Možná nevíte, že UFC McGregora původně nechtělo! Pomohl až Ivan Buchinger

UFC

Conor McGregor mohl nedávno slavit další zajímavé výročí. Je to totiž už 11 let od doby, kdy podepsal smlouvu s UFC, díky čemuž se zrodila hvězda, která navždy změnila celou organizaci i MMA svět. Byl to totiž právě Conor, kdo celou věc posunul na úplně novou úroveň a stanovil rekordy, které už možná nikdy nebudou překonány. Málo se však ví, že liga mistrů o Ira původně nestála. Pomohl, i když smolně, až Ivan Buchinger.


Psychopat Bejr nás všechny napálil a chytil do pasti? Jaký Aleš ve skutečnosti je?

Mnoho lidí to možná neví, ale UFC původně o Conora McGregora vlastně nestálo. Matchmaker Sean Shelby nebyl v roce 2012 z možné posily nijak nadšený a dokonce Conorovu tehdejšímu manažerovi napsal, že pérová váha je už tak dost plná skvělých talentů, takže nejsou další bojovníci potřeba. O pár měsíců později však Ir přeci jen smlouvu s ligou mistrů podepsal. Co se tedy v mezidobí změnilo?

Došlo na souboj s Ivanem Buchingerem, který byl tehdy šampionem lehké váhy organizace Cage Warriors. Buki měl tehdy na kontě sérii 3 výher v řadě, ale už před zápasem prý věděl, že s Irem padne. Z Conora prý totiž vyzařovalo něco, co Ivan ještě neviděl a co se mu dostalo do hlavy, což se pak projevilo i v zápase, kdy McGregor vystřihl památné KO a získal tak k titulu šampiona pérové váhy i titul šampiona lehké váhy, což se mu pak o mnoho let později podařilo napodobit i v UFC.
  

Právě Bukiho KO bylo v té době hodně virální, čehož si všiml i Dana White, který dal Irovi přeci jen šanci a okamžitě si jej zamiloval. Zbytek už je pak historie, i když Conorův příběh ještě neskončil. Bohužel však nabral trochu jiný směr.

 
 

Zdálo se, že Conora uvidíme na UFC 300, ale…

„Zpečetil jsem dohodu. McGregor na 300.“ Právě o jubilejní turnaj UFC 300 se Conor v poslední době hodně hlásil, ale zdálo se, že jeho přání nebude vyslyšeno. Vedení si totiž McGregora evidentně chtělo „pošetřit“ na jinou kartu. Spekulacím však vyšel vstříc i soupeř, což dalo fanouškům naději. „Přijal jsem. Vidíme se brzy,“ reagoval totiž Michael Chandler, takže se zdálo, že je hotovo. Opak je však evidentně pravdou.

„Nakonec na to dojde,“ nabídl UFC ředitel Dana White v podstatě špatné zprávy. „Doufám, že na to dojde letos. Zatím nemáme datum. Osobně doufám v podzim. Doufám, že se nám to do podzimu podaří dát dohromady.“

Bohužel to tedy vypadá, že se Ir v blízké době do klece jen tak nevrátí. White sice zmínil podzim, ale bohužel nezněl nijak extra jistě a místo toho jen zmínil, že doufá, že by mohl dopadnout podzim. Bohužel tedy platí, že na návrat McGregora bychom se měli začít těšit až ve chvíli, kdy UFC oficiálně oznámí zápas a i tehdy by bylo lepší zachovat klid a obezřetnost.
UFC 300

Zhang Weili vs. Yan Xiaonan
Justin Gaethje vs. Max Holloway
Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan
Jiří Procházka vs. Aleksandar Rakić
Calvin Kattar vs. Aljamain Sterling
Bo Nickal vs. Cody Brundage
Deiveson Figueiredo vs. Cody Garbrandt
Holly Holm vs. Kayla Harrison
Sodiq Yusuff vs. Diego Lopes
Jéssica Andrade vs. Marina Rodriguez
Bobby Green vs. Jim Miller 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *