Polák Jan Blachowicz má jasno! Kdo vyhraje titulovou bitvu Hill vs Procházka?

Blachowicz Procházka Hill

Zatím to sice nebylo oficiálně potvrzeno, ale obecně se počítá s tím, že bychom se někdy v září/říjnu mohli dočkat titulového souboje Hill vs Procházka. Šampion sice v poslední době začal na BJP naléhat a zmiňovat, že pokud nevyjde Procházka, tak půjde s kýmkoliv jiným, ale háček je v tom, že žádný jiný adekvátní vyzyvatel aktuálně není. Hill tak bude muset počkat na Jiřího, což slibuje skvělou podívanou, kterou samozřejmě bude sledovat i divizní kolega Jan Blachowicz, který už má jasného favorita.

Co šampion Patrik Kincl říká na ostrou reakci od Petra Monstera?

„Vidím to asi tak, že až na souboj Hill vs Procházka dojde, tak z něj jako vítěz a nový šampion bude odcházet právě Jiří. Cítím to tak. Když si totiž oba ty borce porovnám, tak vidím čistokrevné postojáře. Jiřího styl je však neortodoxní a hůře čitelný. To bude Hillovi dělat velké problémy. Jsem si jistý, že Jiří Hilla porazí. Bude staronovým šampionem a poté konečně dojde na náš zápas, o kterém se už dlouho mluví. Mám totiž samozřejmě v plánu porazit Pereiru, čímž potvrdím svou titulovou šanci. Výhledově se tedy můžete těšit na největší zápas evropského MMA,“ má Jan Blachowicz o blízké budoucnosti jasnou představu.

Na tom, že favoritem titulové bity Hill vs Procházka by měl být právě Jiří, se shodují i experti a velká část MMA komunity. Jamahal je sice šikovný borec, který v posledním souboji nedal šanci Teixeirovi, ale Jiří je přeci jen zkušenější a ostřílenější těžkými zápasy s kvalitními borci.

Doufejme tedy, že se brzy dočkáme potvrzení zápasu, protože Jiřího rameno se prý velice dobře hojí, takže by mohl být návrat kolem září nebo října reálný.
V souboji s Pereirou půjde o hodně 

„Když jsem se dozvěděl, že Pereira přijde do naší divize, tak jsem s ním chtěl okamžitě zápasit,“ řekl Blachowicz v podcastu The MMA Hour. „Mluvil jsem se svým manažerem a domluvili se na tomto zápase, bylo to opravdu snadné. Řekl jsem: ‚Dobře, dejte mi ho‘. Proč ne? Možná by UFC tento zápas uskutečnila tak jako tak. Ale jsem šťastný, že jsem dostal, co jsem chtěl.“

Blachowiczovi se jeho přání splnilo a 29. července se utká s Pereirou v hlavním před-zápase turnaje UFC 291. Polský zápasník je nyní zvědavý, jak se jeho soupeři povede o váhu výš, protože Blachowicz má samozřejmě dostatek zkušeností s bojovníky, které přivítal v polo-těžké váze. Již dříve zlomil čelist bývalému šampionovi střední váhy Luku Rockholdovi a Adesanyovi uštědřil první porážku v MMA. Blachowicz má nyní v plánu stejně přivítat i Pereiru.
„Někdy si myslím, že je to moje práce v UFC,“ řekl Blachowicz s úsměvem. „Musím to udělat tím nejlepším způsobem, abych ho poslal zpátky do nižší divize. Určitě bude mít sílu, ale vždycky říkám, že když změníte váhovou kategorii, můžete trénovat s většími kluky, ale když zápasíte, je to úplně jiné. Načasování, rychlost, všechno je jiné. Třikrát jsem předtím bojoval s kluky z nižší divize a všechno jsem vyhrál. Tentokrát to bude stejné.“ 

„Pokud tento souboj vyhraji, můj další zápas bude o titul,“ prozradil Blachowicz. „Je to pro mě větší motivace. Chci prověřit svůj postoj proti jeho postoji a chci si ověřit, jak budu v zápase vypadat, protože je to jeden z nejlepších strikerů na světě. Nyní je pro mě velmi dobré vědět, že po tomto souboji bude můj další zápas o titul. Jsem prostě rád, že si ten pás zase odvezu do Polska.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *