Silná zpověď! Kotalík prolomil mlčení a hodně otevřeně promluvil o problémech

Kotalík

Obecně se čekalo, že se Michal Kotalík po návratu z výkonu trestu vrhne zpět na slibně rozjetou MMA kariéru, o což se také pokusil, ale bohužel přišly prohry i problémy s váhou, které Michala donutily k tomu, aby si dal menší pauzu, která s sebou přinesla hodně těžké období a démony. Bohužel se to nezlomilo ani v posledním souboji, který Michal navíc smolně prohrál, když uklouzl, načež inkasoval bomby a byl konec. Nyní Kotalík prolomil mlčení a otevřeně promluvil o problémech.


Škoda, ale dalo se to čekat! Patrik Kincl má bohužel pro fanoušky špatnou zprávu

„Rozhodl jsem se konečně prolomit mlčení, ať už z úcty ke zmíněným lidem, tak v rámci nějakého sebe-uzdravení a zahájení snad lepší kapitoly. Tenhle příspěvek nosím v hlavě už dlouho, ale nikdy jsem neměl koule vyjet s tím ven. Pravda je, že posledních několik let bylo těžkých a zejména pak poslední rok plný ztrát, proher a to i životních. Je fakt, že jsem vždycky měl sklony ke zkratům v hlavě, ale za poslední rok jsem padl na dno. Měl jsem velké deprese, sebenenávist, úzkosti a čím hůř mi bylo, tím hůř jsem se bohužel choval ke svému okolí a hlavně k sám sobě. Bál a styděl jsem se přiznat si problém něco ve stylu „kluci nepláčou“.

Tyhle deprese a úzkosti jsem řešil sám a bohužel ne tak, jak by se mělo a ne tak, jak by měl sportovec. A všechno jsem jen zhoršoval, až to došlo do bodu zlomu, který nechci blíže specifikovat, ale už jsem nevěděl, jak dál. Zpětně to hodnotím jako velkou chybu a zbabělost, ale bohužel je to tak . Zároveň mi to pomohlo začít jednat. Podotýkám že i přes všechnu tuhle sebenenávist, kdy jsem sám sebe přesvědčil, že si nezasloužím nic dobrého, jsem se dokázal usmívat na lidi jakože nic.

 

Zároveň jsem však odmítal někoho k sobě pustit, protože jsem věřil, že já za to nestojím. Bohužel jako důsledek jsem začal ztrácet lidi, na kterých mi hodně záleželo a asi i jim na mně. Přišel jsem o gym a o Andrého a lidi z týmu i mimo něj. Věřím že kdybych za Andrém v čas přišel, dopadlo to jinak, ale bohužel jsem byl ztracený a vevnitř prázdný. Nicméně jsem ztratil spoustu dobrých lidí a i když jsem byl rád, že už nemusí pracovat s někým, jako jsem já a bude jim líp, tak všechny tyhle ztráty všechno zhoršily.

Navštívil jsem odborníka, protože jsem věděl, že už dlouho nevydržím. Ten mi pomohl pochopit co se mi to děje a proč. A i když se vám to bude zdát úsměvný a jakože se lituju atak dále, což chápu, tak tenhle krok mi pomohl a stojím o to se uzdravit. Nechci diagnózu specifikovat, ale něco jsem už zmínil. Pomalu se snažím navázat vztahy s lidmi jejichž ztráta všechno hodně zhoršila. Všechno se mi píše strašně blbě a stydím se, ale už to ze sebe chci dostat. Moc mě mrzí, že jsem vás zklamal a děkuju všem kteří zůstali a nezlomili hůl, i když já ano… Mám vás moc rád,“ poslal Michal Kotalík na svém IG profilu otevřenou zpověď a naznačil problémy, na kterých se nyní snaží pracovat i pod dohledem odborníka.

Kotalík o problémech mluvil už po posledním zápase 

Po tom nenavážení přišla velká voda, která vzala všechno. Musel jsem nastoupit do práce, do těžké práce, kam musím dojíždět. Není to lehké. Trénoval jsem víceméně sám, protože nikoho nemám. Maximálně jsem si občas někam zajel, takže to bylo taky těžké. K tomu rozchod. Prostě přišla velká voda a vzala všechno. Tohle mělo být moje vysvobození.

Dal jsem do toho veškeré finance, které jsem v práci vydělal a ještě mi kamarád Tomáš pomohl finančně a je tady se mnou. Tenhle zápas měl všechno změnit a nevím, co bude. Jen vím, že jsem předvedl supr výkon, za mě. Zápas byl dobrý a lidé se bavili. Musím si zajít promluvit s Ondrou a Palem, co dál. Pokud nebudu mít žádný další cíl, tak budu stagnovat a to nechci,“ rozpovídal se Michal Kotalík po souboji s Raškou upřímně pro kanál Willy Cao.

 

„Je to hodně osobní, ale stejně jsem s tím chtěl vyjet ven, protože by se v tom mohli nějací lidé vzhlédnout, ale když se na mě sesypalo to nenavážení, rozchod a další věci, tak jsem docela začal tíhnout k alkoholu, protože to utlumoval. Myslím si, že už to bylo špatné. Vědomě jsem se ničil. Zpráva od Ondry Novotného, jestli chci zápas, pro mě byla otevřenými dveřmi a cestou ven. 

Zahodil jsem veškeré zlozvyky a začal jsem se soustředit na hubnutí a na zápas. Strašně mi to pomohlo a o to víc si myslím, že jsem si zasloužil vyhrát. Nemohu se smířit s tím, jak to skončilo. Mělo to být vysvobození a cesta ven.

Nejsem alkoholik, ale bylo to v řádu týdnů. Utlumoval jsem to alkoholem a nejsem na to pyšný. Jsem však pyšný na to, že jsem se pak sebral a s tím vším kolem jsem si zaplatil přípravu a shodil jsem 26 kg. Dokázal jsem se připravit tak, že jsem fyzicky uhnal Andrése, který o tom zápase věděl 3 měsíce. dopředu a byl skvěle připravený, ale já ho uhnal.“

Co nás čeká?

23.3. Stuttgart – OKTAGON 55

Jungwirth vs Pukač 2 

Poppek vs Kimball

Kertész vs Stolze

Ryšavý vs Topallaj

Bahník vs Cruz

Polívka vs Taburceanu

Cordero vs Schober

Wolf vs Herzberg

Montagnac vs Heil

Szabová vs Gumienna

Austin vs Wójcik
20.4. Birmingham – OKTAGON 56

Stanton vs Wojciechowski

Morris vs Álvarez

Škvor vs Fleury

Wanliss vs Siraj

Handanagić vs Dixon

Kalašnik vs Etebar

Rock vs ?

Staines vs ?

Aby vs ?

Frimpong vs Mullen
 

4.5. Frankfurt – OKTAGON 57

Moeil vs Austin – o titul těžké váhy

 Eckerlin vs Brož 

Keita vs Sardari

Brajshori vs Odunjo

8.6. Praha – OKTAGON 58 – Eden Fotbalový stadion

Vémola vs Végh 2 – o titul polo-těžké váhy

Kozma vs Surdu

Duque vs Machaev

20.7. Bratislava – OKTAGON 59

Paradeiser vs Torres

Barborík vs ?