Sice prohrál, ale i přesto si Martin Buday přišel na hezké peníze! Jakou měl výplatu?

Buday

Martin Buda vstupoval do svého pátého UFC zápasu se skvělou bilancí 4-0, ale předem bylo jasné, že ho čeká nejspíš největší zkouška dosavadní kariér v lize mistrů. Sice šel proti UFC nováčkovi, ale ten měl na kontě 11 výher v řadě a žádnou prohru. V duelu s Badym pak potvrdil, že do ligy mistrů určitě patří a připsal si další cenný skalp. Dobrou zprávou však je, že navzdory prohře dostal Martin Buday relativně dobře zaplaceno.


 

Rozhodně se nestydí! UFC veteránka VanZant vytasila zbraně a tentokrát ani nemusíte platit

„UFC nám nakonec na naše požadavky kývlo, i když ne v plné míře. Vyšlo nám však vstříc. Poprvé jsem se jako manažer u UFC setkal s tím, že vedení do smlouvy zaneslo ´finish bonus´. Sice nová nabídka není na úplně takovou částku, kterou jsme chtěli, ale vedení to kompenzuje tím, že pokud Martin soupeře ukončí, tak dostane hodně zajímavý bonus. S jednáním jsme tedy velice spokojení. Nevíme sice, jak dobrou smlouvu má Makhmud Muradov, ale myslíme si, že po Jiřím Procházkovi má Buday nabídku na druhou nejlepší smlouvu z CZ/SK zástupců,“ prozradil nám manažer Majerčík v době, kdy se jednalo o nové smlouvě, kterou se nakonec podařilo podepsat.

Ukončení se sice nekonalo, nebo ne ze strany Badyho, ale i přesto je výplata poměrně slušná, i když je samozřejmě potřeba brát v potaz to, že velkou část spolknou daně a další povinné náklady.

Dle zahraničních zdrojů si Buday přišel na 44 000 dolarů, což je téměř jeden milion korun, což není špatné. Za výhru by však samozřejmě byla částka jednou taková, což by zase bylo o pořádný kus zajímavější, ale tak snad se zadaří příště. 

Zajímavé je, že zahraniční zdroje uvádějí, že si Gaziev výhrou přišel na 96 000 dolarů, což je právě jednou tolik co Buday. Jako nováček by přitom měl mít výrazně méně. Podobné údaje je tedy třeba brát s rezervou, protože se nejedná o oficiální údaje od UFC, ale o odhady a podobně, které jsou někdy přesnější a někdy zase méně. Zrovna u Gazieva se nechce věřit, že by mu UFC, obzvlášť když přišel s Contenderu, dalo tak velkou výplatu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *