Organizace Fight Night Challenge reaguje na zmatky kolem Alexe Cverny

Fight Night Challenge

V ideálním světě by Alex Cverna během jednoho měsíce stihl 3 zápasy a získal 2 tituly. Bohužel však v ideálním světě nežijeme. Hned v prvním souboji s Princem totiž Alex narazil a následně zmatečně oznámil, že do titulové bitvy v rámci IAF s Orlovem nenastoupí. Nejprve argumentoval tím, že zapomněl, ale poté uváděl na pravou míru, že si organizace Fight Night Challenge, pod jejíž záštitou zápasí v prosinci nepřeje, aby do souboje v IAF nastoupil. Co k věci řeklo vedení FNC?


 

Jarda Kotlár se slzami v očích avizoval pauzu! Jak dlouho má být ve vězení?

„Alex má s nami platnú dlhodobú zmluvu. Keďže sa jeho spomínaný duel v inej organizácii mal konať len pár týžďňov pred našim eventom, rozhodli sme sa Alexovi pripomenúť, že v rámci zmluvy by mohol porušiť dohodnuté podmienky. Je nám ľúto, že okolo celej situácie vznikol menší zmätok, no veríme, že to Alex nespravil úmyselne a na jeho súboj v Bratislave (2. decembra) sa rovnako ako my určite tešia aj fanúšikovia,“ informoval spolumajitel organizace Fight Night Challenge Matúš Mečár skrze server Max MMA.

Háček je totiž v tom, že na prosincový duel má Cverna podepsanou smlouvu, podle které mu v případě nenastoupení hrozí až 5 000 euro pokuta. S IAF pak smlouvu podepsanou nemá. Sice byla připravena, ale Aley prý slíbil, že jí podepíše až po souboji s Princem, na což už nedojde, protože se kladenský bijec evidentně rozmyslel.

 

Promotér Ondruš o jednání s Cvernou

„Před šesti měsíci jsme se s Alexem Cvernou začali bavit na téma možnosti zápasit o titul IAF. 6.5. byl turnaj IAF 7 v Říčanech, kde vyhrál Orlov titul a právě tam se poprvé postavili proti sobě, zde ještě Alex vtipkoval. V televizním studiu se to pak ještě probíralo, že by mu v budoucnu pás rád vzal a rovnou jsme oznámili Cvernův zápas 9.6 na IAF 8 v Sokolově. Tam přešel přes Bubiče a mluvil opět o titulu před desítkami tisíc lidí ve studiu O2 TV sport.

 

Domluvili jsme se ještě na jednom zápase před titulákem 11.11. v Praze. Do Závody se mu moc nechtělo, nakonec ho přesvědčily peníze a tvrdým KO ukázal, že má na to, postavit se Orlovovi. Ihned po tomto jeho úspěšném fightu byl jejich další staredown, ale tentokrát už si Alex nedělal srandičky, ale chytil Žeňu pěkně za „hubu“. Opět jsme si potvrdili, že jdeme do titulového zápasu na turnaji, který se koná 11.11 v Praze,“ řekl promotér IAF Petr Ondruš.

„Začátkem října mi Alex sdělil, že si před tím dá zápas s Princem, se kterým jsem úplně nesouhlasil, ale nezakázal, protože mi řekl, jaký je to jeho sen stát se světovým šampionem a ještě porazit Prince, se kterým zápasil i Karlos Vémola. Děláme to obecně hodně pro zápasníky, aby měli kde zápasit a aby se trochu zviditelnili. Pár z nich opravdu plníme sny a tohle byl jeden z nich.“

„17.10 na tiskovce ve OneClubu říkal Cverna, jak zbije Orlova a že mu vezme titul. O pár dní si později si najednou vzpomene na to, že má podepsanou smlouvu někde jinde? Vtipné. Možností je několik. Posral se po prohraném zápase, kde zjistil, že jen postoj nestačí na evropskou špičku a nebo na to opět někdo hodně tlačí, aby tento turnaj nebyl zajímavý, nepřišli na něj lidi a byl tak neúspěšný. A nebo na to prostě jen opravdu zapomněl.

Smlouvy máme se všemi zápasníky, pouze s pár výjimkami, kterou Cverna byl, máme nějaký plán. Slovo chlapa a smlouvu podepisujeme před zápasem. V tomto případě, kdy se někdo snaží o získání titulu, by mě ani nenapadlo, že by z toho chtěl uhnout.

 

Co jsme si s Alexem řekli, vždy splnil. Teď mohu s klidným svědomím říct, že jeho slovo nemá žádnou váhu. Je to škoda, protože další IAF chceme dělat na Kladně, ale s tímto přístupem..? To asi ne…

Samozřejmě náhradu máme. Máme dvě varianty, ale záleží také na Teamu Orlov, koho přijmou. Každopádně se tedy nebude jednat o obhajobu titulu IAF. Mrzí mě to, ale jedeme dál,“ dodal Ondruš. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *