Kdo je favoritem druhé série milionové pyramidy Tipsport Gamechanger?

Už za necelý měsíc nás čeká turnaj OKTAGON 54, který v Ostravě nabídne titulovou bitvu Kincl vs Wawrzyniak, ale také start druhé řady milionové pyramidy Tipsport Gamechanger, která už zná složení prvního kola a nyní také sázkové kurzy na celkového vítěze. Kdo je největším favoritem podle sázkové společnosti Tipsport?


 

„Za to se budu bít s Leem Brichtou,“ říká odhodlaně promotér Novotný o soudním sporu

V pomyslném prvním kole projektu, který má potenciál se pravidelně vracet, samozřejmě padla volba na welter, tedy kategorii do 77 kg, která v OKTAGONu dlouhodobě hraje prim a která nabízí celou řadu kvalitních borců, ke kterým se navíc přidala ještě další jména, která jsme v OKTAGONu neviděli a která vytvořila hodně zajímavý mix borců. Nyní už je jasné, že další ročník projektu Tipsport Gamechanger bude o váhu níže, tedy v lehké váze. Kdo je aktuálně největším favoritem podle kurzů společnosti Tipsport? 

Účastníci a postavení ve světovém žebříčku Fightmatrix:

Losene Keita – 80. featherweight 

Daniel Torres – 87. lehká váha

Rony Paradeiser – 88. lehká váha

Makwan Amirkhani – 103. featherweight 

Acoidan Duque – 135. welterweight

Mochamad Machaev – 159. featherweight

Attila Korkmaz – 164. lehká váha

Mateusz Legierski – 166. lehká váha

Predrag Bogdanovič – 194. lehká váha

Marcel Grabinski – 195. welterweight

Agy Sardari – 217. lehká váha

Sahil Siraj – 301. lehká váha 

Matouš Kohout – 321. lehká váha

Vladimír Lengál – 382. featherweight

Hafeni Nafuka – 409. lehká váha

Akonne Wanliss – 418. lehká váha

Kdo může být největším favoritem?

Sázková kancelář Tipsport nyní vypsala kurzy na celkového vítěze druhého ročníků projektu Tipsport Gamechanger a nejnižší kurz nalezneme u Losena Keity, který je podle bookmakerů favoritem v kurzu 2,50, ale stále je otázkou, kdy do turnaje zasáhne. 

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Favorité Tipsport Gamechangeru v lehké váze podle Tipsportu:

Slovensko bude reprezentovat stálice a šampion organizace OKTAGON Rony Paradeiser (17-8). Za Česko se pak představí multi-talentovaný zápasník Vladimír Lengál (6-1) a bývalý postojář, který se etabloval na MMA Matouš Kohout (9-6). Šampion pérové váhy Losene Keita (12-1) bude po zranění reprezentovat Belgii. Jediným Polákem v tomto projektu bude bývalý šampion lehké váhy Mateusz Legierski (9-1). 

Dalším účastníkem Tipsport Gamechangeru bude bývalý šampion organizace KSW v pérové váze Daniel Torres (14-5-NC), který skončil v PFL, kde mu byl prokázán doping. Ovšem Daniel Torres byl jediným zápasníkem, který se připojil k vyšetřování a omluvil se komisi za pozitivní test. NAC poté oznámila, že Torresovi byl udělen nižší než obvyklý trest za jeho spolupráci a schopnost předložit lékařskou dokumentaci, která prokazuje zdravotní potřebu (což dříve neuvedl). Kromě toho si odpykává devítiměsíční suspendaci a musel zaplatit pokutu 2 826 dolarů (2 500 dolarů + 326 dolarů na poplatcích). 

Do Tipsport Gamechangeru se chystá také bývalý dlouholetý zápasník UFC Makwan Amirkhani (17-9) z Finska, který na celý projekt v minulosti upozornil a prozradil, že se druhý ročník Tipsport Gamechangeru odehraje v lehké váze. Amirkhani absolvoval v UFC 14 zápasů s bilancí 7-7. Narazil na jména jako Arnold Allen, Edson Barboza, Jack Shore nebo Shane Burgos. 

Kromě nových tváří se v projektu představí i známí bojovníci. Představí se bývalý a zároveň první šampion lehké váhy OKTAGONu Polák Mateusz Legierski. Z Anglie dorazí nájezdník Akonne Wanllis (7-2-1NC), ze Srbska Predrag Bogdanovič (14-1), ze Španělska Acoidan Duque (19-4). 

Do Tipsport Gamechangeru se podařilo sehnat také talentovaného bojovníka, který už dříve v České republice působil – Mochamed Machaev (13-1-1NC). Ten absolvoval hned pět zápasů v dnes již zaniklé organizaci XFN, kde zdolal například Jardu Pokorného nebo Tomáše Kvapila. Dalším jménem je zápasník Sahil Siraj (9-2) ze Švédska. Německo budou reprezentovat Mohamad Marcel Grabinski (23-9), který si tak po welterové váze vyzkouší i druhý ročník tohoto projektu. Za zraněného Konráda Dyrschku naskočí talentovaný dvacetiletý Hafeni Nafuka (8-0) a oba doplní Attila Korkmaz (14-7).  Za Nizozemsko se představí Agy Sardari (17-4). 

Podrobná pravidla projektu Tipsport Gamechanger

OBECNÁ PRAVIDLA

 • Pyramidy se účastní 20 vybraných bojovníků
 • Váhová kategorie – 70,1kg.
 • Délka kola – Zápas trvá 3 kola po 5 minutách. Finálový zápas pyramidy trvá 5kol po 5 minutách.
 • Remízový zápas – Jde o pyramidový souboj. V případě remízového výsledku bodů u bodového rozhodčího, musí určit tento bodový rozhodčí vítěze, a to jeho zakroužkováním. Každý jednotlivý rozhodčí musí určit vítěze zápasu.
 • Odvolání se proti výsledku musí proběhnout do 24h a nejpozději do týdne se musí rozhodnout (v případě osmifinále není odvolání možné)
 • Projekt Tipsport Gamechanger trvá dle pravidel smlouvy – pakliže nic nepředvídatelného nevstoupí do hry, tak začne 4.3. a neskončí později než 31.12.2023
 • Zápasí se dle pravidel MMA
 • Finance a podmínky vyplácení jsou popsány ve smlouvě
 • Pokuty a sankce jsou detailně popsány ve smlouvě
 • První turnaj je 4. 3. a konání ostatních turnajů bude upřesněno
 • Klíč pro nasazení do prvního kola turnaje určí organizátor sám
 • Po skončení prvního turnaje bude vylosováno a nasazeno čtvrtfinále samotnými aktéry a určí tak pavouka a postup až do finále
 • Losování probíhá tak, že dle žebříčku Oktagon MMA (mimo žebříček Fightmatrix) si vylosují zápasníci náhodně číslo 1-8 a v tomto pořadí se pak sami umístí do jednotlivých čtvrtfinálových zápasů
 • Čtvrtfinále může být rozděleno do dvou turnajů
 • Semifinále se odehraje na jednom turnaji
 • Po oznámení turnaje dostanou evropští bojovníci šanci se přihlásit do druhé poloviny osmifinále – Posledního 16. bojovníka zvolí fanoušci svými hlasy v internetovém hlasování (vybírat budou maximálně mezi 3 bojovníky)
 • Žádný zápasník nemůže odmítnout svého soupeře (viz smlouva)
 • Vážení probíhá dle bodů určených ve smlouvě Tipsport Gamechanger

PRAVIDLA REZERVNÍCH ZÁPASŮ

 • Rezervní zápasy jsou určeny pro doplnění pyramidy v případě zranění nebo nemoci postupujícího bojovníka.
 • Náhradníci budou vybráni organizátorem pro první turnaj, případně nastoupí v tzv. rezervním zápase
 • Bojovník nemůže v žádné fázi turnaje odmítnout soupeře
 • Fanoušci po skončení 1. kola svými hlasy určí, kdo se stane Lucky Loserem (výběr bojovníků do hlasování je volbou organizátora)
 • V případě zranění zaskočí Lucky Loser, který v hlasování získal největší počet hlasů, za zraněného bojovníka pyramidy a naskakuje tak zpátky do zápasu v hlavním pavouku.
 • Hlasovat se může pro poražené z turnaje a vítěze z rezervních zápasů či bojovníky dosazené organizací
 • Rozhodčí musí v každém zápase rozhodnout o vítězi, remíza není možná
 • Rozdělení v osmifinále nasazuje organizátor

LUCKY LOSER

 • V případě zranění nastoupí „lucky loser“ s nejvyšším počtem hlasů za zraněného bojovníka a naskočí tak zpátky do pyramidy. Tento princip se může opakovat i před semifinále. Hlasovat se může pro poražené z turnaje a vítěze z rezervního zápasu či bojovníky dodané organizací.

Výše zmíněný výčet najdete na webu https://tipsportgamechanger.com/cs/rules/


2 komentáře na “Kdo je favoritem druhé série milionové pyramidy Tipsport Gamechanger?”

 1. Pingback: Martínek si věří na odvetu s Peštou a nevylučuje ani souboj se slovenským Mutantem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *