Jiří Procházka hodnotí soupeře Alexe Pereiru a naznačuje jasný plán

Procházka Pereira

Tak to máme konečně oficiální. Jiří Procházka se vrací do boje v krásné symbolické datum 11.11. na turnaji UFC 295, který se koná v New Yorku v legendární MSG hale. Soupeřem bude samozřejmě Alex Pereira, se kterým se Jiří postará o hlavní před-zápas, protože hlavní tahák už si pro sebe zabrali Jon Jones a Stipe Miocic, kteří zápolí o titul v těžké váze. Čeká nás tedy skvělá akce a hlavně epický souboj, ve kterém se spolu utkají dva elitní postojáři.


Máme bohužel špatné zprávy! David Dvořák do dalšího UFC zápasu nenastoupí

„Alex je zajímavý soupeř se zajímavým stylem i charakterem. Jsem rád, že se to konečně domluvilo, těším se na naše střetnutí. O tohle vítězství stojím. Rozhodně budu chtít ukázat, že jsem lepší. Lepší postojář, neboli v souboji, kde ještě nedojde na blízký kontakt. Ale jako vždy půjdu pro vítězství, ať už to bude vyžadovat cokoliv,“ zhodnotil Jiří Procházka pro Sport.cz.

Souboj má samozřejmě i hodně zajímavý příběh, protože Pereira dostává šanci pomstít svého trenéra, mentora a kamaráda v jedné osobě Glovera Teixeiru, od kterého Jiří původně titul získal.

Jiří je aktuálně na Islandu, kde se připravuje po boku UFC veterána a zemařského esa Gunnara Nelsona, který v minulosti hodně pomáhal i Conoru McGregorovi. Dá se tedy očekávat, že Gunni bude předávat vědomosti hlavně co do země a pohybu, který má Jiří už tak skvělý a hodně neortodoxní, tedy hůře čitelný.

Asi není třeba zdůrazňovat, že půjde o souboj dvou elitních postojářů, kteří mají ve svých končetinách doslova granáty, takže jedna rána může rozhodnout o všem. Stejně tak však můžeme dostat pěti-kolovou vyrovnanou a napínavou válku. To se dozvíme už za necelé dva měsíce.
Jiří se nechal slyšet, že pro výhru udělá doslova cokoliv

„Pereira dokáže dobře bojovat s rukama dole. Myslím si, že Pereira má jeden z nejlepších postojů ve střední váze. Propíše se to i do polo-těžké váhy? Uvidíme. Jsem připravený, ostatně tak jako vždy. Pro výhru udělám cokoliv. Pokud se budu muset změnit, tak to udělám. Stejně jako s Gloverem. Toho jsem uškrtil, takže pokud budu muset Pereiru uškrtit, tak to udělám. Je mi to jedno. Právě o tom boj je – člověk se musí umět přizpůsobit. Myslím si, že skrze tento zápas jasně ukážu, že je polo-těžká váha moje,“ varoval Jiří Procházka v nedávném rozhovoru, že nebude tvrdohlavě trvat na souboji v postoji, ale že pokud se objeví šance na submisi, tak jí pohotově využije.

O tom ví své Pereirův trenér a kamarád Glover Teixeira, který v pátém kole titulové bitvy vedl na body, ale Jiří nakonec v poslední minutě nasadil škrcení, které byl zkušený Brazilec nucen odklepat. Samozřejmě není třeba zmiňovat, že právě na zemi bude mít Pereira stále velké mezery. V duelu s Blachowiczem však skvěle bránil, takže se zase nedá říct, že přenos boje na zem se rovná výhře. Pereiru dostali na zem Blachowicz i Adesanya, ale větší šanci z toho nakonec nevykřesali. Jiří je však jiný kalibr, tak uvidíme, jak se nakonec souboj vyvine.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *