Patrik Kincl se zraněním ruky blafuje? Tak se podívejte, jak vypadala

Už mnohokrát bylo zmíněno, že bojovníci téměř vždy nastupují do souboje s nějakým menším nebo větším zraněním, kterému se musí přizpůsobit. Opravdu jen vzácně se stává, že jde bojovník do souboje dokonale zdravý, aniž by ho cokoliv limitovalo. Omezení se však samozřejmě tají, aby tím soupeř nezískal zbytečnou výhodu. Karlos Vémola je však známý tím, že svá zranění veřejně prozrazuje a hlásí je dlouho dopředu. Nyní se k němu překvapivě přidal i Patrik Kincl, který přiznal, že má zánět v ruce. Mnozí samozřejmě nadhodili, že by mohlo jít o blafování a součást mentální války, ale tak to bohužel nejspíš není.

Vémola reaguje na skutečnost, že OKTAGON 43 není vyprodaný! V čem vidí důvody?

„Jak už to tak bývá, tak ani teď se v závěru nevyhnuly komplikace. Tentokrát jsem si něco udělal s druhou rukou. Už se to maličko zlepšuje, ale včera byla nateklá jak balon. Nevím o tom, že bych se do toho trefil. Vypadá to spíš na zánět. Tak nějak to tedy ladíme. Nedělám si z toho však vrásky. Nebo ne moc velké. Do zápasu půjdu. Pro mě je nyní důležité, abych to udržel lokálně, aby se to nerozjelo do celého těla. Samozřejmě nemůžu mít antibiotika, protože by mi rozhodily mikrobiom, shazování a hlavně to následné nabírání. 

Na druhou stranu je to pro mě i dobrá zpráva musím říct. Vždy, když se něco takového objevilo, tak to potom stálo za to. Nejsem nijak pověrčivý, ale u těchto věcí asi vlastně jo,“ prozradil šampion Patrik Kincl ve svém novém vlogu, že si před posledním kondičním tréninkem poranil ruku, ve které se objevil zánět.

Někteří fanoušci samozřejmě hned začali spekulovat o tom, že může jít o blafování a past na soupeře. Patrik totiž ve zmíněném videu ruku neukázal. Ukázal jí však jinde. V úterý probíhal speciální díl pořadu MMA Letem Světem, do kterého si promotér Ondřej Novotný pozval právě Karlose Vémolu a Patrika Kincla.

Tehdy si toho nikdo nevšiml, ale zpětně, když máme informaci o zranění, se podařilo dohledat záběr, kde je Patrikova ruka vidět a je tedy evidentní, že je hodně nateklá.

Patrik se nechal slyšet, že samozřejmě nastoupí i tak, ale otázkou je, jak moc ho zánět poznamená. Navíc nevíme, jak moc se zánět rozbují během shazování, které je pro tělo samozřejmě extrémně náročné a oslabující. Doufejme však, že všechno bude v pořádku a na šampiona nebude mít komplikace žádný větší vliv.

Jakou předpověď nabídl Vémola?

„Ukončím ho ve čtvrtým nebo pátým kole,“ předpovídá překvapivě Vémola pro iSport.cz. Obecně se totiž čeká, že jestli má někdy Vémola vyhrát, tak právě v prvních kolech, kde bude jeho tlak nejsilnější a nejdrtivější. Později by se mohl prosazovat právě Kincl, který je hodně komplexní a všestranný. Vémola to však evidentně vidí jinak.

„Uvažuji o čtvrtém nebo pátém kole, protože on doufá, že udělám nějakou chybu. Na to on bude čekat, až z toho bude těžit. A ve chvíli, kdy uvidí, že mi síla nepadá, že jsem v nejlepší fyzické kondici, v jaké jsem byl, tak on, vzhledem k tomu, že nemá srdce, povolí a do něčeho mi vleze. Ve čtvrtém nebo pátém kole.“

To, že by mohl prohrát, si Terminátor vůbec nepřipouští, „Už jsem ho jednou porazil a nad těmito věcmi moc nepřemýšlím. Kdybych prohrál, tak to máme jedna jedna a on by to furt neměl vyřešený. Já to vyřešený mám. A uvidíte v O2 areně, tahle varianta tam vůbec není. Bude to dva nula na zápasy.“

OKTAGON 43: Startovka

Kincl vs Vémola 2

Kozma vs Lohoré

Glismann vs Van Suijdam

Etebar vs Gogoladze

Pukač vs Brož

Legierski vs Kuzník

Bryczek vs Chadwick

Melillo vs Mazúch

Daněk vs Brajshori

Toledo vs Doussis

Vila vs Thinghaugen

Turnaj, který se odehraje v pražské O2 Aréně, je možné sledovat skrze PPV organizace a nebo prostřednictvím Tipsport TV.

Úvodní foto via IG Patrik Kincl