OKTAGON promotér Novotný skepticky reaguje na spojení organizací PFL a Bellator

Novotný

Společnost Professional Fighters League (PFL) oznámila, že dokončila akvizici společnosti Bellator od společnosti Paramount Global, čímž vytvořila globální velmoc ve smíšených bojových uměních a urychlila nástup spojené společnosti na pozici „spoluvládce“ na trhu MMA. Co na novinky říká OKTAGON promotér Ondřej Novotný, který dlouhodobě poukazuje na chyby a nedostatky PFL systému?


 

UFC ředitel Dana White naprosto souhlasí s Jiřím Procházkou

„Přiznám se, že můj vnitřní MMA kompas říká, že to není zajímavá věc, že to nevydrží dlouho a že je to přechodné řešení. Mít šest lig a myslet si, že to běžný fanoušek, ne nějaký zažranec, zvládne odsledovat a odvnímat? Neumím si to představit. Já sám nedokážu odsledovat a odvnímat PFL, vůbec.

Pouštím si to, ale, ne že bychom měli být konkurence, ale nic to se mnou nedělá. Nedokážu se s tím sžít, aby pro mě byl ten ligový systém zajímavý. Když bych se vás zeptal, kolik z šesti posledních vítězů znáte jménem a dokážete o nich něco říct, tak si myslím, že by většina sledujících tohoto streamu měla problém říct jediné jméno, natož víc.
  

Je to zajímavý moment ve světě bojových sportů, kdy jsou organizace koupeny a následně se vždycky všechny zavřely. Bylo to tak s PRIDE i WEC… Tohle je jeden z největších nákupů, byť do něj prý nespadly žádné peníze, ale akcie. Není to úplně specifikované. Údajně se to týká přes 200 bojovníků. Něco se vypráví ze strany PFL a něco ze strany manažerů. PFL to prodává tak, jak to prodávat musí, tedy že jde o největší den v MMA, že jsou skutečnou dvojkou a že mají v TOP 30 stejný počet bojovníků jako UFC…,“ reagoval Ondřej Novotný ve svém vysílání.

PFL, které profituje z obrovských zahraničních investicí, má velké plány, o kterých se dočtete níže, ale je pravda, že všechno zatím působí hodně chaoticky. PFL má navíc dlouhodobě problémy s promováním a zaplňováním turnajů, tak uvidíme, jak se situace v příštím roce vyvine.
 

PFL má po získání Bellatoru velké plány

Společnost PFL získala koupí Bellatoru obrovské množství špičkových bojovníků a její kombinovaná soupiska zápasníků se nyní svou velikostí vyrovná UFC. PFL i UFC mají na svých soupiskách 30 % bojovníků, kteří jsou nezávisle na sobě v první pětadvacítce světového žebříčku ve svých váhových kategoriích. Kromě toho má nyní PFL + Bellator nejlepší soupisku ženských bojovnic na světě. Všechny nově získané bojovnice společnosti Bellator se stanou součástí platformy PFL a budou k dispozici pro zápasy v sériích PFL.

PFL bude pokračovat se značkou Bellator, ale Bellator bude produktem „jednorázových“ turnajů PFL. V roce 2024 PFL spustí přepracovaný produkt Bellator – „Bellator International Champions Series“. Série Bellator International Champions Series se bude skládat z osmi turnajů pořádaných každý rok ve velkých městech po celém světě a každá akce Bellator bude obsahovat dva atraktivní hlavní zápasy, v nichž se bude bojovat o šampionské pásy.
PFL plánuje v roce 2024 uspořádat přelomovou megaakci – PFL Champions vs. Bellator Champions. Na této mega-akci se utkají šampioni všech sedmi váhových kategorií. Podrobnosti o akcích Bellatoru, distribuci, partnerství a managementu budou oznámeny později.

„Kombinované soupisky zápasníků PFL a Bellator nemají v MMA konkurenci,“ řekl Peter Murray, generální ředitel PFL. „Nemůžeme se dočkat, až MMA fanouškům přineseme to, co si žádají – souboj nejlepších proti nejlepším v rámci mega-akce PFL Champions vs. Bellator Champions.“
Společnost Bellator sloužila bojovníkům a fanouškům po celém světě již více než deset let a uspořádala ohromujících 301 velkých turnajů. Organizace Bellator také úspěšně vychovala desítky uznávaných světových šampionů MMA. Na současné soupisce bojovníků společnosti Bellator je 46 zápasníků, kteří se podle nezávislého zdroje Fight Matrix Rankings umístili v první pětadvacítce své váhové kategorie. 

PFL má rozsáhlou globální vizi tohoto sportu a buduje „Ligu mistrů MMA“ s PFL Europe, PFL MENA a dalšími mezinárodními ligami, které jsou ve vývoji. PFL je lídrem v oblasti technologií a inovací díky vlastnímu systému PFL SmartCage, který zajišťuje analýzu zápasů, sázení v reálném čase, bodování pomocí umělé inteligence a divácký zážitek nové generace. 


2 komentáře na “OKTAGON promotér Novotný skepticky reaguje na spojení organizací PFL a Bellator”

  1. Pingback: RFA má nového šampiona! Sivák opět vítězně! | MMA Shorties

  2. Pingback: Tsarukyan doslova pohřbil Dariushe! Dostane titulovou šanci? | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *