Nečekaný zvrat! „Stáhnul“ PFL o miliony a následně ukončil kariéru

PFL

Organizace PFL má za sebou velký šampionský turnaj, na kterém se znovu rozdávaly šeky na jeden milion dolarů. Jeden z nich už podruhé získal známý UFC veterán, který krátce po posledním souboji oznámil, že ukončuje kariéru a věší rukavice na hřebík.


Hill může mít smůlu? Šampion Pereira prozrazuje, jakého těžšího soupeře by si radši vybral

„Cítím se dnes neuvěřitelně vděčný, když věším své rukavice na hřebík. Rád bych tímto moc poděkoval celé organizaci PFL, která ve mě věřila. V dítěti z Quebecu poznali bojovníka, který se jen tak nevzdal. Bylo mi ctí vstoupit do klece pod jejich hlavičkou.

Když jsem se přesouval od konkurence, tak jsem doufal, že cesta, kterou jsem prošel, poslouží jako pozvánka a motivace pro další quebecké bojovníky. Kéž najdete v PFL stejnou podporu, stejnou víru a stejné příležitosti předvést naši houževnatost.
   

Všem v zákulisí, kteří byli součástí této cesty, z celého srdce děkuji. Užil jsem si s vámi tolik legrace, i když jsem byl během těch bojových týdnů pravděpodobně k nesnesení. Byl to boj. Tady je další kolo, ať už bude jakékoli!

PFL, byli jste mi rohem, který si zaslouží každý. Děkuji,“ oznámil Olivier Aubin-Mercier, že po druhém zisku PFL titulu a šeku na milion dolarů ukončuje kariéru. OAM tak odchází do důchodu s bilancí 21-5 s tím, že 12 duelů dokázal ukončit před limitem, zatímco sám nikdy nebyl ukončen.

To, že v UFC prohrál 3 zápasy v řadě s Hernandezem, Burnsem a Tsarukyanem se ukázalo jako jedna z nejlepších věcí, které se mu přihodily. Motivovaly ho totiž k přestupu do PFL, kde nasbíral 10 výher v řadě a již zmíněné úspěchy. Nyní tak může v klidu odejít do důchodu.
  

PFL dlouhodobě píše velké příběhy

Jméno Impa Kasanganay můžete dobře znát z UFC souboje s Buckleym, který se zapsal do dějin. Impa totiž v polovině druhého kola zachytil soupeřů kop, takže se Buckley rozhodl, že zkusí otočku, která skvěle trefila a KO jako z nějaké počítačové hry a nebo filmu bylo na světě. Joaquin totiž tvrdě trefil hlavu, takže šel Impa s očima v sloup k zemi. Další zápas sice Kasanganay vyhrál, ale poté přišla další prohra, která znamenala konec v UFC.

 
 

V rámci Eagle FC Khabiba Nurmagomedova si pak Impa připsal další prohru a vypadalo to s ním hodně bledě. Tou dobou měl totiž z posledních 4 zápasů bilanci 1:3 a navíc byl dvakrát ukončen.

Tady by mohl příběh skončit, ale on teprve začal. Kasanganay se totiž následně domluvil s organizací PFL, kde letos zářil. Připsal si totiž 4 výhry v řadě s tím, že tři souboje ukončil před limitem, díky čemuž se probojoval až do finále, ve kterém zvítězil na body.

Stal se tedy novým PFL šampionem a také majitelem šeku na jeden milion dolarů. Hodně velký skok od virálního KO, které asi ještě budeme dlouhé roky sledovat v různých sestřizích těch nejlepších ukončení v historii MMA.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *