Pohled do zákulisí! BJP trenér Karaivanov vysvětluje, proč nakonec dopadl už listopad s Jonesem

Karaivanov Procházka Jones

Nějakou dobu už jsme počítali s tím, že by nám měl Jiří Procházka nabídnout předčasné Vánoce a zápasit na turnaji UFC 296, který se koná v polovině prosince. Nakonec je to však trochu jinak. Jiří letos zápasit bude, ale nebude to v prosinci, ale už v listopadu. Na turnaji UFC 295, kterému vévodí bitva těžkých vah Jones vs Miocic, se totiž společně s Pereirou postará o hlavní před-zápas, takže dostaneme nádherné menu. Proč to tak vlastně dopadlo?


Máme bohužel špatné zprávy! David Dvořák do dalšího UFC zápasu nenastoupí

„Do poslední chvíle jsme počítali s prosincem a čekali jsme, až se to oznámí. Ve středu ráno přišla zpráva o nabídce od UFC jít jako co-main event v listopadu. Probírali jsme to a rozhodovali se. Měli jsme ale rozvržené tréninkové plány a příští týden jsme měli vzhledem k prosinci nastupovat na speciální plán,“ rozpovídal se pro Sport.cz trenér a manažer Martin Karaivanov.

„Diskutovali jsme a nakonec jsme se týmově rozhodli hodit to na listopad. Není na co čekat. Už jsme dlouho bez zápasu a je potřeba to odstartovat. Myslím si, že v tuto chvíli jsme víceméně připraveni, jen jsme museli přeskládat tréninkový plán. Svatomartinská husa bude v New Yorku.“

Jiří tak jde nakonec do akce už 11.11., tedy za zhruba 7 týdnů, což by mělo být na finální fázi přípravy akorát. Procházka byl nedávno v Thajsku a nyní je na Islandu. Počítá se tedy, že následující týdny bude trénovat v ČR a chvíli před zápasem se pak pravděpodobně znovu přesune do USA, kde proběhne poslední fáze přípravy a samotný boj.
  

Ze zápasu je nadšený i UFC ředitel Dana White

„Už nějakou dobu víte, že o hlavní zápas turnaje UFC 295 v New Yorku se postará souboj Jones vs Miocic. Teď pro vás mám i hlavní před-zápas. Bývalý šampion polo-těžké váhy Jiří Procházka se utká s bývalým šampionem střední váhy Alexem Pereirou o uvolněný titul šampiona polo-těžké váhy. 

Procházka je jedním z nejzajímavějších bojovníků, které na naší soupisce máme. Na konci minulého roku musel uvolnit titul poté, co si přivodil nejhorší zranění ramene v historii UFC. Nyní je však zase fit. V rámci UFC je neporažený a je jasné, že chce titul zpátky. 
 

Pereira? To je jeden z nejděsivějších borců, kteří kdy vstoupili do UFC oktagonu. Titul šampiona střední váhy získal už po roce v organizaci. Teď je však v polo-těžké váze a jde si pro další titul. Tohle bude úžasný zápas,“ oznamoval nadšeně Dana White velkou novinku, na kterou jsme tak dlouho čekali.

Dobrá zpráva navíc je, že zápas přijde na řadu už za necelé dva měsíce, takže nás nečeká žádné další velké čekání. Co nás však jistě čeká jsou infarktové momenty, které k soubojům Jiřího Procházky zkrátka patří. Souboj Procházka vs Pereira bude jako duel ze hry Mortal Kombat, protože se proti sobě postaví dva elitní postojáři a divocí borci, kteří mají ve zvyku své soupeře tvrdě ukončovat. Kdo si prosadí svou? To se dozvíme v polovině listopadu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *