Naštvaný Johnny Walker má vzkaz pro „klauna“ Ankalaeva! Kdy bude odveta?

Walker

Jedním z hlavních taháků proběhnuvší karty turnaje UFC 294 byl i souboj Ankalaev vs Walker, který mohl rozhodnout o tom, kdo dostane šanci vyzvat vítěze zápasu Procházka vs Pereira a tedy šampiona divize. Bohužel jsme však místo skvělé bitvy dostali hodně kontroverze a zvláštní rozhodnutí doktora, který souboj zbytečně zastavil, což se ani jednomu z bojovníků vůbec nelíbilo, takže hrozilo, že bude mela.


 

Telenovela! Dostálová dostala rivalku do problémů? Zajícová reaguje na údajný vztah se Žralokem

„Já jsem klaun? A nebo jsi klaun a podvodník ty? Snažil ses zneužít pravidla a faulem získat výhodu. Měl bys být diskvalifikován. Bylo ti na tom pletivu jasné, že se ti zvedám a že přicházíš o dobrou pozici, takže ses posral a nenapadlo tě nic jiného, než že budeš faulovat. Máš za sebou 20 profesionálních zápasů a pořád neznáš pravidla? To je k smíchu,“ pálil Walker do svého rivala, který ho na pletivu trefil nedovoleným kolenem do hlavy, což nakonec vedlo k zastavení zápasu. Kdyby byl na místě „normální“ doktor, tak se nejspíš pokračuje, ale to v Abu Dhabí nebyl ten případ.

S ohledem na okolnosti a evidentní chybu na straně doktora se ředitel Dana White nechal slyšet, že vedení situaci rychle napraví. Mluví se tedy o tom, že bychom se už 11.11. na turnaji UFC 295, kterému nakonec vévodí souboj Procházka vs Pereira, mohli dočkat nového souboje, který by rozhodl, kdo dostane další titulovou šanci. Uvidíme tedy, jak to nakonec dopadne. Turnaj je totiž za rohem, takže není jasné, zda se podaří zajistit potřebná víza a hlavně jestli jsou borci v tak krátké době připraveni znovu shazovat. To se snad brzy dozvíme.

   

Walker o rozhovoru s doktorem

„Zeptal se mě, jestli chci dál bojovat,“ řekl Walker v rozhovoru s Arielem Helwanim. „Řekl jsem: ‚Ano.‚ On se zeptal: ´Kde jsi?´ Nechtěl jsem říct špatnou odpověď, protože jsem byl vzrušený. Myslel jsem, že řeknu Abu Dhabí… a pak jsem řekl: ‚Fajn, jsem ve zkurvené poušti, brácho. Jsem tady. Jsem v pohodě. Jsem v poušti. Jsem na Blízkém východě.´

Umím dobře anglicky. Doktor však neměl angličtinu jako rodný jazyk a měl také silný přízvuk. Rozuměl jsem však, co říkal. Snažil jsem se mu to vysvětlit a dát správnou odpověď, ale uprostřed situace, kdy možná bojuji o titul a všechno ostatní, mi v hlavě šrotuje tisíc věcí. Mysl mi jede jako o závod. Dostal jsem ránu do obličeje a byl jsem v pořádku, abych mohl bojovat. 

   

Je to velmi složité, protože vám hlava jede tisíc mil za hodinu, protože bojujete o život a kariéru. Doufáte, že potom dostanete šanci na titul, a pak to takhle skončí. Je to velké zklamání.

Možná se mě ještě zeptal, který zápas to je, možná jsem odpověděl: ‚Brácho, je to velmi důležitý zápas. Je to zápas o šanci na titul, o šampiona, no tak.´ Pak se na něj podíval. Snažil jsem se ukázat, že jsem v pořádku. Začínal jsem být trochu zoufalý, protože jsem nechtěl, aby ten zápas skončil. Na tu chvíli tak tvrdě trénujeme, že jsem byl v tu chvíli také trochu zoufalý.

Myslím, že by mi měl dát nejdřív pět minut na to, abych se uklidnil a až pak se mě přijít zeptat. Mohl si také vzít tlumočníka, pokud mi pořádně nerozuměl.

   

Nedali mi čas, abych se uklidnil, abych se vzpamatoval. Kdyby mě kopli do koulí, mám pět minut na to, abych se vzpamatoval. Když jsem dostal kolenem do obličeje, nemám se z čeho vzpamatovat? Nedovolené koleno do obličeje? Je to spíš zklamání, protože totéž se stalo Aljamainovi a ten se po takovém koleni stal šampionem.“

Bohužel tedy evidentně došlo k velké chybě v komunikaci, která nakonec vedla k tomu, že se souboj zastavil, což ani jeden z borců nenesl vůbec dobře, takže do klece musel i ředitel Dana White, aby vše uklidnil.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *