Fight Matrix představil nový žebříček TOP světových organizací! Jak si vede OKTAGON?

OKTAGON

Ve vysoce konkurenčním světě MMA usiluje o uznání a nadvládu řada organizací. Server Fight Matrix, který primárně mapuje žebříčky bojovníků a bojovnic, nyní zveřejnil nový žebříček MMA organizací, ve kterém můžete posoudit hned několik kritérií a zjistit, jak si vede vaše oblíbená organizace. A jak dopadla tuzemská jednička OKTAGON MMA?


Dalo se to čekat! Vémola má bohužel pro fanoušky špatnou zprávu

MMA je momentálně pravděpodobně nejoblíbenějším bojovým sportem na světě a více než sto zemí má alespoň jednoho zástupce, který se účastní některého z tisíců turnajů po celém světě. Pro běžného diváka je však důležitých pouze pár organizací. Každá z nich si dělá nárok na to, aby patřila mezi největší na světě. Je zřejmé, že UFC je obrovský gigant, který si už několik let neochvějně drží status jedničky. Dlouhodobě druhý Bellator se stal oblíbeným útočištěm veteránů UFC, ale na konci minulého roku byl koupen organizací PFL, která si však značku Bellator ponechala a chce jí do určité míry udržovat při životě.

Pro pro běžného československého fanouška hrají prim zejména dvě organizace  – UFC a tuzemská jednička OKTAGON MMA, která se nyní rozpíná do Evropy. Server Fight Matrix nedávno vytvořil žebříček organizací, ve kterém si můžete zadat určitá kritéria a v mžiku se dozvíte, jak je na tom vaše oblíbená organizace na základě čísel a objektivních faktů. A je třeba říct, že si tuzemský OKTAGON nevedl vůbec špatně.   
V minulosti jsme dostávali hlavně žebříčky, které nestály na pevných základech, ale Fight Matrix vytvořil poměrně zajímavý funkční model, ve kterém si můžete vybrat z několika kritérií, která vycházejí hlavně z umístění zápasníků v aktuálním světovém žebříčku. Nejen díky posilám, které organizace OKTAGON v minulých letech přivedla, si vytvořila zajímavou soupisku zápasníků, kteří jsou umístěni ve světovém žebříčku. Konkrétně jich má OKTAGON 115 a i díky Katharině Dalisdě, která figuruje na 19. místě slámové váhy, se OKTAGON v celkovém součtu bodů jednotlivých jmen světového žebříčku dostal na pěknou osmou pozici hned za polské KSW.
Pokud si však dáme do výběru pouze počet zápasníků umístěných ve světovém žebříčku bez ohledu na to, kolik mají celkem bodů, tak z toho vychází OKTAGON ještě o jedno místo lépe a je tak před KSW. Co je však důležité, je, že OKTAGON se s počtem umístěných zápasníků v žebříčku vyrovná těm největším světovým organizacím. Tedy kromě UFC a ACA, protože tyto ligy jsou přeci jen už hodně odskočené. OKTAGON navíc plánuje dále posilovat, čemuž pomáhají i milionové pyramidy Tipsport Gamechanger, takže se dá očekávat, že domácí jednička v těchto žebříčcích ještě poroste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *