Martínek si věří na odvetu s Peštou a nevylučuje ani souboj se slovenským Mutantem

Český zápasník Michal „Blackbeard“ Martínek neuspěl v posledním zápase s bývalým bojovníkem UFC Darkem Stošičem, který mu navíc uštědřil tvrdý knockout,. Ukončení bylo pro Martínka prvním čistým KO v jeho profesionální kariéře. Populární „Blackbeard“ nyní prozradil, jak tato porážka ovlivnila jeho start na turnaji KSW 91 v Liberci, ale rozpovídal se také o možných zápasech s krajanem Viktorem Peštou nebo slovenským „Mutantem“ Štefanem Vojčákem.


Kdo je favoritem druhé série milionové pyramidy Tipsport Gamechanger?

Ahoj Michale, ve svém posledním zápase jsi utrpěl porážku na KO s Darkem Stošičem. Ovlivnil tento souboj to, že se nepředstavíš na sobotním turnaji KSW v Liberci?

Určitě ovlivnil. Dal jsem si měsíc a půl bez kontaktního tréninku a vyhýbal se všem možným otřesům hlavy, aby si mozek odpočinul. Tohle je potřeba neuspěchat a do každé přípravy počítám s nějakým drobným zraněním, takže jsem vyhodnotil, že pro mě termín Liberce není vhodný na plnou přípravu. Mrzí mě to, ale fakta jsou fakta. 

Jak si pochvaluješ obnovenou spolupráci s trenérem Markem Lončákem?

Mám celkem tři lapaře. 1. je Lukáš Bárta z Monster Gymu, 2. můj trenér André Reinders, 3. Mára lončák. Od každého z nich si beru něco, co pak nakombinuju dohromady ve sparingách. Mára je A-třída na lokty a umí člověka pěkně vyšťavit počtem úderů za jednotlivé kolo.
Aktuálně jsi na přípravném kempu v polském Ankos gymu, je tedy na obzoru další zápas, popřípadě, kdy vyhlížíš svůj návrat?

Momentálně bližší informace sdělovat nemůžu, ale chtěl bych něco stihnout před začátkem léta.

Na čem bys chtěl v této přípravě nejvíce zapracovat?

MMA je jako desetiboj. Člověk musí trénovat v konkurenci, se kterou zápasí ideálně ve stejné váze a k tomu musí průběžně pracovat na všem. Já dlouhodobě pracuju na zemi a wrestlingu a do toho samozřejmě nevynechávám striking, separé pak silové cvičení a kardio.

Máš v hledáčku například Viktora Peštu nebo Štefana Vojčáka, kteří se v žebříčku těžké váhy KSW nachází jedno, respektive dvě místa pod tebou? Nebo by ses chtěl popasovat s úplně jiným soupeřem?

Pešta mě už jednou vyzval, teď podruhé. Nemám s tím problém, naopak „jest ryzyko/jest zabawa“. Zápas by dával největší smysl někdy v Praze. Samozřejmě mě zajímá v rámci rankingu probít se zpět do TOP 3 a vrátit se na vrchol. S Vojčákem by to nebylo špatné v Bratislavě, věřím, že by to zajímalo také hodně lidí z CZ/SK scény.

Teď řešíme jednoho soupeře a uvidíme, jak to dopadne a věřím, že brzy si řekneme více. Smlouvu mám ještě na 4 zápasy, takže věřím, že oba jsou otázkou blízké budoucnosti. 
Už tuto sobotu nás čeká turnaj KSW v Liberci. Na který zápas se osobně nejvíce těšíš a pojedeš se do Liberce podívat?

Samozřejmě mě zajímá titulový zápas. Ale musím říct, že mě zajímají téměř všechny zápasy na kartě a osobně tam budu. V pátek jedu z Ankosu rovnou na vážení a v sobotu budu komentovat pro TV Nova.

Promotér KSW Martin Lewandowski ke konci minulého roku prozradil, že by organizace mohla zavítat také do Prahy. Nemluvil jsi s promotéry na toto téma?

To víte, že mluvil a pořád říkám pojďme do Prahy, kdo nechce zápasit doma a být jedním z těch, kteří tuhle skvělou ligu pomohli dostat do CZ to je čest a samozřejmě je to hlavně o fanoušcích, které zajímá kvalitní MMA.

Máš na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky, případně na co bys je nalákal na galavečer KSW v Liberci?

Fanoušci už jsou nalákaní i z hlediska počtu prodaných vstupenek. Ale určitě si nenechte ujít skvělou kartu, dobrou sportovní atmosféru a zahajovací ceremoniál. A pojďme doufat, že už konečně jeden z nás bude mít ten pás. Jedem Leo!
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *