MMA svět se ze dne na den mění? PFL reaguje na nákup Bellatoru a odhaluje plány

PFL

V pondělí se objevila zpráva, že společnost Professional Fighters League (PFL) dokončila koupi společnosti Bellator od společnosti Paramount Global. Společnost PFL získala koupí Bellatoru obrovské množství špičkových bojovníků a její kombinovaná soupiska zápasníků se nyní svou velikostí vyrovná UFC. Zakladatel PFL nyní prozradil, že vznikne opravdu silný konkurent pro světovou jedničku UFC. 


 

Lucie Pudilová reaguje na prohru a obviňuje soupeřku Perez z podvodu

Společnost PFL získala koupí Bellatoru obrovské množství špičkových bojovníků a její kombinovaná soupiska zápasníků se nyní svou velikostí vyrovná UFC. PFL i UFC mají na svých soupiskách 30 % bojovníků, kteří jsou nezávisle na sobě v první pětadvacítce světového žebříčku ve svých váhových kategoriích. Kromě toho má nyní PFL + Bellator nejlepší soupisku ženských bojovnic na světě. Všechny nově získané bojovnice společnosti Bellator se stanou součástí platformy PFL a budou k dispozici pro zápasy v sériích PFL.

Americká organizace PFL zatím cenu nové akvizice nezveřejnila, ale její zakladatel Donn Davis listu Financial Times řekl, že Paramount si v Bellatoru ponechá malý menšinový podíl a že díky této transakci vznikne silnější konkurent UFC. „Tohle ze dne na den zcela změní MMA prostředí,“ řekl. „V podstatě dáte dohromady dvě společnosti číslo dvě, abyste vytvořili spoluvládce. Spojená soupiska PFL a Bellator má nyní 30 % bojovníků, kteří jsou podle žebříčku Fight Matrix v první pětadvacítce na světě. To je stejné, jako má UFC ve své soupisce.“
PFL byla založena v roce 2017 a je relativním nováčkem v rozvíjejícím se sportu, ale v srpnu přilákala investici 100 milionů dolarů od saúdského státního investičního fondu. Investice byla součástí plánu na rozšíření PFL na Blízkém východě, přičemž regionální centrála ligy v Saúdské Arábii by měla být spuštěna příští rok. Saúdská Arábie chce posílit svou globální přítomnost ve sportu a investuje do všeho od fotbalu po golf a tenis. Země, která se snaží konkurovat sousedním Spojeným arabským emirátům jako regionální finanční a logistické centrum Blízkého východu, hostila v posledních měsících několik prestižních zápasů, zatímco SAE hostily UFC. 

Saúdská Arábie naopak hostila říjnový zápas mezi boxerským šampionem těžké váhy Tysonem Furym a bývalým šampionem UFC Francisem Ngannou, který podepsal smlouvu s PFL, a další zápasy jsou naplánovány na příští rok. Investice do PFL však vyvolala posměch prezidenta a výkonného ředitele UFC Dany Whitea, který prohlásil, že liga „pálí peníze“.
Minulý měsíc Davis uvedl, že jeho společnost získala v posledním kole financování přibližně 500 milionů dolarů a je v „investičním a růstovém režimu“. „Oživíte produkt a my obnovíme celosvětové publikum,“ odpověděl na otázku ohledně svých plánů.

Podle Davise bude Bellator nadále fungovat pod vlastní značkou a bude mít vlastní soubor pravidel pro zápasy, která na rozdíl od PFL povolují například údery lokty. Podle jeho slov však bude s PFL sdílet soupisku bojovníků. Bude tedy zajímavé sledovat, jak zareaguje světová jednička UFC. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *