Drtivá převaha! Jak dopadlo měření sil mezi organizacemi PFL a Bellator?

Společnost Professional Fighters League (PFL) minulý rok oznámila, že dokončila koupi organizace Bellator od společnosti Paramount Global, čímž vytvořila globální velmoc a urychlila tak nástup spojení společností na pozici „spoluvládce“ na trhu MMA. V sobotu 24.2. se v Saudské Arábii uskutečnil historicky první turnaj na styl PFL vs Bellator Champions. Která organizace si vedla lépe?


VIDEO: Ty kráso! Na UFC v Mexiku se to v hledišti servalo! Padlo i jedno drtivé KO

Na historicky první vzájemné akci mezi oběma organizacemi se střetli ti nejlepší z PFL a Bellatoru poté, co koncem loňského roku došlo ke sjednocení obou společností na základě dohody, která by měla změnit pravidla hry. V sobotu v saúdskoarabském Rijádu sice nešlo o právoplatné tituly PFL a Bellatoru, ale speciální pásy, ve kterých je zabudovaný prsten. 

Na začátku hlavní karty se odehrál zápas v lehké váze mezi bývalým šampionem Bellatoru v pérové váze A. J. McKeem, který se utkal se zástupcem PFL Clayem Collardem, což skončilo vítězstvím McKeeho v prvním kole na submisi. V dalším souboji se představili dva nestárnoucí veteráni Yoel Romero a Thiago Santos. 46letý Romero nakonec udělal dost pro to, aby nad Santosem zvítězil na body. 
Ve čtvrtém zápase šampion Bellatoru ve welterové váze Jason Jackson ukončil ve druhém kole zástupce PFL Raye Coopera III, který vzal zápas 14 dní před jeho konáním. V prvním opravdovém zápase „šampion vs. šampion“ musel vládce střední váhy Bellatoru Johnny Eblen přežít souboj s králem polo-těžké váhy Impou Kasanganayem, který mu hlavně na začátku druhého kola nadělal velké problémy. Eblen však soupeřův tlak přežil a udělal dost pro to, aby slavil vítězství na Split Decision. 

Do hlavního zápasu mezi Renanem Ferreirou a Ryanem Baderem vstupovala organizace Bellator se značnou výhodou, když vedla 5:0 na zápasy. Ferreira se však nenechal vyvést z míry tlakem, že musí zachránit alespoň jedno vítězství pro PFL, protože zápas ukončil hned na jeho začátku a Badera ukončil prvním úderem zápasu.
 

PFL vs Bellator – Výsledky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *