Je to tady! Francis Ngannou potvrdil návrat do MMA! S kým se utká?Francis Ngannou nedávno téměř šokoval svět, když se v Rijádu v Saúdské Arábii pustil do souboje s Tysonem Furym, kterého ve třetím kole dokonce poslal k zemi. Nakonec sice Ngannou neuspěl a u rozhodčích prohrál na body via Split Decision, ale za svůj výkon si vysloužil obrovský respekt a připravil si půdu pro další boxerské super-zápasy. Už nyní je jisté, že se utká s Anthonym Joshuou, ale Francis zároveň potvrdil dlouho očekávaný návrat do MMA.OKTAGON promotér Novotný reaguje na Brichtův neúspěšný KSW souboj

Pomalu, ale jistě se rýsují detaily budoucnosti Francise Ngannou v bojových sportech. Poté, co Ngannou opustil organizaci UFC a vydal se cestou volného zápasníka, oficiálně podepsal smlouvu s  PFL, což mu umožnilo plnit si i boxerské sny. Díky tomu se už za dva týdny podruhé představí v profesionálním boxerském ringu, ale už teď uvažuje o svém případném návratu k MMA. 

Ngannou (17-3 MMA) ve čtvrtek v pořadu SportsCenter na stanici ESPN naznačil, že se pravděpodobně utká s vítězem sobotního zápasu těžké váhy mezi šampionem PFL 2023 Renanem Ferreirou a šampionem organizace Bellator Ryanem Baderem. „Myslím, že vítěz tohoto zápasu je ten, s kým budu bojovat při svém návratu do MMA,“ řekl Ngannou televizi ESPN. „Mým záměrem je vrátit se do tohoto sportu. Kdy přesně, to podle mě záleží na 8. březnu. Ferreira i Bader jsou oba šampioni a jeden z nich bude ‚velkým šampionem‘. Takže si myslím, že neexistuje lepší způsob, jak pro mě najít soupeře, protože sám jsem šampion.“Ngannou by se měl 8. března v saúdskoarabském Rijádu utkat v netitulovém boxerském zápase s bývalým šampionem organizací WBO, IBF a WBA v těžké váze Anthonym Joshuou (27-3, 24 KO). Kamerunský zápasník se stal jedním z nejzajímavějších příběhů bojových sportů. Bývalý šampion UFC v těžké váze se v roce 2023 s UFC rozloučil, přestože o svůj pás nikdy nepřišel, a podepsal exkluzivní smlouvu s organizací PFL. Tato smlouva mu poskytla opci na box, kterou využil loni v říjnu v zápase proti lineárnímu šampionovi těžké váhy Tysonu Furymu. 

Sedmatřicetiletý Ngannou prohrál s Furym v Saúdské Arábii dělené rozhodnutí, ale šokoval svět boxu a MMA, když ve třetím kole srazil Furyho k zemi a podle jednoho z rozhodčích zápas vyhrál. Navzdory svému dá se říci úspěšnému přechodu do boxu Ngannou vždy tvrdil, že se nakonec vrátí k MMA v rámci PFL. Prozatím se zdá, že k návratu dojde proti Ferreirovi nebo Baderovi, a to na nějakém budoucím placeném turnaji PFL.

„Nikdy jsem nepřemýšlel, že bych ukončil kariéru v MMA,“ řekl Ngannou. „Chtěl jsem si jen splnit sen v boxu. Samozřejmě mohu dělat obojí a kombinovat to, kdykoli se naskytne příležitost. S MMA jsem ještě neskončil. Jak složité to pro mě bude, to teprve uvidíme, ale opravdu mám pocit, že se chci vrátit do své komfortní zóny, chvíli dominovat v MMA a pak se vrátit k boxu.“
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *