OKTAGON projekt o nápravě rebela se hroutí? Fenin znovu řádil

Fenin

Organizace OKTAGON MMA své základy postavila na reality show OKTAGON Výzva a příbězích, kterých za svou existenci nabídla celou řadu. Tradiční menu ve formě turnajů a jednotlivých duelů pak obohatila i několika projekty, jako byl Projekt X, Projekt Y, Kdo přežije a nebo Válka YouTuberů, která se bohužel nedočkala svého završení. Ondřej Novotný dlouhodobě mluví o tom, že se společně se svým týmem snaží propíchávat bubliny mimo tradiční MMA svět, což se zatím evidentně daří. V souvislosti s turnajem OKTAGON 36 ve Frankfurtu pak organizace představila další podobný projekt, který vyvolal rozporuplné emoce. Jeho hlavní tváří je totiž bývalý elitní fotbalista Martin Fenin, který bohužel ukázal, že je možné se dostat na vrchol, ale poté taky spadnout zpátky na zem. Nyní mělo přijít jeho vykoupení, které se však asi úplně nedaří.

Jiří Procházka reaguje na Clash of the Stars a účast bojovníka Růžičky

„Nejdříve ho čtyři policisté legitimovali, následně odešli, a když se za cca pět minut vrátili, tak už přišlo na řadu několik telefonátů a vše vyvrcholilo Feninovým zadržením,“ popsali prý pro Blesk.cz svědci Feninův údajný výstup v restauraci na Andělu, ke kterému prý byla přivolaná policie, která bývalého fotbalistu nakonec odvezla. „Opilý volal manželce, že se zabije,“ přidal další pozorovatel podrobnosti.

„Pražští policisté krátce po 17. hodině v Nádražní ulici prověřovali oznámení, kdy jedna osoba byla v souvislosti s tímto oznámením vyzvána k podání vysvětlení. Tedy dobrovolně následovala hlídku k doplnění informací v souvislosti s přijatým oznámením. Vzhledem k tomu, že se dotaz vztahuje ke konkrétní osobě, nemohu být k případu více konkrétní,“ uvedla na dotaz Blesku policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Místo vystřízlivění však prý Fenina čekala cesta do zahraničí. „Odbavoval se s námi k letu do Barcelony ve 21:30. Byl viditelně potlučený, měl monokl a škrábance,“ popsal Blesku jeden z cestujících.

To, že se Fenin stále nechává zlákat svými démony, asi není žádným velkým překvapením. Otázkou je, jaký to bude mít vliv na celý projekt. Bylo totiž jasné, že by se něco podobného mohlo stát. Dojde vůbec Fenin až do finále a zvládne zápas? I díky tomu možná bude projekt ještě zajímavější, což je koneckonců žádoucí…

OKTAGON vedení si za projektem stojí

„Za každým naším projektem je vždy nějaká zpráva a nějaký jasný smysl. Asi není potřeba nějak blíže vysvětlovat, že fotbal má v Německu obrovskou komunitu. Martin nám pomáhal s kontakty ve Frankfurtu, protože se známe a v tomhle nám hodně pomohl. Postupně jsme tedy začali přemýšlet o tom, že by mohl být tou osobností, která nám pomůže propíchnout další bublinu. On na to řekl, že mu to přijde zajímavé.

Samozřejmě v Čechách jeho chování hodně rezonuje, ale tento projekt je primárně cílený na Německo a německý trh. Když jsme s tímhle nápadem přišli do Bildu a říkali jsme jim o tom, tak z toho bylo všichni nadšení, že je to skvělý nápad. Prý to bude mít čísla a rozhodně to bude rezonovat. Věříme, že podobný projekt dokáže přinést více pozornosti k MMA,“ vysvětlil Ondřej Novotný minulý rok na tiskové konferenci, že projekt samozřejmě slouží k tomu, aby se hlavně v Německu k MMA podařilo přitáhnout i fotbalové fanoušky, kterých je u našich sousedů nepočítaně.

Jak vznikla spolupráce mezi Feninem a OKTAGONem?

„Když OKTAGON poprvé v červnu udělal turnaj ve Frankfurtu, Ondra Novotný mě poprosil, jestli se můžeme sejít, že bych jim mohl pomoct s kontakty. Přišel jsem za nimi na hotel a říkal si: bomba, super, rád pomůžu. Vůbec jsem nečekal, že to na mě vybalí,“ vysvětlil Fenin pro iDNES.cz, jak vlastně vzniklo spojení značek OKTAGON a Fenin.

„Na první dobrou jsem jim řekl, že to v žádným případě neexistuje, že se po… Ale oni mě tak dlouho hlodali a navíc manželka mi řekla, že bych byl debil, kdybych to neudělal. Uvědomil jsem si, že když byl člověk někdy profesionálním sportovcem, adrenalin mu po konci kariéry chybí. Každý musí něco dělat. Kvitoval jsem, že si pomůžeme navzájem. Já dostanu do života zpátky svůj režim. A pak? Ze srandy jsem si říkal, že jestli mám dostat na držku někde v Barceloně nebo v Kozičce, ať mi za to radši zaplatí. Ať se natrénuju. Říkám to ze srandy. Vážně, opět se můžu stát profesionálním sportovcem!“

„Každý sportovec, který někdy něco hrál na úrovni… A já myslím, že jsem hrál na velké úrovni, tak peníze v jeho rozhodování nehrajou roli. Já s OKTAGONem nesmlouval ani o korunu. A sláva? Ta ano. Možná to někomu bude znít blbě, ale opravdu platí, že sejde z očí, sejde z mysli. A mít možnost být zase slavný… Lidi mě v Německu mají rádi. To je pro mě hnací motor,“ pokračoval Fenin, který je samozřejmě pro OKTAGON skvělým tahem. Právě skrze bývalou hvězdu se totiž může skvěle propojit MMA svět s tím fotbalovým, který má v Německu obrovskou tradici, takže je šance, že se část těchto fanoušků podaří přilákat k bojovým sportům.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *