Poznej život a historii známého bojovníka #2: Patrik „Inspektor“ Kincl

Kincl

V souvislosti s turnajem OKTAGON 43 vám ve spolupráci s naší posilou Romanem B. přinášíme nepravidelnou rubriku, ve které bychom chtěli relativně podrobně rozebírat životy a historii známých zápasníků. Právě v návaznosti na blížící se akci je dalším takovým bojovníkem Patrik Kincl, který má za sebou hodně bohatou a pestrou historii, kterou možná neznáte.


 

Patrik Kincl se zraněním ruky blafuje? Tak se podívejte, jak vypadala

Patrik „Inspektor“ Kincl (26-10-0-1NC)

Věk: 33 let

Váha: 84 Kg

Výška: 180 cm

Rodiště: Hradec Králové

Váhová kategorie: welterová/střední váha

Tým: All Sports Academy, Macák Gym, Gorilla Gym

Trenéři: Dušan Macák, Jan Maršálek, dříve Jan Voborník

Instagram: patrik_kincl

Silné stránky: judo, box

Rekord k 19.5. 2023:

19 výher před limitem (73% finish rate)

14-2 v posledních 16 zápasech

Pouze 4 prohry před limitem

Aktuální bilance ZDE

Resumé ve velkých organizacích:

3-0 GCF (2013 – 2014)

3-1-1NC ACB (2015 – 2017)

4-1 XFN (2017 – 2018)

2-1 KSW (2020 – 2021)

2-0 OKTAGON MMA (2022 – 2023)

Začátek s bojovými sporty

Od pěti let trénoval judo, v pubertě začal dělat box a v 15 letech se vrhl na MMA, které začal trénovat v UFC HK, ValeTudo HK a Good Luck Gymu pod koučem Janem Voborníkem, tehdy ještě v Plotišti nad Labem. S MMA se poprvé setkal na TV Nova v pořadu Na vlastní oči někdy kolem konce devadesátých let. V té době to ještě byly spíše pouliční rvačky a underground. 

První zápasy v profi

Patrik se poprvé představil v profesionálním zápase MMA v roce 2007 na prvním galavečeru organizace Nord Bohemia Ring, kde si připsal také první vítězství. Na stejném galavečeru bojovali také jeho budoucí soupeři Tomáš Kužela a Petr Ondruš. Po úspěšné premiéře si Patrik střihl další zápas na druhém pokračování stejnojmenného galavečeru, který vyhrál na TKO ve třetím kole. Na konci roku 2007 se ve svém třetím zápase potkává s legendou českého MMA Tomášem Kuželou a ve dvoukolovém zápase prohrává na body.

První cesta do zahraničí

Patrik usoudil, že je mu český rybník malý a jel zkusit štěstí do sousedního Německa. V premiéře na cizí půdě byl však neúspěšný a opět prohrává na body. Dvě prohry v řadě však Patashonovi, jak si dříve říkal, nijak nebránily nastavit zběsilé zápasové tempo a v roce 2008 si střihnul celkem 6 zápasů s celkovým skóre 4-2. Patrik si v tomto roce připisuje první zápas a první výhru v Dánsku, když na galavečeru Fighter Gala poráží domácího Petera Kirkegaarda. O měsíc později Patrik končí svou první spanilou jízdu po Evropě prohrou na body ve Finsku.

 

 

Návrat do Čech se zastávkou v Rusku

Patrik si po návratu do Čech připisuje tři výhry v řadě a mezi nimi také první výhru na submisi, když nasadil škrcení Tomu Haddockovi a ukončil tím jeho kariéru porážkou. Přichází první výlet do Ruska na galavečer organizace Mix Fight Combat, kde ve druhém kole na kimuru utáhl Vasilya Krilova a ukončil tím kariéru dalšího borce. Krilov měl v té době rekord 10-4 a ukončit jej se nepodařilo ani legendárnímu Alexandru Shlemenkovi, mimo jiné budoucímu soupeři Patrika. Patrik završuje svou sérií tří výher na submisi v řadě když poráží v prvním kole Maksima Nevolia na galavečeru Hell Cage 3.

Šňůra proher a nucená pauza

V zaří 2009 se jako teprve 19letý utkává s legendou MMA Alexandrem Shlemenkem, v té době pyšnícího se rekordem 30-5. Nad zkušeným veteránem Patrik prohrává na body. Přichází další neúspěšná cesta do zahraničí, kdy si ze Švédska přiváží první prohru před limitem, když jej na triangle uškrtil August Wallen. Poté přichází prohra na body nad André Reindersem, toho času bojujícím za Hanuman Gym Praha pod Petrem Macháčkem a první prohra na TKO nad Magnusem Cedenbladem ve Švédsku. Magnus byl první z Patrikových soupeřů, který se dostal i do UFC. Poté přichází dvouleté období temna, kdy si Patrik odpykával trest kvůli vydírání, ublížení na zdraví a omezování osobní svobody. V té době si přivydělával jako vymahač, což bylo v té době mezi MMA zápasníky celkem běžné. V začátku trestu se mu dostal do rukou časopis Bojová umění, ve kterém byl velký plakát Georgese St-Pierrea, a uvědomil si, že musí něco změnit.

 

 

Návrat s čistou hlavou a premiéra v GCF

Patrik ve vězení přestal s alkoholem, stal se abstinentem a odstřihl všechny negativní vlivy ze své minulosti. Po propuštění stihl v roce 2013 tři zápasy a všechny tři ukončil v prvním kole, když si v Rakousku Portugalsku připisuje dvě ukončení na kimuru a poté zápasí poprvé na galavečeru GCF, kde vítězí na TKO. Na konci téhož roku měl jít také zápas o titul GCF s Josefem Králem, ten však nedopadl. V té době byli ještě přátelé s Karlosem Vémolou, který o něm prohlásil, že “jde o talentovaného borce s kvalitním BJJ“. Zrušený zápas s Pepou Králem byl nahrazen zápasem o prozatimní titul s Robertem Pukačem, ale i z tohoto zápasu nakonec kvůli zranění Roba sešlo. Oba borci se nicméně potkali o rok později.

 

 

První titul šampiona welterové váhy

V březnu 2014 se o prozatimní titul GCF utkává s Validem Abdurachmanovem, kterého poraží v prvním kole po drtivém ground and pound. Pás šampiona mu předával legenda zápasníků, kaskadérů a pejskařů Zdeněk Srstka. Později téhož roku se utkává s Laszlem Solteszem, kterého poráží na ground and pound a získává tak právoplatný titul GCF.

 

 

 

 

První zápas v ACB

Patrik byl už před 10 lety známý tím, že čerpal zkušenosti v zahraničí nejen v zápasech, ale také na kempech, na které jezdil všude po Evropě, nejčastěji však do Švédska a Polska. Po úspěšném zisku pásu měl poprvé obhajovat na jubilejním 30. turnaji GCF s Matušem Lainczem. Slovenský talent s rekordem 14-2 se však zranil a ze zápasu sešlo. Plody práce v podobě pěti ukončení v prvním kole v řadě přinesly své ovoce a Patrik dostal nabídku do pyramidy ACB. Patrik prohrává v dubnu 2015 nad o dost těžším (nesplnil váhový limit) Albertem Duraevem ve třetím kole na triangle a tím jeho cesta v pyramidě končí. Duraev v ACB dokráčel až k titulu a dnes zápasí v UFC.

Zápas s Robertem Pukačem a cesta k titulu ACB

Po prohře nad Duarevem se Patrik vrací domů, teda spíše na Slovensko, kde se utkává v dlouho domlouvaném zápase s Robem Pukačem na galavečeru Full Fight. Hlavnímu zápasu tohoto galavečera vévodili ruský vlak Sergei Pavlovich a domácí legenda Ilja Škondrič. Po šesti týdnech od porážky v Rusku Patrik vyhrává na split decision nad Robem Pukačem a dostává se zpět na výherní vlnu, kterou táhne až do prvního zápasu s Karlosem Vémolou. V listopadu 2015 se Patrik utkává s velezkušeným Renatem Lyatifovem v Čečenském Grozny a poráží jej jednomyslně na body. Donětský rodák Lyatifov měl v té době na kontě už 51 zápasů v MMA! Poté se v roce 2016 utkává se Sergeyem Khandozhko s rekordem 22-2-1 a po jednomyslné výhře na body si říká o titulový zápas.

 

 

Titulový zápas se nekoná?

EQ1CQ8

Patrika čekal odvetný zápas Albertem Duraevem, tentokrát už o pás šampiona ACB. Po fyzicky i finančně náročné přípravě v USA však přichází krutá zpráva o tom, že Duraev převážil o téměř 5 kg a Patrik poučen z minulého zápasu odvetný duel nepřijímá. V roce 2017 dostává Patrik satisfakci v podobě titulové šance nad Arbim Aguevem. Patrik Kincl vyhrává titulový zápas ve Vídni na TKO ve druhém kole. Zápas byl však po té prezidentem ACB změměn na No Contest a Patrik o pás přišel. Po tomto rozhodnutí se na ACB strhla vlna kritiky. Téhož roku si připisuje výhru nad Igorem Fernandesem, kterého v prvním kole ukončuje po kopu na hlavu a sérii úderů.

Premiéra v XFN a první zápas s Karlosem Vémolou

Patrik si pro návrat v Česku vybral Gábora Borároše, který v té době vyhrál reality show Oktagon Výzva a pyšnil se tak velké popularitě napříč Slovenskem i Českem. Zápas s Gáborem však promotéři Oktagonu nedovolili a proto se Patrik rozhodl utkat s přemožitelem Gábora Mohamedem Sayahem, kterého ve své preméře v XFN poráží jednomyslně na body. O dva měsíce později poráží v zápasu ve střední váze v prvním kole Vitora Nóbrega a říká si o titulovou šanci nad bývalým kamarádem Karlosem Vémolou. Patrik nestačí na těžšího soupeře a po třech kolech prohrává na body. V době před zápasem s Vémolou přicházely také nabídky z Bellatoru, které odmítl a také nabídka na UFC v Liverpool, kde odmítl zápas s Neilem Magnym, v té době TOP 10 zápasníka welterové váhy na světě. Vše kvůli vyhrocenému zápasu s Karlosem Vémolou.

 

 

 

Cesta k titulu v KSW poprvé

Od prohry s Karlosem Vémolou v roce 2018 si Patrik připsal další výhry v prvním kole a to nad Alexandrem Dolotenkem a Petrem Ondrušem. Vše tedy směřovalo k odvetě s Karlosem. V únoru 2019 však přišly zprávy o přestupu Karlose do konkurenčního Oktagonu, ze zápasu tedy sešlo. Schylovalo se také k zápasu s Machem Muradovem, kdy se měli poprat o titul XFN, z toho zápasu však také sešlo, protože Makhmud Muradov nedostal zaplaceno, jak mu bylo organizací XFN slíbeno. Celá organizace XFN se zrušila kvůli nedostatku prostředků a Patrik se utkal s Mattia Schiavolinim (15-2-3), kterého poráží na body na akci Prague Fight Night. V září roku 2019 se má Patrik utkat s Roberto Soldićem o titul šampiona KSW ve welterové váze, Patrik si však zranil loket a zápas se zrušil. Následně je Patrikovi nabídnut zápas s Michalem Materlou, ten je však zrušen z důvodu coronovirové pandemie.

Cesta k titulu v KSW podruhé

Koncem roku 2020 se Patrik ve své dvakrát odložené premiéře v KSW utkává s Tomaszem Drwalem ve střední váze a ukončuje jej tvrdou zadní v prvním kole. Půl roku poté, v červnu 2021 si Patrik připisuje další výhru v KSW když ve druhém kole ukončuje Tomasze Romanowskiho, tentokrát už ve welterové váze. O tři měsíce poté přichází dlouho očekávaný zápas s titul KSW ve welterové váze, ten však Patrik prohrává na TKO ve třetím kole když nestačí na výborného Roberta Soldiće

GSYTWQ

 

 

 

Nový kůň ve stáji OKTAGON se žene k titulu

Patrik přechází z KSW do Oktagonu s tím, že jeho cíl je jasný – získat titul a dostat se k odvetě s Karlosem Vémolou. V únoru 2022 poráží šampiona Oktagonu Samuela Krištofiče na body a získává tak pás šampiona Oktagon ve střední váze. V září téhož roku přichází také první obhajoba, ve které poráží po sérii loktů Alexe Lohorého, bývalého soupeře Karlose Vémoly.

 

 

Odveta s Karlosem Vémolou

Už tuto sobotu 20. května se v Pražské O2 Areně uskuteční dlouho očekávaná odveta mezi Patrikem Kinclem a Karlosem Vémolou. Patrik kvůli zápasu odřekl účast v milionové pyramidě Tipsport Gamechanger, která byla vypsána o váhu níž, ve welterové váze. Zápas je tentokrát vypsán na pět kol, což je o dvě kola více než jejich předchozí duel a můžeme jen spekulovat, zda víc času bude hrát pro jednoho či pro druhého zápasníka.

Nebudu se tady věnovat analýze zápasu, tak  na konec zmíním jen to, že Patrik je kromě zápasení také trenér UFC zápasníka Davida Dvořáka, promotér organizace MMAsters či spoluproducent podcastu Fight & Talk. Ve volném čase se věnuje ženě, dceři, psovi a degustaci výběrové kávy.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *