjádřil hned hodně stručně, ale v podstatě naznačoval, že bránil přítelkyni a že veřejnost nemá ani zdaleka všechny informace k tomu, aby mohla dělat závěry. Nějaké ucelenější vyjádření však zatím chybí, ale s ohledem na to, jak je kauza silná, se ho nejspíš brzy dočkáme. O případu totiž postupně informují přední domácí média, jako jsou Novinky.cz, Sport.cz a další a další.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *