Je to tady! Organizace UFC konečně doručí dlouho očekávanou titulovou bitvu?

UFC nám už sice nabízí turnaje téměř každý týden, jako tomu bylo před koronavirovou krizí, ale velký rozdíl je v tom, že se značná část akcí koná v prostorách UFC APEX, zatímco v minulosti organizace vyrážela do všech koutů světa, mezi kterými byla například i Praha. Nyní však liga mistrů uzavřela důležité partnerství, díky kterému bychom se měli dočkat titulové bitvy, která se nějakou dobu odkládala.


Clash vedení potvrzuje mega zápas pro Žraloka! Bude to však sakra drahé a nevýhodné

Austrálie je v propagaci bojových sportů právě teď na vzestupu. Nejenže hvězdy jako Alexander Volkanovski a Robert Whittaker přivádějí fanoušky, ale úředníci z Endeavor (vlastník UFC) odvedli skvělou práci a přesvědčili regionální turistické rady, aby za místní show zaplatily velké peníze. V roce 2023 zaplatil stát Nový Jižní Wales 16 milionů dolarů za to, že během čtyř let UFC „přiveze“ do Sydney čtyři turnaje. Nyní rada pro cestovní ruch Západní Austrálie uzavřela novou smlouvu, aby přivedla číslované galavečery a turnaje Fight Night do Perthu, počínaje galavečerem UFC 305, který se uskuteční 18. srpna.

Finanční podmínky nebyly v tiskové zprávě zveřejněny, ale spekuluje se o podobné částce jakou zaplatil stát Nový Jižní Wales. Žádné zápasy sice nebyly potvrzeny, ale Alexander Volkanovski, Jack Della Maddalena nebo Steve Erceg byli přítomni na velkém oznámení UFC a WA Tourism Board.  

A právě na zmíněném turnaji UFC 305 by mělo dojít na dlouho očekávanou titulovou bitvu. Zatím to sice nebylo oficiálně potvrzeno, ale různé indicie naznačují, že bychom měli dostat souboj Du Plessis vs Adesanya. Šampion už prý informaci potvrdil s tím, že mu byl zápas nabídnut, což prý bez váhání přijal. Stejně tak by tomu mělo být i na straně bývalého šampiona, takže se dá očekávat, že duel v srpnu skutečně uvidíme.

Základ pro epickou bitvu byl položen už po Du Plessiho výhře nad Whittakerem, kdy Adesanya přišel do oktagonu a do rivala se pustil. Nelíbilo se mu totiž, že Du Plessis mluví o tom, že on je pravý africký bojovník, protože v Africe žije a trénuje, zatímco Usman, Ngannou a nebo právě Adesanya kontinent opustili. O ostré výměny tak případně asi nebude nouze.
2 komentáře na “Je to tady! Organizace UFC konečně doručí dlouho očekávanou titulovou bitvu?”

  1. Bylo by možné v textu používat češtinu správně? Nebo se alespoň v názvu článku pokusit použít správně slovosled? Tázací věty vám opravdu nejdou. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *