Khamzat Chimaev potvrzuje problémy, ale dál naléhá na vedení UFC

Chimaev

Po souboji Chimaev vs Usman, ve kterém uspěl první jmenovaný, i když bývalý šampion nedal svou kůži ani zdaleka zadarmo, se mluvilo o tom, že Vlk dostane titulovou šanci. O to překvapivější bylo, když UFC oznámilo titulový duel Strickland vs Du Plessis, na který dojde v lednu v Kanadě na turnaji UFC 297. Proč nedostal šanci Chimaev? To už nyní víme.


„Hanba sportu a Sivákovi,“ píše sestra vozíčkáře, který byl na RFA akci součástí potyčky

„Pokud se mnou někdo bude chtít zápasit, tak s ním budu zápasit. V první řadě mě však čeká operace, po které samozřejmě přijde menší pauza. Musím se dát dohromady. Pak se však vrátím a zničím kohokoliv. Někdo si to pořádně odnese. Už se totiž nudím. Nebaví mě pořád na něco čekat. Řekněte Danovi, aby něco vymyslel a pustil se do toho,“ potvrdil Chimaev, že ho čeká operace.

V souboji s Usmanem si totiž poranil ruku, což nemělo být nic vážného, ale nakonec bude muset přeci jen proběhnout nějaký zákrok, který Vlka na nějakou dobu vyřadí z provozu. Právě proto nejspíš nepřišla titulová šance a místo toho dostal možnost Du Plessis.

Chimaev však trvá na tom, že se vrátí a už teď úkoluje Danu Whitea, aby s tím počítal a připravil vhodného soupeře. Nejjednodušší variantou by byl samozřejmě duel s vítězem titulové bitvy a tedy šampionem, tak uvidíme, jak se to nakonec vyvine.

     

Chimaev prý brzy narazí

„Vedení UFC bude pravděpodobně chtít Khamzata protlačit do dalšího titulového zápasu. Je velkým tahákem a dokonce i zaznělo, že pokud s Usmanem vyhraje, což se nakonec stalo, tak dostane titulovou šanci. Zápas s ním bych jako šampion rozhodně rád přijal. Vyřadit tohoto strašáka, to by bylo obrovské potěšení,“ nechal se slyšet Du Plessis, kterého právě v lednu čeká titulový souboj se Stricklandem, ve kterém má šanci stát se šampionem divize.

„Pokusil by se mě dostat na zem, to je jasné. Může to samozřejmě zkusit, ale myslím, že si Chimaev plně neuvědomuje rozdíl v síle mezi welterem a střední váhou. Co se týče jeho stylu, tak se většinou snaží silou prosadit svou. Chce vždy ukázat, jak je silný a dominantní. Pokud však bude bojovat se mnou a bude bojovat tímto způsobem, tak velice rychle zjistí, co je to skutečná síla.“


 

Du Plessis však musí v první řadě přejít přes aktuálního šampiona Stricklanda, což by nemuselo být nic snadného. Sean má totiž hodně originální styl, který nadělal sakra velké problémy i elitnímu postojáři Adesanyovi, který překvapivě padl a přenechal tak titul šampiona Američanovi.

V lednu budeme rozhodně moudřejší, ale ať už po turnaji UFC 297 bude šampionem střední váhy kdokoliv, tak ho v první obhajobě opravdu nejspíš čeká Vlk Chimaev.

    

Chimaeva si vzal „do parády“ i Alex Pereira

„Takže všechno vlastně začalo po mém titulovém zápase s Adesanyou, kdy jsem se stal šampionem střední váhy. Byl to tehdy hodně těžký zápas, který jsem otáčel v posledním kole. Po zápase jsem byl zraněný, ale Chimaev mě hned vyzval. Chtěl se se mnou utkat a vzít mi pás. Řekl jsem: ‚Dobře, fajn. Pojďme se utkat, ale v polo-těžké váze´. Odmítl.

Nechtěl se mnou bojovat v polo-těžké váze a teď, když jsem šampionem divize, mě znovu vyzval k zápasu. Takže to jen ukazuje, že tyto typy bojovníků se jen snaží využít humbuk a slávu šampionů. Nemá to s ním smysl. Co mám teď dělat? Vyzvat ho na zápas v těžké váze, nebo co? Nedává to smysl,“ utřel Pereira Chimaeva a ještě přidal vtipné video, jak to prý vypadá, když si Vlk vybírá soupeře.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *