Conorův trenér John Kavanagh zpochybňuje souboj Tysona s Paulem

Legendární Mike Tyson se vrací do ringu, kde ho čeká jeden z nejsledovanějších zápasů jeho bohaté kariéry. Ne každý si však myslí, že je dobrý nápad, aby legenda těžké váhy ve svém věku bojovala. Jedním z kritiků tohoto zápasu je i trenér Conora McGregora John Kavanagh.


Tak je konečně rozhodnuto! Patrik Kincl nakonec došel k šokujícímu výběru

John Kavanagh, šéf irského gymu SBG a dlouholetý trenér bývalého šampiona UFC Conora McGregora, je jedním z kritiků nadcházejícího zápasu mezi Mikem Tysonem a Jakem Paulem, který se uskuteční 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu. Zatím není známo, zda půjde o exhibici, nebo o profesionální zápas. Všechny Paulovy zápasy byly od roku 2020 profesionálními zápasy, ale Kavanagh doufá, že půjde o první variantu, aby se minimalizovalo riziko, že Tyson utrpí vážné zranění.

„Tysonovi bude šedesát, osmapadesát? Údery plnou silou do hlavy v 58 letech. Ne, to není dobrý nápad, ať už jste kdokoli. Nemusíte to dělat. Kdyby to byla exhibice a oni si dal sparing, skvělé. Můj názor na to je, že jsem prostě rád za všechno, co zapojí víc dětí do sportu. Skvělé, pokud jde o bojové sporty, box, zápas, smíšená bojová umění, ať už je to cokoli. A pokud Jake Paul odvádí dobrou práci a plní boxerské gymy, tak je to tak trochu to, o co se snažíme. Je to skvělé,“ řekl Kavanagh v podcastu The MMA Hour.

„Ale nesouhlasím úplně se vším a nemyslím si, že někdo, kdo se blíží šedesátce, musí bojovat. Zdá se, že Jake má tvrdé údery, knockautoval už několik chlapů. Takže jen doufám, že to bude taková zábavná věc a že se budou lehce pohybovat a dávat údery jako při sparingu. Pokud to tak bude, palec nahoru.“ 

Tyson ukončil profesionální kariéru v roce 2005, ale od té doby absolvoval několik exhibičních zápasů, naposledy se v listopadu 2020 utkal s dalším boxerským velikánem a veteránem Royem Jonesem Jr.. Ačkoli existuje spousta způsobů, jak by se zápas Tyson vs. Paul mohl stát virálním ze špatných důvodů, Kavanagh doufá, že zájem kolem tohoto souboje by mohl vést alespoň k několika pozitivním výsledkům. 

„Podívejte, mohl by tam jít a trefit Jakea, ale existuje důvod, proč lidé k šedesátce profesionálně nebojují,“ řekl Kavanagh. „Předpokládám, že George Foreman byl nahoře, po čtyřicítce. Měl takový styl, kdy se nemusel moc hýbat, ale Tyson, v jeho stylu je hodně pohybu. Jako majitel gymu si myslím, že to vyvolá velký zájem o box, a pokud to přiměje pár tisíc dětí, aby chodily do místních gymů, a možná i pár dětí, které o Mikeu Tysonovi nikdy neslyšely. Snažím se z toho vytáhnout pozitivum, protože bych prostě rozhodně nechtěl vidět něco takového, jako že náš hrdina, podobně jako Woodley, dostane ošklivý knockout,“ dodal Kavanagh.

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *