Jeden z nejlepších kontraktů v Evropě? Tady se OKTAGON musel plácnout přes kapsu

OKTAGON

Organizace OKTAGON MMA se během relativně krátké chvíle vypracovala na předního evropského hráče, který aktivně působí v Česku, Německu a na Slovensku s tím, že se letos plánuje i expanze do Velké Británie. OKTAGON už je tedy velký evropský kolos, který láká zajímavá jména napříč scénou. Stále však hrozí, že se ozve liga mistrů UFC a někoho zlanaří. Tentokrát se však podařilo velký talent udržet, ale je jasné, že to nebylo zadarmo.

VIDEO: Tomu se říká smůla! Porážka od Mindy a o tři dny později vězení

„Od minulého roku jsem s UFC v kontaktu. V MMA jsem takových pět až šest let, chci ještě nabrat více zkušeností, takže jsem se rozhodl zůstat. Chci se zlepšovat a mám ještě na čem pracovat. Nechci jít do UFC jen proto, abych tam byl, ale proto, abych porážel své soupeře,“ vysvětlil Keita ještě před soubojem s Tichotou pro Ruik. V návaznosti na výkony, sérii výher a postavení ve světovém žebříčku se však stále čím dál více nabízí otázka, jak dlouho ještě OKTAGON dokáže mladého borce udržet ve svých řadách?

Na to nejspíš narážela i otázka na tiskové konferenci po turnaji OKTAGON 42, kde se kolega z MMA Fanatik ptal, zda už Keita OKTAGON vlastně nepřerostl. „Co je tohle za otázku?“ reagoval Ondřej Novotný, v jehož zájmu samozřejmě je, aby Keita v organizaci vydržel do nejdéle. Jedná se totiž o borce, který exceluje v kleci i mimo ní, což je splněný sen každého promotéra. „Moc téhle otázce nerozumím. Nemyslím si to. Co čekáš, že na to řeknu?“

 

„Jak to myslíš, jestli už nepřerůstám OKTAGON?“ vložil se do věci i sám Keita. „Osobně si to nemyslím. Jsem na tom stejně jako ostatní. Nejsem o nic větší. Viděli jste například výkon Samsonidseho? To je sakra hladový týpek.“

Je však naprosto jasné, že udržet Keitu bude čím dál těžší, respektive čím dál dražší, protože se Losene vypracoval na jeden z  největších evropských talentů, kolem kterého krouží právě UFC, ale i PFL a další světové organizace. Dobrou zprávou však je, že Keitu budeme i nadále vídat v OKTAGONu. „Losene Keita se právě stal jedním z nejlépe placených bojovníků v Evropě. Má dokonce lepší kontrakt, než který by dostal v jiných předních světových organizacích. Gratuluji Losenemu i OKTAGONu,“ pochlubil se manažer Pedro Faustino, se kterým jsme v kontaktu a který nám přislíbil doplnit další informace.

Je jasné, že OKTAGON musel přeci jen sáhnout hluboko do peněženky, což je jedině dobře. Talenty, jako je právě Keita, je radost sledovat a my tak k tomu nyní budeme mít další možnosti. Už teď se počítá se soubojem se Sanikidzem, na který by snad mohla navázat odveta s Paradaiserem. Už jen to, že si OKTAGON Keitu udržel, je navíc prestiž pro celou organizaci.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *