Ngannou a Joshua si díky boxerskému souboji přijdou na pohádkový balík

Ngannou Joshua

Bývalý šampion UFC v těžké váze Francis Ngannou, který je nyní v boxerském žebříčku WBC v TOP 10, se brzy znovu vrátí do ringu. V březnu ho totiž v Saúdské Arábii čeká bitva s bývalým šampionem WBA (Super), IBF, WBO, a IBO v těžké váze Anthonym Joshuou. Na jaké pohádkové balíky si vlastně oba borci přijdou? Z toho se vám možná zatočí hlava.


Silná zpověď! Kotalík prolomil mlčení a hodně otevřeně promluvil o problémech

Rok 2024 odstartoval s velkou pompou, když bylo oznámeno, že se Ngannou utká s Joshuou v boxerském zápase těžké váhy na 10 kol, který by se měl uskutečnit 8. března v saúdskoarabském Rijádu. Zápas byl oznámen dva týdny poté, co Joshua předvedl ukázkový výkon proti Ottu Wallinovi. 

Francis Ngannou si loni v Rijádu vydělal přes 10 milionů dolarů za svůj průlomový výkon proti Furymu, kterého navzdory očekávání dokonce dokázal dostat do počítání a po celý zápas mu byl důstojným soupeřem. Nyní by se měl podle časopisu Forbes, který pracuje se zprávou Sports Business Journal, přiblížit hranici 20 milionů dolarů. Joshua na tom však bude ještě o kus lépe. Ten by si měl totiž přijít na 50 milionů dolarů. Ve výplatách navíc nejsou započítány prodeje z PPV, takže finální odměny budou ještě o kousek vyšší podle toho, jak se bude dařit prodejům přenosů.
Bývalá hvězda UFC původně chtěla odvetu s Furym, ale ten místo toho podepsal smlouvu na titulový zápas s 36letým Oleksandrem Usykem, který se uskuteční už 17. února v Saúdské Arábii.  

Možná to však bude další špatný den pro box. Přehnané výplaty totiž poukazují na rozdíl ve výplatách mezi špičkovými zápasy v UFC a špičkovými zápasy v boxu. Sedmatřicetiletý Ngannou dlouho usiloval o lepší výplaty a také o větší smluvní volnost, ale výkonný ředitel UFC Dana White mu neustále kladl překážky a odmítal jeho požadavky. White se dokonce nechal slyšet, že Ngannou udělal chybu, když UFC opustil, ale nakonec se ukazuje, že to spíš bylo to nejlepší možné rozhodnutí, které mohl rodák z Kamerunu udělat.1 komentář na “Ngannou a Joshua si díky boxerskému souboji přijdou na pohádkový balík”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *