Překvapivá jména! Kdo je v roce 2024 nejtestovanější UFC bojovník a kdo naopak test ještě neměl?

UFC

Organizace UFC na konci minulého roku ukončila dlouholeté partnerství s anti-dopingovou agenturou USADA, která dlouhé roky prováděla namátkové testování a hlídala, aby bojovníci a bojovnice neporušovali pravidla. Vztah mezi oběma subjekty se však nakonec hodně narušil, takže se liga mistrů domluvila s agenturou Drug Free Sport, která provádění testování od začátku roku 2024. Kdo byl tedy letos nejvíce testovaným bojovníkem a kdo naopak na první test teprve čeká?


Clash vedení potvrzuje mega zápas pro Žraloka! Bude to však sakra drahé a nevýhodné

V rámci nového programu testovacího programu UFC podstoupil „The Notorious“ McGregor v tomto roce již pět testů, čímž se stal nejtestovanějším sportovcem o dva testy, přestože nemá potvrzený další zápas. Mluví se však o tom, že bychom ho mělo vidět v akci během léta, kdy dojde na bitvu s Chandlerem, se kterým minulý rok vedl další řadu reality show The Ultimate Fighter.

Za celé první čtvrtletí roku 2024 bylo provedeno celkem 639 testů, což je o 457 testů méně, než USADA provedla za stejné období do roku 2023.

USADA však započítávala jak celkový počet vzorků poskytnutých sportovcem, tak jednotlivé testy provedené sportovcem. Nový program počítá pouze provedené testy.

  

Velká diskuze vznikla kolem veterána a člena UFC Síně slávy Josého Alda, který sice před časem ukončil MMA kariéru, ale nyní se vrací, aby se objevil na turnaji UFC 301, který se koná v květnu v Brazílii. Aldo už nové agentuře odevzdal dva testy, ale i přesto se mluví o tom, že dle USADA pravidel musel být bojovník při svém návratu do boje testován minimálně půl roku. Toto pravidlo se však evidentně změnilo a nebo stačí právě zmíněné dva negativní testy.

Na svůj první test v roce 2024 překvapivě čekají šampioni Edwards a Makhachev a nebo bývalý šampion Volkanovski. Na první pohled se tedy zdá, že nové testování není tak intenzivní a invazivní, což jistě mnozí bojovníci uvítají.

UFC 300: Startovka

Alex Pereira vs. Jamahal Hill
Zhang Weili vs. Yan Xiaonan
Gaethje vs. Max Holloway
Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan
Bo Nickal vs. Cody Brundage
Jiří Procházka vs. Aleksandar Rakić
Calvin Kattar vs. Aljamain Sterling
Holly Holm vs. Kayla Harrison
Sodiq Yusuff vs. Diego Lopes
Jalin Turner vs. Renato Moicano
Jéssica Andrade vs. Marina Rodriguez
Bobby Green vs. Jim Miller
Deiveson Figueiredo vs. Cody Garbrandt
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *