Fanoušci zuří! V UFC je pár minut a už dostal hlavní zápas! Badyho přemožitel Gaziev reaguje

Gaziev

Neporažený těžkotonážník Shamil Gaziev (12-0) se už po svém prvním vystoupení v UFC, kdy ukončil slovenského bijce Martina Budaye, dostal do velmi zajímavé pozice. Na sobotním turnaji v Las Vegas bude totiž bojovat v hlavním zápase večera proti Jairzinhu Rozenstruikovi, což budí velký povyk především v řadách diváků. Bahrajňan totiž v nejslavnější MMA lize světa odzápasil pouze necelých šest minut.

Souhlasíte? Tohle je jediný zápas, který teď pro Siváka na domácí půdě dává smysl?

Čtyřiatřicetiletý Gaziev v UFC debutoval na konci loňského proti Martinu Budayovi, kterého ukončil technickým knockoutem v první minutě druhého kola. Kontrakt přitom podepsal několik měsíců před tím, když v Dana White’s Contender Series porazil Velasca na rear-naked choke.

Od fanoušků schytal vlnu kritiky, jelikož se jim zápas nezdá adekvátní pro hlavní trhák večera. „Absolutně ten hate nechápu,“ rozčiloval se majitel osmi ukončení v prvním kole. „Nejdřív tvrdí, že těžká váha potřebuje novou krev a když ji dostane, tak brečí,“ kroutil zápasník s pozoruhodnými boxerskými schopnostmi hlavou. „Sledujte a užívejte.“

Soupeř v červeném rohu už je trochu zvučnější jméno. Jairzinho Rozenstruik je aktuálně dvanáctá nejlepší těžká váha žebříčku, která má na kontě hodně zajímavé zápasy. Jedná se ovšem o bojovníka se špatnou bilancí z posledních let. ´Bigi boy´ byl v kleci naposledy v loňském květnu, kdy padl v prvním kole s Almeidou. Od té doby rodák ze Surinamu nezápasil, přičemž v roce 2022 si rukavice oblékl pouze dvakrát.

Otázkou je, zda jsou stížnosti fanoušků oprávněné. Poslední zápas hlavní karty totiž neslibuje zvučná jména, která si podmaní sociální sítě a tiskové konference. Na druhou stranu můžé předvést poutavé výkony, jenž by mohl potenciálního vítěze po kariérní stránce významně posunout.