Nádhera! Dana White chystá „po vzoru OKTAGONu“ obrovský krok

White OKTAGON

Ilia Topuria do posledního písmenka splnil to, co svým fanouškům slíbil. Doručil tvrdé ukončení a divize pérové váhy tak má svého nového krále. Tím však příběh Matadora ani zdaleka nekončí. Ilia totiž napsal „jen“ první kapitolu velkého příběhu, ve kterém by rád pokračoval ve Španělsku, čemuž je evidentně hodně otevřený i UFC ředitel Dana White. Dočkáme se epické akce?


Conor McGregor pohotově odpovídá na výzvu, kterou mu poslal šampion Topuria

Tvrdý knockout „El Matadora“ proti Alexanderu Volkanovskimu byl vrcholem turnaje UFC 298. Topuria slíbil válku a tu také doručil. Generální ředitel organizace UFC Dana White se pak pohotově vyjádřil k Topuriově žádosti, aby se jeden z jeho dalších zápasů uskutečnil v srdci Španělska, na domácím stadionu fotbalistů Realu Madrid – Santiago Bernabeu, který pojme až 81 044 fanoušků. 

„Rozhodně se chystáme do Španělska. Může se to stát. Mně se to líbí. Pokud bude stadion volný, tak to můžeme uskutečnit,“ zdůraznil Dana White na tiskové konferenci po turnaji UFC 298. „S kým se utká? To zatím nevím. Mám k Volkanovskimu velký respekt, uvidíme, jak to dopadne. Pokud to půjde, pojedeme do Španělska.“
White potvrdil, že plány na uspořádání akce ve Španělsku jsou již v plném proudu. Vyjádřil se, že je otevřený možnosti uspořádat turnaj na ikonickém stadionu Realu Madrid. Stadion Santiago Bernabeu byl nedávno přestavěn na jednu z nejikoničtějších sportovních arén na světě, která se nyní může pochlubit ohromující kapacitou 81 044 míst. Ta by se samozřejmě asi na MMA nevyužila, ale i přesto můžeme mluvit o obrovské kulise, která se často nevidí ani v rámci UFC.

Pokud by se organizace UFC opravdu rozhodla využít stadion jako místo konání Topuriova příštího zápasu, mohla by překonat rekord v návštěvnosti. Ten v roce 2019 stanovil galavečer UFC 243 Whittaker vs Adesanya, když do arény v Melbourne dorazilo 57 127 diváků. Letos bychom se tak mohli v Evropě dočkat hned celé řady stadionových akcí. Svůj turnaj už totiž potvrdila organizace OKTAGON MMA, jejíž vedení naznačilo, že by tak velká akce nemusela být jen jedna. Teoretiky bychom tedy mohli letos dostat minimálně tři podobné akce, což slibuje skvělou podívanou.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *