Takovou pozornost si jistě nepřál! Video kolem Tadeáše Růžičky už řeší i policie

Sociálními sítěmi se na konci minulého týdne začalo šířit hodně znepokojující video, které měl na své close friends na IG umístit přímo bojovník Tadeáš Růžička. Na videu je zachycen muž v bezvědomí, kterému se dostává výsměchu a poměrně surových pokusů o vzkříšení. Video se samozřejmě začalo masivně šířit sociálními sítěmi, čemuž pomohl i rival Veselý, který na něj také upozornil. Záběry dokonce doputovaly až do redakce Krimi zpráv na CNN Prima News a reportáž na sebe nenechala dlouho čekat.

Jeden z nejlepších kontraktů v Evropě? Tady se OKTAGON musel plácnout přes kapsu

„Koukám, že to tlusté koště o mně šíří sra*ky dávno staré s tím, že kdyby se tak nestalo, tak moje holka skončila v nemocnici. Udělejte si obrázek sami. A kdo věří feťákovi, který bere mámě peníze a šňupe peří, tak je hloupý. Nejsem svatý, ale na svojí rodinu nikdy nedám dopustit,“ reagoval Růžička na svém IG profilu na video, které mělo původně pocházet z jeho IG close friends stories, ale nějakým způsobem se dostalo na veřejnost a začalo se intenzivně šířit.

Růžička tedy celou věc podal jako obranu přítelkyně, ke které došlo v minulosti, takže se prý nejedná o nic aktuálního. V následujícím story pak nabídl i fotografii přítelkyně, která má jeho verzi dokazovat.
„Do redakce Krimi zpráv přišlo video, které se v minulých dnech objevilo na sociálních sítích. Je na něm vidět, jak na ulici bezvládně leží neznámý muž a krvácí. Nad ním se sklání druhý z aktérů, který mu sprostě nadává a fackuje ho. To i přesto, že je v bezvědomí. Podle některých má jít o zápasníka, který se tímto videem dokonce chlubil na svém IG. Případem už se zabývají policisté. Jen upozorním, že následující záběry nejsou vhodné pro slabší povahy a děti,“ zaznívá v reportáži Krimi zpráv.

„Tento záznam nyní koluje po sociálních sítích. V hlavní roli má být český reprezentant v bojových uměních. Na zemi pak leží muž v bezvědomí.“ Reportéři se prý s Tadeášem Růžičkou pokusili spojit, ale vyjádření se jim získat nepodařilo. 

„Případem se zabýváme na základě upozornění vaší televize, kdy jste nám předali zmiňované video. Co nám nejvíce komplikuje práci, je to, že neznáme ani osobu poškozeného. Jestli ho na záběrech někdo poznává, nebo se poznává on sám, tak prosím ať se nám ozve na linku 158,“ zmiňuje v reportáži také mluvčí Policie ČR hl. m. Prahy Jan Daněk.

Celou reportáž najdete ZDE. Je však jasné, že celý případ je v šetření a může mít ještě hodně vážnou dohru.
K celé věci se vyjádřil i rival Benda

„To, co tomu předcházelo, nevím. To, co bylo potom, také nevím. Každý si udělejte obrázek, jak se Mawar choval a co natočil. To, že selhal jako člověk, je tam naprosto patrné. Jeho obhajoba je hloupá, co si budeme povídat. Selhal jako člověk v mnoha aspektech.

Ve výsledku je to úplně jednoduché. Pokud ten borec, který tam ležel v bezvědomí, předtím napadl jeho přítelkyni nebo něco podobného, tak je potřeba si uvědomit, že Mawar je profesionální bojovník, takže mohl toho borce zpacifikovat na sto způsobů tak, aby se ho nepokusil zabít. Někdo samozřejmě může říct, že přeháním, ale reálně, když dáš někomu pěstí na ulici holou rukou a borec spadne na beton nebo cokoliv tvrdého, tak toho borce můžeš zabít. Případů, kdy se to stalo, nebo lidé skončili na invalidním vozíku a nebo jako ležáci, bylo hodně. Pokud ten borec napadl Mawarovu přítelkyni, tak ho mohl jako profesionální bojovník zpacifikovat na sto způsobů. Mohl mu dát kopačku na břicho. Mohl dát jeden dva low kicky. Mohl ho zpacifikovat tak, že by z toho nakonec vyšel líp. Pokud bránil svou přítelkyni a dal by mu jebu do kolena a zlomil mu nohu, tak věřím tomu, že většina lidí řekne, že dobře mu tak. Pokud jeho přítelkyně byla opravdu napadená a Mawar mu dal hák nebo pěstí a borec skončil v kómatu, tak ho nic neomlouvá.
Jestli to tak bylo a nebo nebylo, nevím. Upřímně, z toho videa jde vidět, že jeho přítelkyně poměrně v pohodě mluví. Pokud byla nějak zraněná, tak očividně na tom nebyla nějak špatně. Nebudu se Mawara zastávat, ale když si představím, že jdu někde venku a někdo napadne mou přítelkyni, tak ano, já bych toho člověka taky nějak zpacifikoval. Rozhodně bych se však toho člověka nepokusil prakticky zabít.

Další selhání je to, že si to Mawar natočí, vysmívá se tam borcovi a dá si to na sociální sítě. To je dle mého tak extrémně hloupé a absolutně absurdní jednání, že to svět neviděl. On si sám natočil a hodil na sociální sítě trestný čin. Ve výsledku je to něco, jak kdyby jel autem, přejel by cyklistu a natočil si to. Je to prakticky úplně to samé. Taky by se mohl obhajovat, že mu cyklista vjel do cesty. On sám sebe možná dostal do vězení.
Nepátral jsem po tom, takže nebudu říkat, jak to dopadne a jestli byly nebo budou následky. Opravdu nevím. Ten čin jako takový? Jde tím jen opovrhovat. Je to něco, co se prostě nesmí stát. Je to ve všech ohledech nepřípustné. Těch selhání je tam tolik. On toho svého činu v té chvíli absolutně nelitoval. Naopak se tím chlubil… Každý si udělejte obrázek sám. To, že Mawar někoho málem zabil, vysmíval se mu, ještě ho prakticky dál atakoval, natočil si to a dal to na sociální sítě, znamená, že Mawar jako člověk ve všech těchto ohledech extrémně selhal jako člověk a osoba. Jak to chceš nazvat? Násilník? Kriminálník? Jak to chceš nazvat?“ reagoval Karlos Benda na virální video na svém YouTube kanále.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *