Šampion Strickland v tom má jasno! Tohle Vlk Chimaev neuslyší rád

Strickland

Šampion střední váhy Sean Strickland se připravuje na velkou bitvu, která ho čeká 20. ledna na turnaji UFC 297 v Torontu. Rodák z kalifornského Anaheimu letos v září šokoval svět na galavečeru UFC 293 jednoznačným vítězstvím nad šampionem střední váhy Israelem Adesanyou. Strickland předvedl mistrovský výkon a dokázal světu, že je elitním bojovníkem střední váhy. Nyní se připravuje na svou první obhajobu titulu.


Jiří Procházka prozradil, jakou zprávu dostal od vedení organizace UFC

Stricklandovi bude stát v cestě hrdý Jihoafričan a druhý zápasník žebříčku střední váhy UFC Dricus Du Plessis. Původně se očekávalo, že „Stillknocks“ dostane příležitost už proti Adesanyovi poté, co v červenci na UFC 290 porazil na TKO Roberta Whittakera. Du Plessisisovi zabránilo v titulovému duelu nepříjemné zranění nohy, ale vše se v jeho prospěch vyřešilo navzdory tomu, že se minulý měsíc na UFC 294 objevil Khamzat Chimaev, který zdolal Kamaru Usmana. 

„Myslím, že Dricus je tak nešikovný, až je dobrý,“ řekl Strickland na svém kanálu na YouTube. „Jsem milionkrát lepší než on, spáruju s kluky, se kterými bojoval, vím, jaký je. Ale on je tak nešikovný, že je prostě dobrý. Bude to kurevská válka. Bude to těžší zápas než s Chimaevem. Khamzat si ten zápas nezaslouží. Všichni to víme. Jediný důvod, proč Chimaev dostane tu šanci, je ten, že prodá hodně lístků. To je všechno.“
Neporažený Chimaev se údajně potýkal se zraněním ruky nebo zápěstí, které si přivodil v zápasu s Usmanem, což mohlo hrát roli v tom, že přišel o šanci na titul. Výkonný ředitel UFC Dana White před zápasem uvedl, že vítěz se utká se Stricklandem. Stricklandův manažer z agentury Iridium Sport Lance Spauder v úterý pro server MMA Mania uvedl, že o zápase s Chimaevem se v rámci jednání o UFC 297 „nikdy nemluvilo“. Samotný Strickland je nakonec se zápasem s Dricusem spokojený.

„Nakonec jsem s Dricusem spokojený. Bude to zatraceně dobrý zápas a já jsem prostě rád, že UFC dělá správnou věc. Je další na řadě, zaslouží si to. V poslední době dělají spoustu pí*ovin s žebříčky. Prostě je to špatně. Musíme se vrátit k profesionálnímu sportu, kde na žebříčcích záleží, protože teď žebříčky znamenají úplný ho*no,“ dodal Strickland. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *