Organizace ONE FC shání další peníze od katarských investorů

Podle nové zprávy serveru DealStreetAsia se organizace ONE Championship obrátila na Katarský investiční úřad s nadějí, že získá další kolo financování ze strany investorů. Asijská organizace v posledních letech provedla rozsáhlé investice a prezident ONE FC Chatri Sityodtong sliboval, že se v roce 2024 začnou vracet, ale jak to tak vypadá, tak se naopak zadlužení ONE FC prohloubí.


Nečekaný zvrat! Bejr se nakonec neutká s Le Sym, ale s touhle celebritou?

Katar je významným investorem v organizaci ONE FC a v roce 2021 údajně přispěl 50 milionů dolarů z kola financování, které bylo v celkové výši 150 milionů dolarů. Není tedy nic příliš neobvyklého na tom, že se společnost ONE FC obrací na vládní státní investiční fond a firmy rizikového kapitálu s žádostí o další investice. V článku DealStreetAsia se však objevilo několik znepokojivých tvrzení, která naznačují, že společnosti ONE FC možná dochází čas na to, aby financovatelům vygenerovala významný zisk.

Jeden ze zdrojů sdělil DealStreetAsia, že „se očekává, že do třetího čtvrtletí příštího roku vyprší časový prostor, který má společnost ONE k dispozici,“ což znamená další tlak na organizaci, aby si zajistila další financování. To může být tentokrát obtížnější, protože „několik zdrojů sdělilo společnosti DealStreetAsia, že Katařané jsou stále více v rozpacích ohledně svého zapojení do společnosti ONE FC, která je pod drobnohledem kvůli svým slabým finančním výsledkům“. Poznamenaly také, že globální likvidita (schopnost různých aktiv přeměnit se rychle a bez větších ztrát v peníze a tím firmě posloužit k úhradě závazků) vyschla.

Pokud jde o to, jak si ONE FC vede finančně, je ošemetné na tuto otázku odpovědět. Společnost pravidelně předkládá singapurskému úřadu pro regulaci účetnictví a podnikání finanční zprávy, které vykazují rostoucí čísla příjmů: 67,7 milionů dolarů za rok 2021 a údajně 80 milionů USD za rok 2022. DealStreetAsia však tvrdí, že tyto údaje zahrnují „nepeněžní složky“ a „skutečné peněžní příjmy společnosti ONE  FC v roce 2022 budou pravděpodobně činit pouhých 5-8 milionů dolarů“.

Organizace má za sebou mimořádně nabitý rok 2023, kdy bylo v kalendáři více než 50 akcí. To zahrnovalo týdenní akce na stadionu Lumpinee v Bangkoku, americkou akci konanou v Broomfieldu v Coloradu a show v Singapuru. Zápasy jsou skvělé, produkt je svižný a my pevně doufáme, že ONE FC bude v budoucnu pokračovat v růstu, protože do programu bojových sportů vnáší spoustu chuti. 

V zákulisí se zdá, že společnost ONE FC také docela obratně manévruje ve světě financí. Je tedy dost důvodů si myslet, že organizace nebude mít problém se zajištěním dalších finančních prostředků, aby se dostala přes děsivý termín 3. čtvrtletí. Přesto je těžké nebýt trochu skeptický poté, co jsme právě byli svědky pomalého úprku Bellatoru v této chmurné ekonomické situaci.

„Naše očekávané příjmy v roce 2024 staví naši hlavní činnost na cestu k tomu, aby byla do příštího roku provozována ziskově,“ uvedl mluvčí ONE v prohlášení pro DealStreetAsia.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *