Jak jsme za MMA Shorties hlasovali o novém OKTAGON P4P žebříčku a proč?

OKTAGON

Promotér organizace OKTAGON MMA potvrdil, že se v rámci blížící se tiskové konference OKTAGON TIME odhalí první OKTAGON P4P žebříček, tedy žebříček napříč vahami, který vlastně oficiálně určí, kdo je králem OKTAGONu. Na toho se v minulosti sám pasoval Karlos Vémola, ale nyní dostali možnost hlasovat novináři, odborníci a lidé z OKTAGONu, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Jak jsme hlasovali my za MMA Shorties a proč?


 

UFC ředitel Dana White naprosto souhlasí s Jiřím Procházkou

„Žebříčky jsou aktualizované. K výročnímu turnaji OKTAGON 50 budeme dávat různá videa, ve kterých budeme shrnovat, co se stalo za 50 turnajů. Budou to TOP výběry. To, co je důležité, je to, že jsme snížili počet žebříčků na deset. Byly kolem toho velké diskuze, což je super, protože jde vidět, že vám na tom záleží. 

Oslovili jsme novináře, odborníky a lidi z OKTAGONu, aby se hlasovalo o žebříčku, o který jste si dlouho říkali – P4P, tedy skrz naskrz všemi váhami. Já už znám výsledky. Je to zajímavé. Je jasné že spokojený bude vždy jen ten, kdo je jednička, a zbývajících 9 lidí bude říkat, proč nejsou oni jednička. 


  

Některé výsledky, které jsem viděl, byly takové neodborné a spíše fanouškovské, ale to tak bývá v anketách. Na poprvé jsme chtěli dát šanci širokému spektru, ale dál už to nepůjde, aby se ten žebříček mohl vyvíjet, takže bude ustavena nějaká komise a ta bude anonymně hlasovat. Bojovníci se tak budou moct posunout hned po turnaji OKTAGON 50. Ještě před turnajem se však odhalí první žebříček,“ prozradil Ondřej Novotný ve svém vysílání, že organizace OKTAGON MMA bude mít svůj P4P žebříček, tedy se vlastně hlasovalo o králi OKTAGONu.

My jsme měli rovněž možnost přispět svými hlasy, což byl hodně nelehký úkol, protože je třeba vzít v potaz několik faktorů a nakonec jde stále o hodně subjektivní hodnocení a porovnávání neporovnatelného. Společně s Radimem jsme si však vytvořili několik objektivních kritérií, kterými jsme se řídili a které případně zajistí i dlouhodobější konzistentnost.


 

P4P žebříček by měl zrcadlit aktuální situaci a ne dlouhodobé zásluhy, protože pak by se vlastně nijak moc neměnil (na vrcholu by byl stále Vémola a podobně), takže jsme brali v potaz období posledního roku. Pokud však daný bojovník naposledy zápasil například před rokem a jedním měsícem, tak jsme to také vzali v potaz. Hranice jednoho roku tedy není naprosto definitivní.

Při oznámení projektu Tipsport Gamechanger bylo potvrzeno, že se výsledky nebudou propisovat do OKTAGON žebříčku welterové váhy. Vnímáme to tedy tak, že pokud se výsledky nepropisují do žebříčku, tak se nemohou propsat ani do žebříčku napříč žebříčky. Proto v naší TOP 10 nenajdete Kozmu, Veličkoviće ani Michailidise, kteří jsou sice předními borci organizace, ale za poslední rok zápasili převážně jen v rámci projektu.

Tím, za co bojovníci sbírají nejvíce bodů, jsme určily tituly. Pokud tedy někdo v OKTAGONu drží titul, tak musí být v P4P žebříčku. Nejcennější pak je, pokud se titul podařilo obhájit.

Stejně tak jsme samozřejmě brali v potaz výsledky, série bez prohry, náročnost soupeřů a také výkony nebo průběhy zápasů. Jak jsem tedy na základě výše zmíněných kritérií hlasovali?


  

MMA Shorties OKTAGON P4P žebříček:

1.Kincl

2.Vémola

3.Moeil

4.Keita

5.Lima

6.Sanikidze

7.Paradeiser

8.Buchinger

9.Garcia

10.Langer

Díky tomu, že jsme sestavili základní kritéria, jsme schopni si jednotlivé pozice v rámci možností „obhájit“, byť je nám jasné, že každý bude mít na věc svůj pohled. Keita je například nad aktuálními šampiony díky tomu, že byl ještě nedávno dvojnásobný šampion, který dominantně porážel soupeře a prohrál kvůli smolnému zranění, ale zároveň jej není možné umístit nad Moeila, který má sérii výher a titul. 

Uvidíme tedy, zda budeme i součástí komise, která bude žebříček tvořit dlouhodobě, a nebo jestli byl náš hlas jen jednorázový. 


  

Co nás čeká?

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

Keita vs Samsonidse – o titul pérové váhy

Paradeiser vs Buchinger 2 – o titul lehké váhy

Lengál vs Bark

Kuzník vs Hosseinpour

Xavier vs Vinni

Peňáz vs Magnor

Bartl vs Lewis

Konrád vs Novák

Široký vs Catacoli

Raška vs Kotalík

  

29.12. Praha – OKTAGON 51 

Kincl vs Čepo – o titul střední váhy

Veličković vs Michailidis – Finále Tipsport Gamechanger

Vémola vs Pirát

Škvor vs Zawada

Ryšavý vs Tounkara

Fiala vs Shaaban

Šormová vs Martin

   

27.1. Newcastle – OKTAGON 52

Magard vs Cartwright

McHugh vs Herceg 2

Palasz vs Austin

Yousaf vs ?

10.2. Oberhausen – OKTAGON 53

Dulatov vs Palailogos

Engizek vs ?

 ? – OKTAGON 54

23.3. Stuttgart – OKTAGON 55

Jungwirth vs ?

Cordero vs ?

20.4. Birmingham – OKTAGON 56 


1 komentář na “Jak jsme za MMA Shorties hlasovali o novém OKTAGON P4P žebříčku a proč?”

  1. Pingback: Perry opět ukázal tvrdost a stal se "Králem násilí"! | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *