Jiří Procházka vysvětluje, proč překvapivě vyzval právě Khamzata Chimaeva

Procházka

Jiří Procházka je zářným příkladem toho, že na vrchol MMA světa se lze dostat bez trashtalku. BJP totiž, oproti jiným borcům, kteří se na sebe často snaží až zbytečně moc upozorňovat, vyniká skvělými výkony a také originální osobností. O to překvapivější bylo, když Jiří nedávno vyzval Khamzata Chimaeva, což u něj není vůbec běžné. Jiří se totiž k ostatním bojovníkům vyjadřuje jen minimálně a to i když se do něj jakkoliv pustí. Proč tedy nyní přišla menší změna?


Jiří Procházka prozradil, jakou zprávu dostal od vedení organizace UFC

„Byla tam jeho výzva o titul v polo-těžké divizi. Je to ranař. Předvádí dobré výkony. A to je to, co jsem řekl, že mě bere na tom zápasení. To je ono. On už něco odpovídal, ale jsou to takové nepřímé odpovědi. Takhle, hodil jsem výzvu a jsem připravený. Uvidím…“ vysvětlil Jiří Procházka v rámci pořadu Rampa do MMA, proč vlastně Vlka vyzval.

Není totiž běžné, že by BJP někoho vyzýval. Většinou to je totiž on, kdo je terče všemožných výzev. Je však evidentní, že se chce Jiří vrátit do nejdříve do boje a že hlavně hledá další velkou výzvu, kterou by Chimaev rozhodně byl. Háček je však v tom, že Khamzat půjde do polo-těžké váhy jedině pro titul.

Je jasné, že se nebude probíjet skrze ostatní borce na špičce, aby si šanci vysloužil. Navíc jistě cítí, že by na Pereiru mohl vyzrát skrze zem, ale ve skutečnosti asi nemá větší ambice se v polo-těžké váze nějak více realizovat. Však je to původně welter a už ve střední váze měl co dělat, aby si poradil s Usmanem. Polo-těžcí obři už by na něj asi byli přeci jen trochu moc.

     

Na Chimaeva si brousí zuby i Du Plessis

„Vedení UFC bude pravděpodobně chtít Khamzata protlačit do dalšího titulového zápasu. Je velkým tahákem a dokonce i zaznělo, že pokud s Usmanem vyhraje, což se nakonec stalo, tak dostane titulovou šanci. Zápas s ním bych jako šampion rozhodně rád přijal. Vyřadit tohoto strašáka, to by bylo obrovské potěšení,“ nechal se slyšet Du Plessis, kterého právě v lednu čeká titulový souboj se Stricklandem, ve kterém má šanci stát se šampionem divize.

„Pokusil by se mě dostat na zem, to je jasné. Může to samozřejmě zkusit, ale myslím, že si Chimaev plně neuvědomuje rozdíl v síle mezi welterem a střední váhou. Co se týče jeho stylu, tak se většinou snaží silou prosadit svou. Chce vždy ukázat, jak je silný a dominantní. Pokud však bude bojovat se mnou a bude bojovat tímto způsobem, tak velice rychle zjistí, co je to skutečná síla.“


 

Du Plessis však musí v první řadě přejít přes aktuálního šampiona Stricklanda, což by nemuselo být nic snadného. Sean má totiž hodně originální styl, který nadělal sakra velké problémy i elitnímu postojáři Adesanyovi, který překvapivě padl a přenechal tak titul šampiona Američanovi.

V lednu budeme rozhodně moudřejší, ale ať už po turnaji UFC 297 bude šampionem střední váhy kdokoliv, tak ho v první obhajobě opravdu nejspíš čeká Vlk Chimaev.

    

Chimaeva si vzal „do parády“ i Alex Pereira

„Takže všechno vlastně začalo po mém titulovém zápase s Adesanyou, kdy jsem se stal šampionem střední váhy. Byl to tehdy hodně těžký zápas, který jsem otáčel v posledním kole. Po zápase jsem byl zraněný, ale Chimaev mě hned vyzval. Chtěl se se mnou utkat a vzít mi pás. Řekl jsem: ‚Dobře, fajn. Pojďme se utkat, ale v polo-těžké váze´. Odmítl.

Nechtěl se mnou bojovat v polo-těžké váze a teď, když jsem šampionem divize, mě znovu vyzval k zápasu. Takže to jen ukazuje, že tyto typy bojovníků se jen snaží využít humbuk a slávu šampionů. Nemá to s ním smysl. Co mám teď dělat? Vyzvat ho na zápas v těžké váze, nebo co? Nedává to smysl,“ utřel Pereira Chimaeva a ještě přidal vtipné video, jak to prý vypadá, když si Vlk vybírá soupeře.

 






Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *